Atalanta řádila na hřišti Janova, Fiorentina si zastřílela proti Frosinone

AKTUALIZOVÁNO

Empoli porazilo v předehrávce 24. kola Serie A domácí Salernitanu 3:1. Zápas byl speciální především pro hostujícího trenéra Davideho Nicolu, jenž se vrátil na hřiště bývalého zaměstnavatele, kterého před necelými dvěma lety zachránil v nejvyšší italské soutěži. Z týmu ze Salerna ho však vedení klubu po několika měsících hned nadvakrát vyhodilo, a tak pro něj výhra jeho nových svěřenců znamenala o to sladší pocit. Azzurri se navíc díky rozhodující penaltě nové posily M'Baye Nianga z 88. minuty vyhrabali ze sestupové zóny.

Dosud dva nejhorší týmy italské nejvyšší soutěže vstupovaly do vzájemného duelu s odlišným sebevědomím. Zatímco Empoli po změně kouče získalo z předešlých tří zápasů pět bodů, Salernitana poprvé v novém roce bodovala až v minulém kole, kdy remizovala s Turínem. Na Azzurri navíc neměla dobré vzpomínky, jelikož je neporazila v pěti předchozích kláních.

Záchranářský souboj v Salernu začaly oba celky velice opatrně, a diváci si tak na první vzruch v jedné ze šestnáctek museli počkat až do 23. minuty. Radost příznivcům domácích však neudělal, jelikož centr Nicoly Cambiaghigo přizvedl Alessandro Zanoli tak nešťastně, že balon přeletěl i Guillerma Ochou a zapadl přesně pod břevno. Blízko vyrovnání byl chvíli před pauzou Boulaye Dia, jenž se na hranici vápna hezky uvolnil, následnou přízemní střelou ale cíl o milimetry minul.

Obraz hry po změně stran připomínal spíše šachovou partii, a obě mužstva potvrzovala, že se potkaly dvě nejhorší ofenzivy soutěže. Nebezpečí pro oba brankáře tak přicházelo víceméně jen po standardních situacích. V 65. minutě jednu takovou zakončil hlavou Lorenzo Pirola, nedůrazným pokusem však Eliu Caprilovi potíže nenadělal. O poznání úspěšnější byl chvíli poté Shon Weissman, který do sítě usměrnil nadýchaný centr veterána Antonia Candrevy. Trefa izraelského reprezentanta však pro domácí nakonec neznamenal ani bod, jelikož v úplném závěru rozhodl o triumfu Azzurri proměněnou penaltou Niang. V nastavení navíc přidal po rychlém brejku pojistku střídající Matteo Cancellieri.

Salernitana tak v klíčovém duelu prohrála a záchrana se jí znovu o něco vzdálila. Další zápas čeká Granatu 16. února na hřišti Interu, Empoli o dva dny později vyzve doma Fiorentinu.

Kritizované Lazio si vylepšilo reputaci, Immobile dosáhl na střelecký milník

Fotbalisté Lazia si ve 24. kole Serie A odvezli po výhře 3:1 z Cagliari všechny body. K zastavení třízápasové šňůry Biancocelesti bez vítězství nejprve přispěl vlastní gól Alessandra Deioly a definitivně poté duel rozhodla branka Cira Immobileho krátce po změně stran. Pro italského kanonýra to navíc byla při jeho 341. startu už 200. přesná trefa v italské nejvyšší soutěži. Stal se tak teprve osmým hráčem, který na tuto metu dosáhl. Jakub Jankto proseděl celé utkání na lavičce domácích.

Fanoušci Lazia byli vždy bouřliváci, což potvrdili po posledním duelu s Atalantou. Orli v něm padli poměrně jednoznačně 1:3, což římští „Tifosi“ ocenili několika naštvanými transparenty směřovanými k vedení klubu i kouči Mauriziovi Sarrimu. Pro Biancocelesti se jednalo o další ránu v boji o elitní čtyřku. To Cagliari sice tak vysoké ambice nemělo, ani v jeho táboře však nepanovala spokojenost se sérií porážek korunovanou debaklem od AS Řím.

