Vstupenky online

Vsetín v Kravařích smazal dvoubrankové manko, Porubě těsně podlehl

Jan Tajzler • 31.01.2024

Vsetínský tým cestoval v poslední lednový den do azylu lídra tabulky v Kravařích. Premiéru ve vsetínském brankovišti zaznamenal Cody Porter. Pod dohledem kamer ČT Sport se hrálo atraktivní utkání hodné dvou nejlepších týmů Chance ligy, avšak i počtvrté z tohoto měření sil vyšla vítězně Poruba. Valaši sice v prostředním dějství smazali dvoubrankové manko a v závěrečné třetině se dostali znovu na kontakt, ke kýženému bodovému zisku však snaha zelenožlutých ani tentokrát proti vedoucímu celku tabulky nevedla.

CHANCE LIGA - 44.kolo st 31.1.19:00
HC RT TORAX Poruba 2011
VHK ROBE Vsetín
4:3(2:0, 0:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 17. Honejsek (Christov, Doudera), 18. Honejsek (Tvrdoň, P. Mrázek), 45. Gřeš (Doudera, Vachovec), 49. Tvrdoň (Honejsek, Lednický) – 22. Jonák (Rob), 30. Hryciow (Holec, Rob), 50. Rob (Jonák, Larsen). Rozhodčí: T. Veselý, T. Mejzlík – R. Komínek, O. Veselý. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 640. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3.

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš – Doudera, J. Stehlík, Klimíček, Lemcke, Voráček, Gutwald – Razgals, Šoustal, Berisha – Christov (C), Střondala (A), P. Mrázek – Gřeš, Vachovec (A), Vehovský – Honejsek, Tvrdoň, Přibyl – Lednický.
VHK ROBE Vsetín: Porter – Smetana (A), Š. Jenáček, Staněk, Ďurkáč, Kojo, Larsen, Hryciow – Jonák, Klhůfek, Rob (A) – Holec, Dědek, Hrňa (C) – Machala, Kern, R. Půček – Šuhaj, Š. Bláha, Kratochvil.

Souboj dvou vedoucích mužstev tabulky nabídl od úvodních minut hokej ve svižném tempu. Valaši si ale zkomplikovali situaci v 7. minutě, kdy putoval na trestnou lavici Staněk. V přesilové hře se Střondalovi podařilo dostat puk do vsetínské branky, avšak ta vypadla ještě před zakončením porubského útočníka ze svého postavení. Rozhodčí tuto situaci posoudili jako nedovolené počínání brankáře Portera, který nafasoval menší trest za zdržování hry a Vsetín musel do tří. Jak se ale jen o pár vteřin později ukázalo, branka byla špatně ukotvena. Nicméně Vsetín první kritickou chvílí v zápase zvládl. Navíc při hře v oslabení se do slibné pozice dostal Klhůfek, na jehož prudkou ránu z osy hřiště byl Dolejš v porubské brance připraven.

Porubě patřil závěr úvodního dějství. Nejprve v přesilové hře zakončil kombinaci domácích přesnou střelou nad beton Portera Antonín Honejsek, to bylo v čase 16:18. Hned v následující minutě tentýž hráč vybojoval pro Porubu možnost další početní výhody a v čase 17:26 už to bylo o dvě branky, když přihrávku Tvrdoně usměrnil za záda vsetínského brankáře právě Antonín Honejsek

Vsetín ovšem po výměně stran brzy vsítil kontaktní branku. Luboš Rob poslal puk na hranici brankoviště, kde si jej na bekhend navedl Vít Jonák a překonal Dolejše. Blízko vyrovnání měli Valaši ve 29. minutě, kdy si Machala vyměnil puk s Kernem, ale v této situaci ještě hosté neslavili. Za minutu později už to ale bylo 2:2. Holec povedenou přihrávkou uvolnil na levém kruhu Michala Hryciowa, vsetínský obránce v klidu zamířil a trefil přesně nad rameno porubského brankáře. Holec pak ještě připravil další slibnou šanci pro Hrňu, ale na jeho pohotovou střelu se domácí brankář stačil včas přemístit a vsetínskému obratu ve skóre zabránil.

Poruba se do vedení vrátila na startu třetí třetiny. Po vyhraném vhazování se puk na modré čáře dostal k Douderovi, jehož nahození šťastně tečoval za záda Portera Tomáš Gřeš. Za nedlouho mohl vyrovnaný stav obnovit Holec, ale proti jeho prudké ráně zasáhl včas Dolejš. Ve 49. minutě Honejsek oplatil Marku Tvrdoňovi přihrávku z první třetiny a dokonale sehraná kombinace porubských útočníků vedla k obnově dvoubrankového náskoku. Vsetín ale hned v následující minutě opět snížil na rozdíl jediné branky. Jonák našel od mantinelu ve slotu Luboše Roba a vsetínský útočník nedal Dolejšovi sebemenší šanci.

Jonák mohl vsítit i druhou branku v utkání, velkou šanci na vyrovnání měl v 52. minutě, ale Dolejše tentokrát nepřekonal. Vsetínu nepomohla ani následná početní výhoda. Závěr si Valaši zkomplikovali vyloučením Kerna, přesto se ještě dostali do závěrečného náporu, který se snažili umocnit odvoláním Portera z branky. V posledních vteřinách mohl vyrovnání obstarat Bláha, když se natahoval po odraženém puku od Dolejše, ale Poruba vypjatý závěr utkání ustála a s kravařským azylem se rozloučila vítězně. Valaši tak ani na čtvrtý pokus nedokázali v rámci základní části porazit lídra tabulky.

Ohlasy k utkání

Jiří Režnar (HC RT TORAX Poruba 2011): Do utkání jsme vykročili výborně a po první třetině vedli 2:0. Do druhé jsme naopak vstoupili špatně, prvních deset minut jasně patřilo Vsetínu, který vyrovnal. Ve třetí části jsme se zase zvedli a dali dva góly, následně sice kluci udělali hrubku a soupeř ji potrestal, ale vítězství už ukopali. Výborné rozloučení s Kravařemi, měli jsme tam skvělý azyl a je potřeba všem poděkovat. Od uklízeček až po majitele, že nám ve všem vyšli vstříc a vytvořili nám parádní podmínky. Cítili jsme se v Buly Aréně jako doma, mockrát všem díky, ale teď už se těšíme zpátky do Poruby.

Jiří Weintritt (VHK ROBE Vsetín): Měli jsme v utkání osm vyloučených hráčů, s takovým soupeřem je to hrozně moc. Vývoj zápasu určila první třetina, kterou jsme prohráli 0:2. Ve druhé jsme museli investovat velké množství sil, abychom srovnali. Ta část šla za námi, měli jsme tam další situace, kdy jsme mohli skóre překlopit na naši stranu. Ve třetí třetině jsme dostali gól a za stavu 3:2 měl Míra Holec jasnou gólovou šanci, kterou nevyužil. Pak se nám podařilo ještě snížit na 3:4 a závěr už byl vabank. Musím pochválit mužstvo, jak se vracelo do zápasu, nicméně příště musíme být ještě o gól, o dva lepší. Hrály proti sobě dva špičkové týmy soutěže a na kvalitě to bylo znát. Myslím si, že jsme ostudu neudělali. Kluci pracovali, jak jsme si ráno na mítinku řekli, ale srážela nás hra v oslabení. Když už jsme je ubránili, tak jsme přicházeli o hrozně moc sil.