MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Opava zvítězila ve 3. kole nadstavby v Pardubicích, Ostrava s Pískem si pojistily pozice v předkole

Basketbalisté Opavy vyhráli ve 3. kole nadstavbové skupiny A1 v Pardubicích 98:96. Ligoví mistři tak dodrželi tradici, i ve třetím vzájemném duelu těchto týmů v sezoně zvítězilo hostující mužstvo.

Utkání Opava – Pardubice
zdroj: facebook.com/bkopava

Opava vyhrála po dvou porážkách, jež utrpěla v poháru s Nymburkem a v sobotním ligovém šlágru s Děčínem. Pojistila si zároveň druhé místo v tabulce před Ústím nad Labem, které bude zápas s vedoucím Nymburkem dohrávat až v březnu.

Slezané ve čtvrté čtvrtině ztratili vedení, které drželi téměř celý průběh zápasu, a čtyři a půl minuty před koncem prohrávali o šest bodů (77:83). Podařilo se jim ale skóre znovu otočit. Nejlepším střelcem vítězů byl s 18 body Luděk Jurečka, Radovan Kouřil si připsal 16 asistencí.

V pardubickém dresu nastřílel 20 bodů Tomáš Vyoral, o bod míň Josef Potoček, jenž proměnil pět ze šesti tříbodových pokusů.

Čtvrtý Děčín potvrdil roli favorita proti nejhoršímu týmu skupiny A1 Kolínu a po výsledku 92:84 si připsal druhou výhru za sebou po předchozích třech porážkách. Pětadvacet bodů vicemistra nastřílel Matěj Svoboda, za poražené měl Milenko Veljkovič 16 bodů a 10 doskoků.

Sestřih utkání Ostrava – Olomoucko

Ve skupině A2 si pojistily první dvě místa znamenající postup do play-off Ostrava a Písek. NH zdolala 103:82 předposlední Olomoucko, Sršni porazili 74:56 poslední Slavii. Martin Svoboda pomohl píseckému nováčkovi 33 body.