Vedoucí Poruba zdolala ve šlágru Vsetín 4:3 a vládne první lize o 16 bodů

foto Ilustrační foto - Hokejisté Poruby po skončení zápasu, 6. dubna 2021 v Ostravě.

Praha - Vedoucí tým první hokejové ligy Poruba porazila ve šlágru 44. kola ve svém azylu v Kravařích druhý Vsetín 4:3 a vzdálila se mu už na rozdíl 16 bodů. Třetí Prostějov zvítězil na ledě obhájce triumfu v druhé nejvyšší soutěži Prostějova 2:1 po samostatných nájezdech. Čtvrtá Třebíč uspěla v derby celků z Vysočiny a v Pelhřimově vyhrála nad domácí Jihlavou 3:1.

Poruba zabrala po dvou porážkách za sebou. Mezi 17. a 18. minutou během 68 sekund jí zajistil vedení 2:0 v přesilových hrách Antonín Honejsek. Valaši v první polovině druhé části smazali ztrátu díky Vítu Jonákovi a Michalu Hryciowovi. Ve 45. minutě vrátil domácím náskok Tomáš Gřeš a v čase 48:36 zvýšil Marek Tvrdoň. Jeho branka nakonec byla vítězná, protože za 59 sekund zkorigoval výsledek Luboš Rob. Pro Vsetín to byla teprve druhá prohra z posledních sedmi zápasů.

Zlín prohrál čtvrtý z posledních pěti duelů, z nichž tři se rozhodovaly až v nastavení. Ideální období neprožíval ani Prostějov, který si vylepšil bilanci třetí výhrou z uplynulých pěti duelů. Domácí Berany dostal v čase 13:47 do vedení v přesilové hře Mikko Salmio, ale ve 33. minutě odpověděl také v početní výhodě Zdeněk Doležal. Duel dospěl až do nájezdů a v nich se prosadili jen Jakub Illéš a Jan Veselý za Jestřáby.

Třebíč po sérii čtyř porážek potřetí za sebou uspěla. Jihlavská Dukla potřetí v řadě nebodovala. Hostující Horácká Slavia se ujala vedení v 5. minutě v přesilovce díky slovinskému obránci Mihovi Štebihovi, v polovině utkání však odpověděl Marek Chvátal. V čase 57:28 ale vrátil hostům náskok Petr Vodička a za 27 sekund pečetil výsledek Martin Dočekal.

Teprve druhou výhru z uplynulých pěti utkání oslavily Litoměřice, které zvítězily v Chrudimi nad domácími Pardubicemi B 5:1. Dvěma góly k tomu přispěl Josef Koláček a třemi asistencemi Filip Kuťák. Záložní tým Dynama vyšel naprázdno poprvé po pěti utkáních, z nichž tři vyhrál.

Slavia zvítězila v Sokolově 4:3 a díky šesté výhře z posledních sedmi utkání se posunula z 13. na 11. místo. Dvakrát skóroval za Pražany Robin Všetečka a tři body za gól a dvě asistence si za vítěze připsal obránce Karel Klikorka. Baník potřetí za sebou nebodoval.

Poslední Znojmo porazilo Kolín 1:0, po šňůře čtyř porážek uspělo podruhé za sebou a na chvostu tabulky už má jej jednobodovou ztrátu na dvanáctý Frýdek-Místek, který si duel v Přerově kvůli početné marodce odložil, a třinácté kolínské Kozly. Ti prohráli šestý z posledních sedmi duelů. Jediný gól dal ve 33. minutě Petr Beránek a osmnáctiletý gólman Jan Kavan, který přišel na střídavý start z extraligové Komety Brno, vychytal ve své premiéře za Orly díky 24 úspěšným zákrokům čisté konto.

44. kolo první hokejové Chance ligy:

Jihlava - Třebíč 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Branky: 31. Chvátal - 5. Štebih, 58. Vodička, 58. Dočekal. Rozhodčí: Hucl, Jaroš - Beneš, Kotlík. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 1497.

Zlín - Prostějov 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 14. Salmio - 33. Z. Doležal, rozhodující sam. nájezd Illéš. Rozhodčí: Skopal, Kostourek - Hanzlík, Bezděk. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 1633.

Znojmo - Kolín 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 33. P. Beránek. Rozhodčí: Jechoutek, Micka - Polák, Kráľ. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1369.

Sokolov - Slavia Praha 3:4 (2:0, 0:1, 1:3)

Branky: 12. M. Rohan, 18. V. Adamec, 58. Vrdlovec – 24. a 49. Všetečka, 41. J. Brož, 45. Klikorka. Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda - Štofa, Malý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. Diváci: 675.

Pardubice B - Litoměřice 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky: 50. Žálčík - 18. a 58. J. Koláček, 38. P. Svoboda, 44. Costa, 52. Chlubna. Rozhodčí: R. Svoboda, Čáp - Juránek, Maňák.Vyloučení: 4:4, navíc Lichtag - P. Svoboda oba 5 min. Využití: 0:2. Diváci: 263.

Poruba - Vsetín 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

Branky: 17. a 18. Honejsek, 45. Gřeš, 49. Tvrdoň - 22. Jonák, 30. Hryciow, 50. Rob. Rozhodčí: T. Veselý, Mejzlík - Komínek, O. Veselý. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 1047.

15:00 Slavia Praha - Pardubice B, Kolín - Zlín,

17:00 Frýdek-Místek - Znojmo, Litoměřice - Poruba, Vsetín - Přerov, Prostějov - Jihlava,

17:30 Třebíč - Sokolov.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 27.04.2024 ČTK