Celek z hlavního města rychle dostal soupeře pod velký tlak, který v šesté minutě vyústil v první velkou šanci. Simone Scuffet musel do akce po rohovém kopu, když pohotovým zákrokem zamezil vlastnímu zásahu jednoho z bránících spoluhráčů. Krátce nato si domácí gólman poradil také s prudkou ranou Immobileho směřující pod břevno. Lazio se tak úvodní trefy dočkalo až ve 26. minutě poté, co si prudký pas Gustava Isaksena srazil do vlastní sítě Deiola. Hosté po nabytí těsného náskoku polevili a těsně před pauzou málem inkasovali. Hlavičkující Gianluca Lapadula ale pozorného Ivana Provedela nepřekonal.

Naopak chvíli po změně stran se podruhé radovali Le Aquile, když z ostrého úhlu dorazil Isaksenův pokus do odkryté sítě Immobile. Cagliari se však nehodlalo vzdát a bleskově přispěchalo s odpovědí. Gianluca Gaetano krásnou ranou zpoza vápna vymetl pravou šibenici. Navzdory několika dalším šancím povzbuzených Rossoblu po hodině hry znovu skórovali Římané. Felipe Anderson zakončil dravý průnik do pokutového území střelou, kterou nešťastně tečoval mimo Scuffetův dosah clonící obránce. Vydařené odpoledne bílomodrých mohl ještě v závěru ozdobit střídající Daiči Kamada, jenže přízemním pokusem jen orazítkoval tyč.

Cagliari tak nezvládlo ani druhý střet s týmem z hlavního města v krátkém sledu a opět prohrálo. V příštím kole se představí 18. února v Udine, Lazio tentýž den přivítá Bolognu.

Nezvykle nevydařený poločas pomohl Interu v přestřelce gigantů napravit Thuram

Fotbalisté AS Řím potvrdili ve 24. kole Serie A narůstající formu, ale nakonec na Stadio Olimpico padli s vedoucím Interem 2:4. Po přesných hlavičkách stoperů na obou stranách poslal Vlky do vedení v závěru prvního poločasu krásnou ranou Stephan El Shaarawy, a Lombarďané tak v lize inkasovali v úvodním dějství více než jednou poprvé od května roku 2022. Jenže po změně stran si uzmul pozornost diváků Marcus Thuram, který nejdříve vyrovnal a následně dostal pod tlak čerstvou posilu římského klubu Angeliňa, jenž si vstřelil vlastní gól.

Inter v předchozím kole zvládl jednu těžkou zkoušku v podobě Juventusu, hned ho však v hlavním městě čekala další. Ve formě hrající AS Řím naposledy rozstřílel Cagliari a od příchodu Danieleho De Rossiho neztratil ani bod. Dalším úkolem bylo pro bývalého důrazného záložníka vymyslet recept na tým bratra slavného Filippa Inzaghiho, s nímž se šestkrát potkal na hřišti v dresu italské reprezentace.

Rozjeté Vlky se pokusil dostat do vedení už na konci první minuty El Shaarawy, jeho povedenou střelu pod břevno ale konečky prstů vytěsnil Yann Sommer. Milánský celek úvodní nápor domácích ustál a v 17. minutě sám skóroval. Bránící Romelu Lukaku pouze prodloužil centr od rohového praporku k Francescovi Acerbimu, který hlavou usměrnil míč z obtížné pozice ke vzdálenější tyči. Giallorossi před půlhodinou hry oplatili stejnou mincí. Milimetrový centr Lorenza Pellegriniho s přehledem zužitkoval Gianluca Mancini. Těsně před koncem poločasu Římané dokonali obrat, když se parádní rána El Shaarawyho poodrážela od obou tyčí do sítě.

Nadšení domácích příznivců však zmrazil drtivý vstup Interu do druhého dějství. Ve 49. minutě nejprve zužitkoval přesný pas Mattea Darmiana před bránu Thuram a jen o pár chvil později vrátil lídra soutěže do vedení Angeliňo. Obránce, který přišel do Říma na hostování teprve na konci ledna, si při snaze odvrátit centr Henrikha Mkhitaryana srazil balon do vlastní sítě. V 58. minutě mohlo být pro Capitolini ještě hůře, Benjamin Pavard ovšem z voleje napálil jen tyč. Žlutočervení si v hustém dešti výraznější tlak v závěru nevytvořili a naopak v nastaveném čase počtvrté inkasovali. Rychlý protiútok zakončil střelou do levé části brány Alessandro Bastoni.

De Rossi tak poprvé v roli trenéra AS Řím okusil něco jiného než vítězství, a to porážku. Jeho svěřenci se v příštím kole představí 18. února ve Frosinone, Inter už o dva dny dříve přivítá Salernitanu.

