Dynamo otočilo duel v Plzni a zvýšilo náskok v čele

foto 45. kolo hokejové extraligy: HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice, 12. února 2024 v Plzni. Zleva: Tomáš Vondráček z Pardubic, Patrik Poulíček z Pardubic, Tomáš Mertl z Plzně.

Plzeň - Hokejisté Pardubic zvítězili v předehrávce 45. kola extraligy na ledě Plzně 3:1, po dvou předchozích utkáních bez zisku dosáhli na stobodovou metu a zvýšili vedení v tabulce před druhou Spartou na pět bodů. Indiány porazil tým Dynama ve vzájemných soubojích podesáté v řadě, poosmé za sebou jim nepřenechal ani bod. Domácí se sice po polovině utkání ujali zásluhou Tomáše Dujsíka vedení, jenže hostující Tomáš Vondráček ještě do druhé přestávky vyrovnal a ve 44. minutě zaznamenal i vítěznou trefu. Západočeši už odpovědět nedokázali a prohráli posedmé z posledních osmi vystoupení.

Hosté začali aktivněji a během prvního náporu netrefil Kousal z dobré pozice odkrytou branku. Vzápětí na druhé straně zahrozil zblízka Söderlund, zakončil ale příliš slabě. V šesté minutě po rychlé kombinaci tváří v tvář bývalému spoluhráči Kloučkovi neuspěl hostující Mandát a nový gólman Indiánů si poradil i s dalšími pokusy dobře se pohybujících hráčů Dynama. Naopak v závěru první třetiny z brejku dvou na jednoho musel proti svižné střele Indráka rozklekem zasáhnout i jeho protějšek Will.

Po pauze pomohla domácím do tempa nedisciplinovanost soupeře. Ve 25. minutě Zámorského přesilovková rána orazítkovala brankovou konstrukci a po vyloučení Mandáta hráli Indiáni dokonce 10 sekund pět na tři. Jenže tvrdou střelu Lva z levého kruhu zastavil Will a ve 28. minutě nadějné zakončení Mertla faulem Zohorna. Nakonec ve 32. minutě povedenou plzeňskou pasáž korunoval dorážkou za již překonaného Willa Dujsík.

Hosté se poté probudili a převzali iniciativu. Teč na brankovišti osamoceného Adama Musila ještě Klouček stačil vyrazit, ale díky stupňujícímu se tlaku v útočném pásmu dokázal ve 37. minutě vyrovnat na 1:1 přesnou střelou z mezikruží Vondráček. Rychle kombinující hráči Dynama před druhou sirénou promarnili početní výhodu.

Ve 44. minutě se už hosté radovali, když Vondráček pohotovou střelou po ledě dokonal obrat na 2:1. Následně agilního Söderlunda zranil nedovoleným zásahem do oblasti hlavy explzeňský Houdek. Domácí pětiminutovou přesilovou hru i kvůli vyloučení Rekonena nezvládli a ve snaze o vyrovnání znervózněli. Hosté je do šancí nepouštěli a naopak v 58. minutě z brejku mohl rozhodnout Adam Musil. Definitivní podobu výsledku dal o minutu později Kousal při hře Indiánů bez brankáře trefou na 3:1.

Hlasy trenérů po utkání:

Petr Kořínek (Plzeň): "Bylo to vyrovnané utkání. Pardubice hrály zkušeně. Povedlo se nám sice jít to vedení, ale po zbytečné chybě jsme inkasovali. Měli jsme potom ve druhé třetině při přesilovkách nějakou branku přidat. Znovu jsme na začátku třetí třetiny dostali zbytečný gól, pak si to Pardubice pohlídaly a my jsme nedostali možnost k vyrovnání. Zranění Tima (Söderlunda) bylo ošklivé. Není nic příjemného to vidět, jak pro kluky na ledě, tak i pro diváky. Máme ale zprávy, že už je jeho stav stabilizovaný."

Marek Zadina (Pardubice): "Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Zdobil nás výborný pohyb, osobní souboje a situace jeden na jednoho. Dostávali jsme se na kotouče při napadání. S první třetinou jsem spokojený, tam jsme plnili náš plán do zápasu. Vstup do druhé třetiny byl poznamenán vyloučeními. Tam se soupeř dostal do hry. Musíme poděkovat hráčům, kteří to odbránili. Nedostali jsme gól, ale ostatní nebyli tolik v tempu a soupeř měl pak šance. Ve třetí třetině jsme to dohráli dobře, šli jsme za vítězstvím. Jsme rádi, že máme po pauze tři body. Zranění Söderlunda nás samozřejmě mrzí. Byla to špatná situace. Je to pak těžké, hráči jsou tím poznamenaní a musí se to nějak dohrát. Tohle určitě nechcete na ledě vidět."

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 32. Dujsík (Schleiss) - 37. Vondráček (Poulíček, Pánik), 44. Vondráček (Mandát, D. Musil), 59. R. Kousal (Radil, D. Musil). Rozhodčí: Cabák, Stano (SR) - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:3, navíc Michal Houdek (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4125.

Sestavy:

Plzeň: Klouček - Zámorský, Malák, Bučko, Laakso, Piskáček, Kvasnička, Dujsík - Schleiss, Lev, Holešinský - Matýs, M. Indrák, Söderlund - Rekonen, Mertl, Šiler - Jansa, M. Soukup. Trenér: Kořínek.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Vála, Michal Houdek, J. Kolář - Hyka, A. Musil, Pánik - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Rohlík, Paulovič, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.04.2024 ČTK