Skok na střídačku soupeře, vlastní gól i napadení rozhodčího. Vyberte největší extraligovou kuriozitu

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Hokejová extraliga se přehoupla do své poslední čtvrtiny. Ani v té třetí ale nebyla nouze o kuriózní momenty. Sport.cz vybral pět největších zajímavostí třetí čtvrtiny nejvyšší hokejové soutěže. Vy můžete v anketě pod článkem rozhodnout, která kuriozita mezi 27. až 39. kolem vás zaujala nejvíce.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

TOP 5 kuriozit extraligové sezonyVideo: Tipsport Extraliga / BPA

1) Jan Lukáš a Jérémie Blain (Mountfield HK)

Jan Lukáš loví puk ze sítě po vlastním gólu.

Třetí čtvrtina extraligy nabídla hned několik vlastních branek. Tu zřejmě nejkurióznější si ale dali hráči Hradce Králové. Ve 37. kole se rozehrávající brankář Jan Lukáš nedohodl s dojíždějícím Blainem a byl z toho puk v hradecké síti proti Spartě. Mountfield nakonec zápas dovedl alespoň k remíze.

2) Oliver Okuliar (Mountfield HK)

Oliver Okuliar se proti Spartě střelecky prosadil, v prodloužení ale netrefil prázdnou branku.

V zápase Hradce se Spartou ještě chvíli zůstaneme. V prodloužení měli totiž domácí přesilovou hru, ve které ale i jeden z nejlepších extraligových střelců Oliver Okuliar ukázal, že zahodit se dá i zdánlivě nemožné.

3) Adam Musil (HC Dynamo Pardubice)

Při poslední pardubické porážce za nula bodů měl Adam Musil i trochu smůly.

Pardubice skončily v extralize bez bodu naposledy 10. prosince doma s Litvínovem (2:4). Smolný zápas si vybral také domácí centr Adam Musil, jehož hokejka skončila po souboji u mantinelu zaklesnutá v brusli čárového rozhodčího.

4) Tomáš Mertl (HC Škoda Plzeň)

Tomáš Mertl patří k nejzkušenějším hráčům Plzně, s Třincem ale neudržel nervy.

Plzeň měla utkání 27. kola proti Třinci skvěle rozjeté. Vedla už 2:0 a měla vhazování v útočném pásmu. To ale centr Škody Tomáš Mertl prohrál a vzápětí se zle podíval na čárového sudího. Následně do něj ještě strčil rukavicí. Od hlavních rozhodčích dostal trest do konce utkání a disciplinární komise mu později napařila ještě čtyřzápasový distanc. Plzeň nakonec mistra skolila doma 5:4.

5) Denis Kusý (Rytíři Kladno)

Denis Kusý patří k nejlepším hráčům Kladna.

Rytíři doma v 36. kole hráli s mistrem vyrovnanou partii. Ještě před třetí třetinou vedli, ale v poslední minutě doháněli dvoubrankové manko. Při vyhození Třince z obranného pásma po puku vyskočil domácí útočník Denis Kusý a nakonec skončil až na třinecké střídačce. Kladno prohrálo 3:5.

Co bylo největší kuriozitou třetí čtvrtiny extraligy?