Branky, body, vteřiny

Houdek si po faulu na Söderlunda nezahraje 10 zápasů, disciplinárka potrestala i čtyři hráče Kladna

Nejvyšší možný trest dostal pardubický obránce Michal Houdek za faul na plzeňského Tima Söderlunda. Nezahraje si deset zápasů a přijde o deset procent ze základního měsíčního příjmu. Disciplinární tresty vyfasovala i čtveřice hokejistů Kladna, šest zápasů nesmí hrát Jakub Babka, tři Ondřej Bláha a Michael Frolík, jeden Václav Veber. Frolík přijde rovněž o deset procent z měsíční mzdy.

Pardubický Michal Houdek
zdroj: ČTK autor: Paprskář Pavel

Houdek v pondělí zasáhl Söderlunda poté, co k němu přijel ze slepého úhlu, takže švédský útočník neměl šanci zareagovat. Plzeňský hokejista zůstal ležet otřesený na ledě, kde po něm zbyla kaluž krve, a byl převezen do nemocnice. Houdek od rozhodčích obdržel trest na pět minut a do konce utkání, které Dynamo po obratu vyhrálo 3:1 a upevnilo si první místo v tabulce.

Ujčík sáhl k nejvyššímu možnému trestu pozastavení činnosti za nedovolený zásah do hlavy nebo krku. "Při určení výše trestu hrála roli maximální intenzita zákroku, který byl veden bez respektu k protihráči i jeho zdraví ze slepého úhlu v okamžiku, kdy byl plzeňský hráč ve zranitelné pozici, což mělo za následek jeho vážné zranění," uvedl.

Houdek hrál v pardubickém dresu teprve potřetí od lednové výměny právě z Plzně za Martina Bučka. Söderlund tak byl ještě nedávno jeho spoluhráčem. "Bohužel jsem Tima nešťastně zasáhl. Doufám, že bude v pořádku. Nezbývá než počkat na rozhodnutí disciplinární komise a s pokorou přijmout trest, jaký mi udělí," omlouval se v úterý Houdek a ujišťoval, že soupeře nechtěl zranit.

Söderlund utrpěl zranění hlavy či krku. "Stále zůstává v nemocnici," potvrdil manažer marketingu a komunikace plzeňského klubu Alex Martinák.

Čtyři tresty pro Kladno

Tresty pro Rytíře se vztahují k nervóznímu závěru pondělního duelu 16. kola proti Vítkovicím, který Ostravané vyhráli 4:0. Babka, jehož Středočeši využívají podle potřeby v obraně i útoku, pyká za krosček na rozhodčího, jehož se dopustil krátce před koncem utkání. Za napadání rozhodčích byl vyloučen do konce utkání.

Bláha nesmí hrát za faul kolenemkterý rozhodčí Antonín Jeřábek s Adamem Kikou v zápase nepotrestali. Frolík se provinil sekáním a inkasoval trest na pět minut a do konce zápasu. Veber zůstane nuceně mimo sestavu v dnešním utkání 44. kola proti Liberci za nedovolený zásah do hlavy nebo krku, ačkoliv od rozhodčích obdržel pouze menší dvouminutový trest za hrubost.

Středočechům, kteří uzavírají tabulku s dvanáctibodovým mankem na předposlední Mladou Boleslav a prohráli 16 zápasů za sebou, hrozilo, že přijdou rovněž o Martina Nemčíka. Slovenský obránce byl ve stejném utkání vyloučen za bitku na pět minut a do konce zápasu, disciplinární řízení s ním však bylo pozastaveno.