Archiv D: Blahopřání

Mladá Boleslav si 10 brankami pochutnala na Vítkovicích a vede superligu

Dohrávka 22. superligového kola se změnila v jednoznačnou záležitost ve prospěch domácí Mladé Boleslavi, která i díky hattricku Jiřího Besty deklasovala třetí Vítkovice 10:4 a zásluhou lepšího skóre se posunula před Střešovice na první místo. Tatran má ale dva zápasy k dobru. Na čtvrtou příčku poskočila před Chodov pražská Sparta, jež nadělovala v Karlových Varech.

Radost florbalistů Mladé Boleslavi
zdroj: Mladá Boleslav

Mladá Boleslav uspěla pošesté za sebou. Od 9. minuty sice prohrávala po gólu Lukáše Fukaly, ale ještě v první třetině otočili skóre Jakub Vařecha s Bestou. Mezi 22. a 33. minutou navíc zvýšili náskok už na 5:1 Daniel Šebek, Adam Delong a opět Besta. Na Fukalovo snížení odpověděl v 37. minutě Milan Tomašík, jenže za 28 sekund se prosadil za hosty i Adam Šmíd.

Sestřih a ohlasy utkání Mladá Boleslav – Vítkovice

Osm minut před koncem při Šebkově vyloučení dokonce Jan Šebesta změnil stav na 4:6, ale za 34 vteřin dovršil Besta hattrick. Při power-play následně do prázdné branky skórovali Michal Sládek a Delong a 20 sekund před koncem ještě dovršil výsledek opět Sládek.

Curney opět táhl Spartu

Sparta zabrala po sérii tří porážek. Shodně dvěma góly k tomu přispěli Matěj Čermák a Jiří Curney, který vládne produktivitě superligy s 69 body za 35 branek a 34 asistencí a má náskok 11 bodů před klubovým spoluhráčem Mikulášem Krbcem. Tři body za přesný zásah a dvě finální přihrávky zaznamenal Slovinec Robin Košir.

O vítězství Liberce v Pardubicích rozhodl 32 sekund před koncem Vojtěch Wiener, který si díky dvěma asistencím připsal celkem tři body. Dvakrát skóroval za severočeský tým Jakub Kopecký. Deváté porážce soupeře z východu Čech za sebou nezabránil ani dvěma trefami Lotyš Ralfs Polis.

Vítězství FBC Ostrava nad Královskými Vinohrady zařídil dvěma góly Daniel Chatrný, který vstřelil vítěznou branku v čase 55:25.

Čtyřmi trefami se podepsal pod vysokou výhru Bohemians slovenský útočník Tomáš Kvasnica a pět bodů za hattrick a dvě asistence si připsal Patrik Šebek. Devátá Česká Lípa nenavázala na dvě vítězství z minulých tří duelů.

Výhru Black Angels řídili čtyřmi body Jakub Hromada a Vilém Doležal. Hromada zaznamenal hattrick a asistenci, Doležal dal dva góly a na dva přihrál. Black Angels po sérii sedmi porážek vyhráli podruhé za sebou. Butchis padl podeváté v řadě.

Livesport superliga florbalistů – 22. kolo:

Mladá Boleslav - 1. SC Vítkovice 10:4 (2:1, 4:2, 4:1)
Branky: 19., 33. a 53. Besta, 23. a 60. Delong, 58. a 60. Sládek, 10. Vařecha, 22. D. Šebek, 37. Tomašík - 9. a 33. Fukala, 37. A. Šmíd, 52. Jan Šebesta.

FbŠ Bohemians – FBC Česká Lípa 15:6 (3:2, 6:1, 6:3)
Branky: 28., 30., 34. a 36. Kvasnica, 10., 46. a 53. P. Šebek, 27. a 48. Buršík, 3. Gajdoš, 13. J. Petrák, 31. Bílek, 42. T. Trnka, 56. Kawulok, 59. Brynda – 52. a 60. Kopič, 18. F. Šedivý, 19. Krajcigr, 24. Pekárek, 54. Mlejnek.

Black Angels  Butchis 11:3 (3:0, 4:1, 4:2)
Branky: 9., 34. a 53. Hromada, 16. a 44. M. Burian, 29. a 38. Doležal, 19. M. Fryš, 32. M. Boček, 47. Bauman, 59. Čáslava – 30. P. Novotný, 48. Maňour, 60. Waldhauser.

FBC Ostrava  TJ Sokol Královské Vinohrady 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 18. a 56. Chatrný – 36. P. Hájek.

Sokoli Pardubice  FBC Liberec 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)
Branky: 16. a 54. Polis, 37. Škoda, 57. Drba – 49. a 53. Jakub Kopecký, 8. P. Ferdan, 15. F. Kučera, 60. Wiener.

Sparta Praha  FB Hurrican Karlovy Vary 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)
Branky: 28. a 51. Curney, 46. a 56. Matěj Čermák, 17. Juha, 32. Peška, 60. Košir – 2. Hrbáček, 24. M. Klápa.