Arizona s Vejmelkou v bráně prohrála ve Philadelphii. Hughes řídil výhru New Jersey nad Seattlem

Hokejisté New Yorku Rangers porazili v NHL Calgary 2:0 a vyhráli popáté za sebou. Vítěznou sérii protáhla i Philadelphia, která zdolala Arizonu s Karlem Vejmelkou v brance 5:3. Český gólman chytal od začátku zápasu po čtyřech duelech a inkasoval čtyři góly ze 33 střel.

Video New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jack Hughes

Jack Hughes si proti Seattlu připsal gól a asistenci | Zdroj: Profimedia

V zápase mezi Rangers a Flames se na první branku čekalo do 33. minuty, kdy otevřel skóre Will Cuylle. Dvaadvacetiletý útočník bodoval podruhé za sebou a vylepšil svou bilanci na devět branek a sedm nahrávek.

Druhý gól dal 19 sekund před koncem základní hrací doby Jimmy Vesey. Americký útočník trefil odkrytou branku a pomohl newyorskému celku zpět na druhé místo Východní konference.

Třiceti zákroky a první vychytanou nulou v ročníku se blýskl gólman Rangers Igor Šesťorkin. „Celý zápas jsem se cítil skvěle. Od úvodního vhazování až do závěrečné sirény,“ pochvaloval si ruský brankář.

Vydařené utkání odchytal i jeho protějšek Jacob Markström, který byl v pondělí vyhlášen hlavní hvězdou NHL za minulý týden. Švédský brankář, jenž dostal přednost před Danielem Vladařem, zlikvidoval rovněž 30 střel a až do závěrečných minut držel Calgary ve hře o body.

„Hlavně v první třetině nás podržel. Dostali jsme se díky němu do hry, bohužel jsme ale nedokázali vyzrát na skvěle chytajícího brankáře soupeře,“ uvedl trenér Ryan Huska.

Obrat Philadelphie

Arizona na ledě Philadelphie třikrát vedla a do závěrečné dvacetiminutovky vstupovala s jednobrankovým náskokem. Ve třetí třetině však domácí nasázeli tři branky a vyhráli počtvrté za sebou. Třemi body se o vítězství zasloužil Travis Konecny (1+2).

Vítěznou trefu Philadelphie obstaral v 51. minutě Scott Laughton. Kanadský útočník, jenž plní hlavně defenzivní povinnosti, se prosadil ve druhém zápase za sebou. „Byl odměněn za svou práci pro tým. I když nehraje tolik, je pro nás hodně důležitý. V oslabení dokáže zblokovat spoustu střel a nyní přidal i velmi důležitý gól,“ řekl trenér Flyers John Tortorella.

Hughesův gól o masku

New Jersey s Ondřejem Palátem a Tomášem Noskem v sestavě porazilo Seattle 3:1 a v boji o play-off ve Východní konferenci snížilo své manko na osmý Detroit na čtyři body. Gólem a nahrávkou pomohl k vítězství Jack Hughes. Čeští útočníci v utkání nebodovali.

Potřetí za sebou vyhráli hokejisté Minnesoty, kteří zvítězili na ledě Vegas 5:3. Gólem a dvěma nahrávkami se pod vítězství podepsal Matthew Boldy. Dvě branky dal švédský útočník Joel Eriksson Ek.

Výsledky NHL:

New Jersey - Seattle 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky: 14. Toffoli, 21. J. Hughes, 25. Mercer - 50. Borgen. Střely na branku: 37:28. Diváci: 14.511. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes, 2. Daws, 3. Toffoli (všichni New Jersey).

Philadelphia - Arizona 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)

Branky: 25. z trestného střílení Frost, 30. Konecny, 47. Drysdale, 51. Laughton, 59. Tippett - 17. Dumba, 28. Maccelli, 35. Kerfoot. Střely na branku: 34:23. Karel Vejmelka za Arizonu odchytal 58 minut a 59 vteřin, inkasoval čtyři branky z 33 střel a úspěšnost zákroků měl 87,9 procenta. Diváci: 18.094. Hvězdy zápasu: 1. Laughton, 2. Frost, 3. Konecny (všichni Philadelphia).

NY Rangers - Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 33. Cuylle, 60. Vesey. Střely na branku: 31:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Šesťorkin, 2. Cuylle (oba NY Rangers), 3. Markström (Calgary).

Vegas - Minnesota 3:5 (2:2, 0:0, 1:3)

Branky: 1. Marchessault, 18. Amadio, 50. Stone - 13. a 60. Eriksson Ek, 11. Zuccarello, 47. Rossi, 48. Boldy. Střely na branku: 30.29. Diváci: 18.207. Hvězdy zápasu: 1. Pietrangelo (Vegas), 2. Boldy, 3. Kaprizov (oba Minnesota).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít