Zde může být vaše reklama.

Interliga žen Házenkářky DHK Zora si doma poradily s Plzní

Házenkářky DHK Zora si doma poradily s Plzní

28. 01. 2024 - 14:59

V 15. kole interligy házenkářek si družstvo DHK Zora Olomouc připsalo výhru. Hanačky si doma poradily s Plzní. Už po poločase vedly o čtyři branky, nakonec vyhráli celkem o šest.

Zora si vytvořila náskok v prvním poločase tříbrankovou sérií od 17. minuty. Plzni se ale podařilo srovnat. Vydařený byl pak olomoucký závěr poločasu, kdy si Hanačky nakonec vytvořily čtyřbrankový náskok. Ten byl základem úspěchu, protože soupeřky už v druhém poločase srovnat nedokázaly. Zora si dokráčela pro šestibrankové vítězství. Zora se výhrou bodově se dotáhla na sedmou Šaľu, má třináct bodů, Plzeň už za ní o čtyři body zaostává.

„My jsme strašně moc rádi, že jsme vyhráli. Vítězství se počítá, je to to nejdůležitější z celého utkání, v podstatě tam byl vidět příliš velký respekt nebo možná dokonce strach, možná jsme měli trochu deku z toho, co se stalo na podzim, kdy takovým smolným utkáním v Plzni začala naše krize. Pevně doufám, že tímto vítězstvím krize skončila, holky makaly, bojovaly, a v podstatě jsme si vítězství zasloužili a je pro nás velmi cenné,“ řekla Lucie Fabíková, trenérka DHK Zora Olomouc.

DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň 33:27 (17:13)

Nejvíce branek: Jansová 6, Vasiljeva 5, Kubálková 5 – Fenclová 8, Schreibmeierová 6, L. Galušková 4. Rozhodčí: Bubeníček, Petruška. Sedmimetrové hody: 5/3 – 5/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 186.

DHK Zora: Polášková, Habermanová – Malinová 2/1, Jansová 6/1, Kräuterová, Protivánková 3, Roupcová 4, Krejzlíková, Horáková, Vasiljevová 5, Možišová 2, Machačová 4, Daňková 2/1, Kubálková 5. Trenérka Lucie Fabíková.