Rally ČR 2024

Slavii vystřelil výhru Jurečka až v 97. minutě, Teplice přidržely Zlín u dna tabulky

Jarní fotbalové probuzení v nejvyšší tuzemské soutěži trvalo dlouho fotbalistům druhé Slavie. Ta rozhodla zápas s Jabloncem v Praze až v sedmé minutě nastavení, kdy jim výhru 4:3 vystřelil po rohu Václav Jurečka. Hráči Zlína neodpověděli na sobotní výhru posledních Českých Budějovic nad Baníkem Ostrava a podlehli v Teplicích 1:2, jsou stále předposlední, ale už jen o skóre, mají však jeden zápas k dobru. V Hradci Králové se už připravovala oslava vítězství, když Shejbal dvěma góly v závěru vyrovnal na 2:2, a tak Bohemians vezou do Prahy bod. Kolo zakončí večerní zápas Slavia – Jablonec.

Teplice – Zlín
zdroj: ČTK autor: Ondřej Hájek

Jurečka to zařídil pět minut po dvanácté

Ne za pět minut dvanáct, ale pět minut poté. Až tehdy si mohli oddechnout fotbalisté Slavie, kteří v zápase s Jabloncem na svém stadionu v Edenu třikrát vedli, ale soupeř dokázal třikrát vyrovnat. Když už se zdálo, že zápas skončí remízou, tak se po rohu dostal míč na zadní tyč, kde číhal Jurečka, který jej stehnem poslal podruhé v zápase do Jablonecké branky. Dvakrát se trefil i slávista Wallem.

Slavia Praha – FK Jablonec 4:3 (3:2)

Branky: 3. a 11. Wallem, 24. a 90.+7 Jurečka – 5. Čanturišvili, 14. Chramosta, 48. Martinec. Rozhodčí: Starý – Kubr, Machač – Volek (video). ŽK: Holeš, Tijani, Schranz – Kratochvíl, Hanuš, Nebyla. Diváci: 17 202.

Slavia: Mandous – Masopust (65. Schranz), Ogbu, Holeš – Douděra (82. Tomič), Oscar, Ševčík, Wallem (65. Zmrzlý) – Provod (65. Van Buren) – Chytil (78. Tijani), Jurečka. Trenér: Trpišovský.

Jablonec: Hanuš – Štěpánek (59. Houska), Tekijaški, Polidar – Černák (46. Kanakimana), Kratochvíl, Nebyla, Čanturišvili – Martinec (84. Hübschman) – Pleštil (69. F. Souček), Chramosta (69. Drchal). Trenér: Látal.

Shejbal přišel, viděl, vyrovnal

Fotbalisté Bohemians 1905 zachránili v Hradci Králové remízu 2:2 díky dvěma gólům střídajícího Jana Shejbala ze závěrečné desetiminutovky. Východočechům předtím zařídili dvoubrankový náskok Filip Čihák s Danielem Vašulínem. Pražský celek v nejvyšší soutěži nezvítězil v pátém zápase za sebou, z toho počtvrté remizoval, a v neúplné tabulce je devátý. Hradec vyhrál jediné z posledních sedmi kol a patří mu jedenácté místo.

"Když jsem viděl, že to tam Bery (Beran) dává a kapsa je otevřená, tak jsem na blind běžel na zadní tyč. Říkal jsem si, že to tam třeba doletí a ve skluzu to dohraju, což vyšlo," popsal Shejbal první branku. "Potom nevím, jestli to Ristovski dával naslepo kvůli tomu, že jsme to nacvičovali, nebo mě viděl. Vyplaval jsem tam sám a soustředil se, ať netrefím hráče před sebou. Jsem rád, že se to povedlo," přidal k druhému gólu bývalý záložník Hradce, jenž v nejvyšší soutěži skóroval poprvé od prosince 2021.

FC Hradec Králové – Bohemians Praha 1905 2:2 (1:0)

Branky: 32. Čihák, 74. Vašulín - 80. a 83. Shejbal. Rozhodčí: Radina - Váňa, Pfeifer - Kocurek (video). ŽK: Čmelík, Leibl - Hůlka, Hybš, Veselý (trenér), Shejbal.

Hradec: Zadražil - Harazim, Čihák, Leibl - Čmelík, Kučera, Kodeš, Horák - Šašinka (66. Pudhorocký), Pilař (79. Krejčí) - Vašulín. Trenér: Kotal.

Bohemians: Reichl - Křapka, Vondra, Hybš - Köstl (67. Mužík), Hůlka, Beran (90.+7 Kadlec), Kovařík - Kozák (90.+2 Huf), Prekop (67. Shejbal) - Ristovski (90.+7 Jindřišek). Trenér: Veselý.

Teplicím vystřílel tři body Fila

Domácím zařídil vítězství dvěma góly v 36. a 62. minutě útočník Daniel Fila, za hosty se trefil v 59. minutě střídající záložník Tom Slončík. Severočeši uspěli v nejvyšší soutěži po třech duelech a jsou na desátém místě neúplné tabulky, navíc odehráli o zápas méně. Doma bodovali v lize po dvou utkáních a Zlínu nepodlehli v Teplicích v 17. zápase v sedmnácti zápasech po sobě. Zlín nenavázal na výhru 2:1 z úvodního vzájemného duelu této sezony ani na triumf 4:0 nad Hradcem Králové v posledním kole podzimní části.

Domácí kouč Zdenko Frťala zařadil do základní sestavy i zimní posily z pražské Slavie obránce Kričfalušiho a levého halfbeka Labíka. Rovněž zlínský trenér Bronislav Červenka vsadil od začátku na dvě nové tváře. Na hrotu útoku nastoupil host ze Sparty Schánělec a ve středu pole zahájil zápas ghanský záložník Nombil.

FK Teplice – FC Zlín 2:1 (1:0)

Branky: 36. a 62. Fila - 59. Slončík. Rozhodčí: Machálek - Caletka, Lakomý - Berka (video). ŽK: Labík - González. Diváci: 3086.

Teplice: Grigar - Kričfaluši, Knapík, Mičevič - Bílek (78. Urbanec), Mareček, Trubač (90.+1 Hronek), Beránek, Labík - Fila (78. Jásir), Gning (86. Čerepkai). Trenér: Frťala.

Zlín: Dostál - Cedidla, Kolář, Didiba, Fantiš (55. González) - Bužek, Nombil (55. Slončík) - Vukadinovič (84. Reiter), Janetzký (68. Ikugar), Bartošák - Schánělec (84. Pidro). Trenér: Červenka.