• Vzpomínkový akt k osvobození města

pondělí 6.5 15:00 - MěKS Vimperk

Žďárský útěk letos přivítal i běžce v maskách

Autor: Martin Petřík

ŽĎÁR - Milovníci běhu se v sobotu 27. ledna sjeli do Žďáru u Protivína, kde se konal 5. ročník Žďárského útěku. Před pěti lety akci vymyslely členky Triatlonového klubu v Tálíně Jaroslava Hlínová a Dana Adámková. Akce každoročně získává na oblíbenosti a i letos byl účast velká. Na svou trasu se vydali jak dospělí, tak děti. Celkem jich bylo 105.

Trasa letošního běhu opět měřila šest kilometrů. Vymyslel ji manžel zakladatelky Michal Hlína. Šestikilometrový úsek byl naplánován tak, aby jej zvládl úplně každý, i ten, kdo se běhu nevěnuje zrovna intenzivně. Oproti loňsku tentokrát účastníkům docela přálo počasí. Zatímco loni byl velký mráz a na vozovce ledovka, tak svítilo slunce. Snad jen vítr dělal běžcům trochu problémy.

Nejdřví se pustily do závodu dětské kategorie. Těch bylo několik. Děti běžely návsí. Nejmenší děti absolvovaly pouze jeden okruh, starší okruhy čtyři. Děti v cíli podporovali rodiče.

Novinkou byly letos masky. Na výzvu pořadatelky Jaroslavy Hlínové slyšelo poměrně dost běžců, a to jak dospělých, tak dětských. Jaroslava Hlínová vyrazila na běh v masce krávy. To mělo sice velký úspěch u kolegů, ale absolvovat tak šest kilometrů snadné nebylo. Přesto doběhla Jaroslava Hlínová v polovině výsledkové listiny.

Součástí akce byla i bohatá tombola, divadelní představení Pedro a Lucia po 20 letech a koncert Worm´s Rafination a Ester Valtrové. Zkrátka odpoledne pro celou rodinu.