FIM Speedway Grand Prix Chorvatsko

Pardubice napravily zaváhání a z Plzně vezou tři body, Kladno znovu neuspělo

Hokejisté Pardubic zvítězili v předehrávce 45. kola extraligy na ledě Plzně 3:1, po dvou předchozích utkáních bez zisku dosáhli na stobodovou metu a zvýšili vedení v tabulce před druhou Spartou na pět bodů. Indiány porazil tým Dynama ve vzájemných soubojích podesáté v řadě, poosmé za sebou jim nepřenechal ani bod.

Richard Pánik
zdroj: ČTK/Profimedia autor: Slavomír Kubeš

Hosté začali aktivněji a během prvního náporu netrefil Kousal z dobré pozice odkrytou branku. Vzápětí na druhé straně zahrozil zblízka Söderlund, zakončil ale příliš slabě. V závěru první třetiny z brejku dvou na jednoho musel proti svižné střele Indráka rozklekem zasáhnout i jeho protějšek Will.

Po pauze pomohla domácím do tempa nedisciplinovanost soupeře. Ve 25. minutě Zámorského přesilovková rána orazítkovala brankovou konstrukci a po vyloučení Mandáta hráli Indiáni dokonce 10 sekund pět na tři. Jenže tvrdou střelu Lva z levého kruhu zastavil Will a ve 28. minutě nadějné zakončení Mertla faulem Zohorna. Nakonec ve 32. minutě povedenou plzeňskou pasáž korunoval dorážkou za již překonaného Willa Dujsík.

Hosté se poté probudili a převzali iniciativu. Teč na brankovišti osamoceného Adama Musila ještě Klouček stačil vyrazit, ale díky stupňujícímu se tlaku v útočném pásmu dokázal ve 37. minutě vyrovnat na 1:1 přesnou střelou z mezikruží Vondráček.

Ve 44. minutě se už hosté radovali, když Vondráček pohotovou střelou po ledě dokonal obrat na 2:1. Následně agilního Söderlunda zranil nedovoleným zásahem do oblasti hlavy explzeňský Houdek. Domácí pětiminutovou přesilovou hru i kvůli vyloučení Rekonena nezvládli a ve snaze o vyrovnání znervózněli. Hosté je do šancí nepouštěli a naopak v 58. minutě z brejku mohl rozhodnout Adam Musil. Definitivní podobu výsledku dal o minutu později Kousal při hře Indiánů bez brankáře trefou na 3:1.

HC Škoda Plzeň – HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 32. Dujsík (Schleiss) – 37. Vondráček (Poulíček, Pánik), 44. Vondráček (Mandát, D. Musil), 59. R. Kousal (Radil, D. Musil). Rozhodčí: Cabák, Stano (SR) – Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:3, navíc Michal Houdek (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4125.

Sestavy:

Plzeň: Klouček – Zámorský, Malák, Bučko, Laakso, Piskáček, Kvasnička, Dujsík – Schleiss, Lev, Holešinský – Matýs, M. Indrák, Söderlund – Rekonen, Mertl, Šiler – Jansa, M. Soukup. Trenér: Kořínek.

Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Vála, Michal Houdek, J. Kolář – Hyka, A. Musil, Pánik – Radil, T. Zohorna, R. Kousal – Rohlík, Paulovič, Říčka – Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.

Kladno doma už pošestnácté za sebou prohrálo, proti Vítkovicím v dohrávce 16. kola extraligy nevstřelili Rytíři ani jednu branku. Utkání se od počátku hrálo v komorní atmosféře, fanoušci domácích v "kotli" vyvěsili transparent namířený proti majiteli Jaromíru Jágrovi, který tentokráte chyběl v sestavě, a samotnému hokeji ostentativně nevěnovali pozornost.

V 17. minutě mohli otevřít skóre Roberts Bukarts a Krieger, za již překonaného Mitense však stihl zaskočit Martenet. Ještě v první části se ale hosté do vedení dostali. Lotyšského brankáře prostřelil Zdráhal, otevřel skóre a připsal si první gól v sezoně.

Na začátku druhé části dostal čtyřminutový trest za faul vysokou holí Babka a Vítkovičtí své vedení navýšili. První šanci Robertse Bukartse ještě Mitens zlikvidoval, při dalším střídání ale již lotyšský útočník krajana v kladenské brance prostřelil.

Ve 44. minutě upravoval na tříbrankové vedení Rihards Bukarts, který prostřelil Mitense. Konečný stav 4:0 pak přivodil Krieger. Vítkovice porazily Kladno potřetí za sebou, i nadále jsou desáté. Na devátou Olomouc ale ztrácí už jen šest bodů. Kladno je poslední a na třináctou Mladou Boleslav má manko 12 bodů.

Rytíři Kladno – HC Vítkovice Ridera 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. P. Zdráhal (L. Kovář, Barinka), 28. Roberts Bukarts (P. Zdráhal), 44. Rihards Bukarts (Claireaux, Raskob), 57. Krieger (Lakatoš, Chlán). Rozhodčí: A. Jeřábek, Kika – Rampír, Axman. Vyloučení: 3:4, navíc Nemčík a Frolík oba 5 min. a do konce utkání, Babka (všichni Kladno) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1407.

Sestavy:

Kladno: Mitens – Ticháček, Hejda, Slováček, Nemčík, Veber, Martenet – Frolík, Jarůšek, O. Bláha – Tralmaks, Melka, Sideroff - M. Procházka, Babka, Smoleňák – Strnad, Vimmer. Trenér: Vejvoda.

Vítkovice: Klimeš – Raskob, Percy, L. Kovář, Mikuš, Prčík, Auvitu, R. Jeřábek – Lakatoš, Chlán, Kotala – P. Zdráhal, Barinka, Fridrich – Peterek, Krieger, Roberts Bukarts – Šoustal, Claireaux, Rihards Bukarts. Trenér: Trnka.