• Slet čarodějnic

Úterý 30.4 16:00 - Koupaliště, Volyně

Basketbal: Tigers promrhali nadějné vedení a v dramatické koncovce těsně padli

Autor: Lukáš Jakubec.

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Chyběl kousek, ale body putovaly do Rokycan. Po dvou výhrách v řadě proti Vyšehradu a plzeňské Lokomotivě B hostili basketbalisté Tigers České Budějovice v rámci 18. kola druhé ligy v ZŠ Kubatova Rokycany. Oba týmy měly před zápasem velmi vyrovnanou bilanci a Tygři byli o bod před svým nedělním soupeřem, takže se očekávalo vyrovnané utkání. To se také potvrdilo a vítěz nebyl jasný až do posledních sekund. Domácí Tigers vedli ještě po třech čtvrtinách o deset bodů 62:52, nakonec ale vyhrály Rokycany dramaticky 71:73. Nejlepším střelcem Budějovic byl s 27 body Tomáš Sýkora. Rokycany se posunuly před svého soupeře na sedmé místo tabulky s 24 body, osmí Tigers mají bodů 23.

V dalším kole čeká Tygry jihočeské derby, protože doma přivítají 2. března rezervu píseckých Sršnů, jejichž A tým hraje nejvyšší soutěž. Soutěži vládne Sokol Vyšehrad, i na něj už ale v letošní sezoně budějovičtí basketbalisté vyzráli, což jen dokazuje nesmírnou vyrovnanost aktuálního ročníku druhé ligy.

Tigers Basketball ČB – SKB Rokycany 71:73

(24:17, 41:31, 62:52, 71:73) – stavy po jednotlivých čtvrtinách. Nejlepší střelci: Sýkora 27, Štěpán 17 – Selinger 19, Dvířka 18. Rozhodčí: Šenk – Hejduk. Hráno v SH ZŠ Kubatova (2. liga – skupina A, 18. kolo).

České Budějovice: Štěpán 17, Marek 2, Šperl, Vaclík 4, Hrubý 2, Sýkora 27, Hejda, Neubauer 9, Štefanský 9, Golda 1.

Rokycany: Šindler 9, Karlíček 6, Suchý 11, Haniš 6, Doljak 2, Jirák 2, Pechman, Dvířka 18, Selinger 19.