Turínští Býci si přijeli na půdu Sassuola pro tradiční dělbu bodů

Turín FC si ve 24. kole Serie A připsal třetí remízu z posledních čtyř duelů, když hrál na půdě Sassuola nerozhodně 1:1Oba zásahy se vešly do první desetiminutovky. Skóre otevřel v dresu domácího celku přesně hlavičkující Andrea Pinamonti, na jehož zásah na druhé straně brzy reagoval Duván Zapata. Neroverdi se tak s Býky v lize podělili o body již poosmé z posledních 10 klání na vlastním stadionu, přičemž hned šestkrát se zrodil právě výsledek 1:1.

Sassuolo se po vítězství nad Fiorentinou vrátilo zpět do herní krize, která jej provázela téměř po celou sezonu. Tři poslední zápasy Neroverdi prohráli a od sestupového pásma je dělil jediný bod. Turín se nacházel v lepším rozpoložení, a to především díky pevné obraně, jež byla třetí nejlepší v celé soutěži. Předchozí remíza proti poslední Salernitaně však Býky rozhodně těšit nemohla, a na sever Itálie tak přijeli zaváhání napravit.

Tento cíl ovšem dostal první trhlinu už v páté minutě, kdy Pinamonti hlavou usměrnil centr Marcuse Pedersena nechytatelně k levé tyči. S rychlou odpovědí ale přispěchal Zapata. Domácí defenzivě utekl po pravé straně Raoul Bellanova, který zkušeného útočníka vybídl ke skórování přesným pasem do malého vápna. Po dramatickém úvodu tempo duelu výrazně opadlo a ve zbylé části první půle žádné další vyložené příležitosti k vidění nebyly. Několikrát se sice pokusil zahrozit Zapata, jeho střelám ale scházela přesnost.

Ve druhém poločase se obraz hry prakticky nezměnil a nad útoky obou týmů nadále jasně převládala snaha nedopustit se zbytečné chyby v defenzivě. Mdlý výkon Turína se v 78. minutě pokusil oživit neúnavný Zapata, Kolumbijcovu hlavičku po rohovém kopu ale bez potíží zneškodnil Andrea Consigli. Na druhé straně následně Armand Laurienté prověřil pozornost Vanji Milinkoviče-Saviče, Srb však prostor u levé tyče ustrážil.

Domácí Sassuolo tak opět před vlastními fanoušky zaváhalo a získalo jen bod. V příštím kole se 17. února střetne s Atalantou, Turín změří o den dříve síly s Lecce.

Strádající Fiorentinu vyprovodili z měsíční krize probuzení střelci, trefil se i Barák

Fiorentina porazila ve 24. kole Serie A Frosinone 5:1. Domácí o vítězství rozhodli dvěma góly už během prvních 19 minut. Nejprve rozvlnil síť nováčka host z Říma Andrea Belotti, jemuž na premiérový zásah ve fialovém dresu přihrával Jonathan Ikoné. Francouzský záložník, který dosud čekal na první „kanadský bod“ v ročníku, vzápětí výhru toskánskému klubu tečovanou ranou pojistil. Fialky, za něž se krátce po svém příchodu na trávník prosadil i Antonín Barák, tak v soutěži triumfovaly poprvé od konce prosince.

Hráči Fiorentiny si začali od startu ledna procházet výsledkovou krizí, která vyústila ve čtyři ligové ztráty v řadě, přičemž v posledním kole Fialky překvapivě padly i na hřišti Lecce. Náladu si tak chtěly spravit před domácím publikem v duelu s Frosinone. Giallazzurri také nemohli být spokojeni se svými výkony a především s obranou, která byla v lize jednou z nejhorších.

Fotbalisté hájící fialové barvy začali velmi aktivně. Krátce před čtvrthodinou hry propadl balon až k osamocenému Lucasi Beltránovi, jenž svou hlavičku poslal do břevna. O pár minut později se již příznivci La Violy radovali, když po skvělém náběhu Stefana Turatiho propálil z blízkosti Belotti. Vzápětí bylo vedení Fiorentiny dvojnásobné, když tečovaná rána Ikoného propadla za záda bezmocného gólmana hostí. V závěru první půle se do vzduchu vyšplhal Lucas Martínez Quarta, který prudkou hlavičkou s přispěním břevna zvyšoval už na 3:0.

