České hokejistky na úvod turnaje EHT v Liberci deklasovaly Němky 7:1

foto Turnaj Euro Hockey Tour žen: Česko - Německo, 8. února 2024, Liberec. Zleva Klara Seroizsková, Kateřina Mrázová, Tereza Plosová, Adéla Šapovalivová a Daniela Pejšová z Česka se radují ze čtvrtého gólu. Vpravo brankářka Lisa Hemmerleová z Německa.

Liberec - České hokejistky porazily na úvod domácího turnaje Euro Hockey Tour v Liberci Němky 7:1. Pod vysoké vítězství svěřenkyň trenérky Carly MacLeodové se dvěma góly podepsala Adéla Šapovalilová.

Fotogalerie

"Myslím si, že to pro nás byl velmi dobrý start," uvedla na webu Českého hokeje trenérka MacLeodová. "Holky se těšily na to, že budou hrát na domácí půdě, a publikum je celý zápas hnalo za vítězstvím. Velmi se mi líbila naše hra směrem dopředu, dařilo se nám využívat šance a věřím, že postupně s turnajem porostou i výkony týmu," dodala kanadská šéfka střídačky.

Držitelky bronzu z posledních dvou světových šampionátů vyhrály všechny tři třetiny. V polovině úvodního dějství se prosadily krátce po sobě Tereza Vanišová a Tereza Plosová. V nástupu do druhé části zvýšila Michaela Pejzlová.

Pak se poprvé prosadila Šapovalilová, Hanna Amortová sice odmazala nulu na kontě Němek, ale Šapovalilová ještě před druhou přestávkou vrátila domácímu výběru čtyřbrankový náskok. Ve třetí části ho ještě zvýraznily Daniela Pejšová a Lucie Gruntová.

Ve druhém dnešním utkání Finky zdolaly Švýcarky 3:1. Právě proti finskému výběru nastoupí Češky v pátek pod Ještědem k dalšímu utkání, úvodní buly bude vhozeno v 18 hodin.

Turnaj Euro Hockey Tour žen v Liberci:

Česko - Německo 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Branky: 32. a 37. Šapovalivová, 10. Vanišová, 11. Plosová, 21. Pejzlová, 45. Pejšová, 57. Gruntová - 34. Amortová.

Finsko - Švýcarsko 3:1 (1:1, 1:0, 1:0).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 11.05.2024 ČTK