ELH: Pardubice vedou o pět bodů, Kladno pošestnácté v řadě prohrálo

foto 45. kolo hokejové extraligy: HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice, 12. února 2024 v Plzni. Zleva: Jan Piskáček z Plzně, Adam Musil z Pardubic, Jakub Lev z Plzně, brankář Milan Klouček z Plzně.

Praha - Hokejisté Pardubic zvítězili v předehrávce 45. kola extraligy na ledě Plzně 3:1, po dvou předchozích utkáních bez zisku dosáhli na stobodovou metu a zvýšili vedení v tabulce před druhou Spartou na pět bodů. Východočeši mají ještě zápas k dobru. Vítkovice vyhrály v dohrávaném duelu 16. kola v aréně posledního Kladna 4:0 a připravily Rytířům šestnáctou porážku za sebou.

Indiány porazil tým Dynama podesáté v řadě a poosmé za sebou jim nepřenechal ani bod. Domácí se sice po polovině utkání ujali zásluhou Tomáše Dujsíka vedení, jenže Tomáš Vondráček ještě do druhé přestávky vyrovnal a ve 44. minutě zaznamenal i vítěznou trefu. Západočeši už odpovědět nedokázali a prohráli posedmé z posledních osmi vystoupení.

Ve 45. minutě pardubický obránce Michal Houdek, jenž je v týmu lídra na hostování právě z Plzně, nevybíravým zákrokem loktem na hlavu zranil Tima Söderlunda. Švédský útočník pak dlouho bezvládně ležel na ledě v kaluži krve. Podle posledních zpráv z Fakultní nemocnice Plzeň-Bory je jeho stav stabilizovaný a je mimo ohrožení života.

Na prodloužení černé série Rytířů, která je již od soboty nelichotivým klubovým rekordem Středočechů, se gólem a asistencí podílel Patrik Zdráhal, jenž se zapsal mezi střelce poprvé v sezoně. Brankář Lukáš Klimeš udržel počtvrté v ročníku čisté konto. Duel sledovalo jen 1407 diváků, což je nejnižší extraligová návštěva v sezoně.

Utkání se od počátku hrálo v komorní atmosféře, fanoušci domácích v "kotli" vyvěsili transparent namířený proti majiteli Jaromíru Jágrovi, který tentokrát chyběl v sestavě, a samotnému hokeji ostentativně nevěnovali pozornost.

Zápasy hokejové extraligy:

Dohrávka 16. kola:

Rytíři Kladno - HC Vítkovice Ridera 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 18. P. Zdráhal (L. Kovář, Barinka), 28. Roberts Bukarts (P. Zdráhal), 44. Rihards Bukarts (Claireaux, Raskob), 57. Krieger (Lakatoš, Chlán). Rozhodčí: A. Jeřábek, Kika - Rampír, Axman. Vyloučení: 3:4, navíc Nemčík a Frolík oba 5 min. a do konce utkání, Babka (všichni Kladno) do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1407.

Předehrávka 45. kola:

HC Škoda Plzeň - HC Dynamo Pardubice 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 32. Dujsík (Schleiss) - 37. Vondráček (Poulíček, Pánik), 44. Vondráček (Mandát, D. Musil), 59. R. Kousal (Radil, D. Musil). Rozhodčí: Cabák, Stano (SR) - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:3, navíc Michal Houdek (Pardubice) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4125.