Fialky na produktivitu během poločasové přestávky nezapomněly. Nicolás González se v 53. minutě opřel do skákavého balonu a z voleje jej napálil přímo do pravé šibenice. O čestný úspěch Canarini se pokusil Kaio Jorge projektilem z hranice vápna. Střelu mířenou k pravé tyči ovšem Pietro Terracciano vytěsnil. Italský gólman však zůstal krátký na tečovanou ránu Lucy Mazzitelliho z přímého kopu v 66. minutě. Terracciano svou reputaci následně vylepšil po dobře umístěné hlavičce, již vyslal Kaio Jorge z malého vápna. V 83. minutě nastoupil na trávník Barák, jenž po šťastném odrazu udělal hlavičkovým zakončením za duelem závěrečnou tečku.

Fiorentina tak napravila předchozí zaváhání a doma získala tři body. Další zápas sehraje již 14. února proti Bologni, Frosinone změří o čtyři dny později síly s AS Řím.

Suverénní Bologna se po dalším domácím vítězství vrátila na pohárové příčky

Fotbalisté Bologni prodloužili ve 24. kole Serie A skvělou domácí formu, když porazili Lecce 4:0. Rossoblu měli fantastický vstup do utkání, jelikož se už v páté minutě trefil Sam Beukema. Na nizozemského obránce, který se prosadil v nejvyšší italské soutěži vůbec poprvé, navázal dvougólový Riccardo Orsolini. Chrti tak na vlastní půdě neprohráli již 13. soutěžní zápas v řadě a v tabulce poskočili do první pětky. Giallorossi naopak stále čekají na svůj premiérový triumf na hřišti soupeře v letošní sezoně.

Bologna dokázala po velmi nepovedeném lednu, kdy nevyhrála čtyři soutěžní utkání v řadě, v posledním kole doma vyzrát na Sassuolo. Podobně na tom byl i její soupeř z Lecce, jenž po třech prohrách za sebou překvapivě skolil Fiorentinu. Jednoznačnou nálepku favorita však měli Rossoblu, kteří od startu sezony padli na vlastním hřišti pouze jednou a v tabulce se stále nacházeli na skvělé sedmé příčce.

Tu potvrdili již v páté minutě, když se po rohovém kopu dostal k dorážce Beukema a před odkrytou brankou nezaváhal. Výrazná převaha domácího celku pokračovala i nadále. Krátce po konci první čtvrthodinky se do prudkého zakončení z hranice vápna opřel Alexis Saelemaekers, razanci nicméně nedoplnila dostatečná přesnost. Papriky vyklíčily až o pět minut později, po hlavičce francouzského záložníka Mohameda Kaby musel Lukasz Skorupski pohotově k zemi. Gólová radost ovšem i nadále patřila výhradně Chrtům, prostřelit nohy Wladimira Falconeho se totiž ve 27. minutě podařilo italskému reprezentantovi Orsolinimu.

Další hřebíček do nepohodlné rakve US Lecce přišel stejně jako v prvním poločase již krátce po zahajovacím hvizdu, pohledným zakončením k levé tyči se mezi střelce opět zapsal Orsollini. Obrana hostujícího týmu si mohla oddychnout po hodině hry, kdy se Thiago Motta rozhodl svého nejproduktivnějšího forvarda navzdory šanci na dosažení hattricku stáhnout. Domácí již výraznější ofenzivní ambice neměli, přesto jejich náskok ještě narostl, když se po hrubé chybě v rozehrávce Salentini dokázal při svém debutu prosadit Jens Odgaard.

Hráči Bologni tak vítězstvím opět potvrdili skvělou domácí formu. V následujícím kole se 14. února střetnou s Fiorentinou, Lecce změří o dva dny dříve síly s Turínem.

Monza s Veronou neusušily zvlhlý střelný prach ani při vzájemném střetu

Monza remizovala ve 24. kole Serie A s Veronou 0:0. Vyrovnanému duelu vládly defenzivy, a průměr vstřelených gólů na zápas zůstal tak u obou týmů pod hranicí jedné branky. Žlutomodří tedy znovu na výhru na cizím stadionu nedosáhli, přesto se díky získanému bodu alespoň dotáhli na 17. Udinese, jehož pozice by znamenala udržení v nejvyšší soutěži. Domácí si již devátou dělbou bodů v ročníku upevnili pozici v klidném středu tabulky.

