Hokejisté si zahrají na olympijských hrách mládeže o zlato

foto Ilustrační foto - Čeští hráči (zleva) Filip Novák a Jakub Daněk v utkání hokejového turnaje na zimních olympijských hrách mládeže v korejském Kangwonu.

Kangwon (Korea) - Čeští hokejisté do 16 let si zahrají na zimních olympijských hrách mládeže v Kangwonu o zlato. Svěřenci trenéra Milana Razýma porazili v dnešním semifinále 3:1 Finsko a ve středečním finále se střetnou s vítězem utkání Kanada - USA. Zámořské derby se bude hrát od 12:00 SEČ.

Češi vstřelili všechny góly v druhé patnáctiminutovce. Skóre otevřel v 18. minutě v přesilovce pět na tři Václav Nedorost, další branky přidali Šimon Bělohorský a Filip Novák. V páté minutě třetího dějství Finové zdramatizovali duel snížením, ale poté už Jana Láryše v české brance nepřekonali.

Razýmovi svěřenci si tak připsali nejvýraznější výhru v šestičlenném turnaji, ve skupině zdolali 3:2 Slovensko a po obratu 6:5 po samostatných nájezdech USA.

Hokejisté se postupem do finále postarali o zisk čtvrté medaile pro českou výpravu v Koreji po zlatu biatlonistky Ilony Plecháčové a bronzech smíšené biatlonové štafety a snowboardistky Vanessy Volopichové ve slopestylu. Čtyři cenné kovy si mladí čeští sportovci odvezli i z minulých dvou zimních olympiád.

Česko - Finsko 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky: 18. V. Nedorost, 20. Bělohorský, 30. F. Novák - 35. V. Kähkönen.

USA - Kanada 6:5 po sam. nájezdech (0:0, 3:2, 2:3).

ISSN: 1213-5003 © Copyright 11.05.2024 ČTK