Branky, body, vteřiny

Nymburk zdolal USK v prodloužení, Opava prohrála v Brně a Děčín padl v Ústí

Basketbalisté Nymburka zdolali ve 4. kole nadstavby USK Praha 84:79 až po prodloužení a čtvrtou výhrou v řadě si upevnili první místo v tabulce. Pražané naopak ztratili v souboji o šesté místo zajišťující přímý postup do čtvrtfinále. To dál drží Pardubice, které vyhrály v Kolíně 89:63. Mistrovská Opava prohrála v Brně 87:100 a je druhá. Děčín jel do Ústí nad Labem, které v předešlých čtyřech zápasech porazil, v roli mírného favorita, ale pátý úspěch nepřidal a prohrál 83:93.

Ondřej Sehnal
zdroj: Basketball Nymburk

Nymburk ve vyrovnaném duelu na Folimance vedl v přetahované ve čtvrté čtvrtině v poslední minutě 73:72. Výhru na stranu domácích mohl strhnout Patrick Samoura, proměnil ale jen jeden ze dvou trestných hodů.

Prodloužení začal USK čtyřbodovou sérií, Nymburk pak ale vyrovnal na 79:79. Svou čtvrtou trojkou poslal hosty do vedení Jitaurious Gordon a Sukhmail Mathon dvěma šestkami výhru potvrdil. Svůj střelecký účet uzavřel na 16 bodech, k nimž přidal 11 doskoků. Nejlepším střelcem vítězů byl s 18 body Myles Stephens. Domácí táhl s 23 body Matt Johnson, double double za 18 bodů a 14 doskoků zapsal Bienvenu Mbida.

"Musím upřímně pogratulovat domácím, hráli s výjimečnou energií a obrovskou dávkou houževnatosti. Podali velmi dobrý výkon a výhru si zasloužili stejně jako my. Opravdu mě překvapili, protože i když jsme nehráli úplně ideálně, nehráli jsme špatně, a přesto nás dokázali potrápit," řekl trenér Nymburka Francesco Tabellini.

"Byli jsme agresivní, protože to je to, co potřebujete, jestli chcete proti Nymburku vyhrát. Musím dát svým hráčům kredit za to, že hráli opravdu tvrdě a agresivně a byli konzistentní pod košem. Díky tomu jsme měli na dosah výhru. Nymburk je výborný tým a našli cestu, jak nás protlačit až do prodloužení. Tam jsme doplatili na nedostatek zkušeností a některé situace nás stály výhru," doplnil kouč USK Frank Kuhn.

Ve skupině A2 vyšel lépe duel dvou týmů držících postupová místa do osmifinále play off Ostravě, která porazila Písek 90:71.

Basketbalová Slavie padla s Olomouckem poměrem 77:100 a baráži se nevyhne.