Monza po tvrdých porážkách s Interem a Empoli zabrala, když nejprve předčila Sassuolo a poté remizovala s Udinese. Klíčovou roli v obou vydařených duelech sehrál brankář Michele Di Gregorio, jenž zaznamenal dvě čistá konta. Proti Veroně navíc byli domácí favority, když žlutomodří zvítězili na venkovním hřišti v této sezoně pouze jednou, a to v prvním kole.

Přesto Scaligeri vstoupili do utkání nebojácně, již ve třetí minutě se zkušený srbský záložník Darko Lazovič dostal k zakončení a technickou střelou jen těsně minul pravou tyč. O dvě minuty později se krátce radovali domácí příznivci, Lorenzo Colombo byl však při své trefě jednoznačně v postavení mimo hru. Svou pozici naopak dobře vyměřil Andrea Colpani, s jeho akrobatickým zakončením si ovšem poradila jednoznačná jednička žlutomodrých Lorenzo Montipo. Mnoho výrazných šancí ale vyrovnaná první půle nenabídla, oba týmy se musely spokojit s jediným pokusem mezi tři tyče.

V 64. minutě se druhému ohrožení soupeřovy brány přiblížili hosté, Suat Serdar však svému pokusu zpoza vápna dal přílišnou razanci a cíl přestřelil. O chvíli později nařídil hlavní sudí Davide Massa po zákroku slovenského záložníka Ondreje Dudy pokutový kop, díky intervenci videorozhodčího byla ovšem penalta odvolána a pískán byl naopak nedovolený zákrok Lombarďanů. Ani jeden z celků bohužel ve druhém poločase netrefil branku.

Lombarďané tak podruhé za sebou remizovali. V dalším kole je čeká 18. února souboj s AC Milán, Verona o den dříve bude hostit Juventus.

V nevídané formě hrající De Ketelaere nasměroval Atalantu k výhře na horké půdě Janova

Fotbalisté Atalanty vyhráli ve 24. kole Serie A na hřišti Janova 4:1. Nerazzurri nasměroval v cestě za třemi body skvělým individuálním výkonem Charles De Ketelaere, který své snažení vyšperkoval prvotřídní trefou zpoza vápna. Mladý Belgičan opět potvrdil svou formu ze začátku kalendářního roku, neboť se jednalo už o jeho šestou branku. Bergamo si tak připsalo čtvrtou výhru v řadě, Rossoblu naopak doma padli po více než čtvrt roce.

Janov vstupoval do souboje týmů, které dosud v roce 2024 nenašly přemožitele, s výtečnou bilancí, protože před vlastním publikem nepadl od začátku října. Vděčit za to mohl především pevné defenzivě, jelikož Rossoblu už dva a půl měsíce neinkasovali v žádném klání více než jeden gól. Změnit to chtěla Atalanta, jež se díky skvělým výkonům zapojila do vyrovnaného boje o čtvrtou pozici.

Poněkud ospalejší úvodní pasáž hry rozčíslo Bergamo ve 23. minutě. Mario Pašalič předvedl povedený průnik středem hřiště, který zakončil milimetrovým pasem na De Ketelaerea. Odchovanec Brugg si míč převzal krátce za hranicí vápna a prvotřídní ranou k tyči otevřel skóre. Janov poté přidal, především Albert Gudmundsson větral po levé straně defenzivu Orobici, ti ale těsný náskok do poločasové pauzy uhájili.

Po návratu ze šaten měli domácí k dispozici rohový kop, který dokázala Atalanta odvrátit jen ke kopačkám Mortena Frendrupa, ten ale rozvlnil jen boční síť. Dlouho to však Rossoblu mrzet nemuselo, neboť v 51. minutě se do míče na hranici vápna opřel bývalý hráč hostí Ruslan Malinovskij a pumelicí k levé tyči srovnal. Krátce nato si však vzalo Bergamo vedení zpět, když zápas nádherných gólů vylepšil perfektně zatočeným přímým kopem Teun Koopmeiners. Definitivní pojistku pak mohl přidat Giorgio Scalvini, jenž dorazil hlavičku Pašaliče. A ačkoliv se Josep Martínez snažil s vypětím všech sil, míč přece jen o milimetry čáru přešel. Po sedmiminutovém přezkoumávání situace byl ale gól kvůli stejně těsnému ofsajdu odvolán. Třetí gól hostů tak přidal až v dlouhém nastavení Davide Zappacosta, na něhož ještě navázal El Bilal Touré.

