MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Klaebo v závěru přesprintoval Kruegera. Ve finiši získala vítězství na 20 km i Digginsová

Ve znamení boje dvou norských běžců byl závěr závodu na 20 kilometrů volně s hromadným startem ve švýcarském Gomsu. Nakonec v cílové rovince předběhl Johannes Hoesflot Klaebo svého krajana Simena Kruegera a navázal na triumf ve sprintu. Adam Fellner skončil osmapadesátý. Mezi ženami nenavázala Kateřina Janatová na dvanácté místo ze sprintu a na volné dvacítce finišovala na 21. místě. Hromadný závod vyhrála Jessie Digginsová, která ve finiši porazila Fridu Karlssonovou.

Závěr hromadného závodu žen na 20 km v Gomsu

Digginsová si pro páté vítězství v sezoně doběhla s náskokem šesti desetin sekundy před Fridou Karlssonovou ze Švédska. Třetí příčku obsadila domácí Švýcarka Nadine Fähndrichová, která už za vítězkou zaostala o dvě sekundy. Janatová na Digginsovou ztratila minutu a 40 sekund.

V průběžném pořadí má dvaatřicetiletá Američanka na kontě 1771 bodů a před vítězkou sobotního sprintu v Gomsu Linn Svahnovou ze Švédska má náskok 283 bodů. Janatové patří se ziskem 632 bodů 17. příčka.

Klaebo zvítězil s náskokem sedmi desetin před krajanem Simenem Hegstadem Krügerem. Francouz Jules Lapierre už do cíle dorazil s výraznou ztrátou 12 sekund. Fellner za vítězem zaostal o tři minuty a čtyři sekundy.

Sedmadvacetiletý Klaebo navázal na sobotní triumf ze sprintu a napodobil krajana Erika Valnese, který minulý týden v Oberhofu také ovládl oba závody. V průběžném pořadí seriálu je Klaebo po šestém vítězství v sezoně čtvrtý (1124 bodů). Se ziskem 1611 bodů vede Harald Östberg Amundsen.

SP v běhu na lyžích v Gomsu (Švýcarsko) – 20 km volně s hromadným startem:

Ženy: 1. Digginsová (USA) 45:26,3, 2. Karlssonová (Švéd.) -0,6, 3. Fähndrichová (Švýc.) -2, 4. Anderssonová (Švéd.) -9, 5. Laukliová (USA) -9,5, 6. Claudelová (Fr.) -15,2, ...21. Janatová (ČR) -1:40,6.

Průběžné pořadí SP (po 21 z 34 závodů): 1. Digginsová 1771, 2. Svahnová (Švéd.) 1488, 3. Karlssonová 1385, 4. Brennanová (USA) 1314, 5. Ribomová (Švéd.) 1290, 6. Carlová (Něm.) 1248, ...17. Janatová 632, 56. Beranová 157, 80. Antošová (obě ČR) 57.

Muži: 1. Klaebo 39:25,2, 2. Krüger (oba Nor.) -0,7, 3. Lapierre (Fr.) -12,0, 4. Amundsen (Nor.) -13,5, 5. Moch (Něm.) -14,1, 6. Golberg (Nor.) -15,1, ...58. Fellner (ČR) 3:04,4.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 34 závodů): 1. Amundsen 1611, 2. Valnes (Nor.) 1311, 3. Golberg 1186, 4. Klaebo 1124, 5. Lapalus (Fr.) 871, 6. Nyenget (Nor.) 856, ...27. Novák 445, 79. Fellner 97, 108. Šeller 42, 128. Černý (všichni ČR) 21.