Atalanta udělala další krok k postupu do Ligy mistrů a v Janově zvítězila. Nerazzurri se příště představí 17. února na svém trávníku proti Sassuolu, Rossoblu ve stejný den navštíví Neapol.

AC využilo rozpoložení Neapole ke zlomení domácího prokletí

Hráči milánského AC uspěli ve šlágru 24. kola Serie A, když na San Siru zdolali mistrovskou Neapol 1:0. První domácí vítězství v nejvyšší soutěži nad Partenopei od roku 2014 vystřelil červenočerným již v první půli Theo Hernández. Jeho trefa znamenala pro Rossoneri mimo jiné upevnění náskoku na třetím místě již na 10 bodů, zato trápící se obhájce titulu zůstal na nelichotivé deváté příčce.

Milán zavelel k velké stíhací jízdě vstříc čelu tabulky, vzhledem k výrazné ztrátě na Inter se však spíše toužil zapojit do boje o druhou příčku s Juventusem. Rossoneri mohli vděčit za dvouměsíční sérii bez ligové porážky třeba Olivieru Giroudovi, jenž ve 37 letech zaútočil na svou střelecky nejúspěšnější sezonu v milánském dresu. Neapol se zase chtěla spoléhat na Kvichu Kvaratskheliu, jenž naposledy rozhodl duel proti Veroně.

A byl to právě hvězdný Gruzínec, kdo vymyslel první velkou šanci utkání. V závěru úvodní desetiminutovky se křídelník uvolnil na pravé straně šestnáctky a prudkým míčem našel Giovanniho Simeoneho, ten ale bránu minul. Rossoneri si na první příležitost museli počkat až do poloviny úvodního dějství, rovnou se však prosadili. Rafael Leao si ve středu hřiště všiml rozběhnutého Hernándeze a našel ho precizní kolmicí, francouzský bek následně vtrhl do vápna a obstřelem k přední tyči otevřel skóre. Vzápětí mohl Leao přidat k asistenci také přesnou trefu, jenže Pierluigi Gollini jeho povedený pokus směřující do pravého horního rohu vykryl.

Italský brankář měl práci také bezprostředně po změně stran. Alessandro Florenzi vypálil zpoza vápna a Gollini pokus nejprve se štěstím schoval v pokleku mezi nohama a potom míč rychle ukryl do náruče před dobíhajícím Giroudem. Po hodině hry na druhé straně natáhl ke střele střídající Matteo Politano, ale těsně minul levou tyč. V další šanci se ocitl domácí Leao, když z levého křídla vlétl do vápna, hodil si míč na pravačku a vypálil. Mířil však těsně vedle. V předposlední minutě po střele Jespera Lindströma málem vsítil vlastní gól Jan-Carlo Simič, naštěstí pro něj ovšem zvonila jen tyč brány Mikea Maignana.

Neapol tak v taháku kola na AC nestačila a zkomplikovala si boj o nejlepší čtyřku. Fanoušci dostanou možnost spatřit Partenopei v dalším ligovém zápase 17. února doma proti Janovu, Milánští zavítají o den později do Monzy.

Serie A - 24. kolo:

Salernitana - Empoli 1:3 (69. Weissman - 23. vlastní Zanoli, 88. Niang z pen., 90.+4 Cancellieri)

Cagliari - Lazio Řím 1:3 (51. Gaetano - 26. vlastní Deiola, 50. Immobile)

Řím - Inter Milán 2:4 (28. Mancini, 44. El Shaarawy - 49. a 56. Thuram, 17. Acerbi, 90.+3 Bastoni)

Sassuolo - FC Turín 1:1 (5. Pinamonti - 9. Zapata)

Fiorentina - Frosinone 5:1 (16. Belotti, 19, Ikoné, 43. Martínez, 53. González, 85. Barák - 66. Mazzitelli)

Boloňa – Lecce 4:0 (27. a 49. Orsolini, 5. Beukema, 82. Odgaard)

Monza - Hellas Verona 0:0

FC Janov - Bergamo 1:4 (51. Malinovskyj - 23. De Ketelaere, 55. Koopmeiners, 90.+10 Zappacosta, 90.+13 Touré)

AC Milán - Neapol 1:0 (25. Hernández)