0
Video se připravuje ...
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Při pohledu na tabulku Výchovní konference se musíte štípnout. V jejím čele už zase trůní Boston. Podle optimistických prognóz se do play off dostat měl, ovšem s tím, že se bude pohybovat někde kolem osmého místa. Bruins válí, hodně se mluví o jejich kultuře, kterou rozebíral i magazín The Hockey News. Patří do ní už i David Pastrňák, střelec, kouzelník a aktuálně jeden z nejblyštivějších hráčů NHL.

Trenér Jim Montgomery je zvyklý, že často padají otázky na Davida Pastrňáka. „Je to hráč, který rozhoduje zápasy, co?“ usmál se teď v sobotu ve Philadelphii. Jeho Boston dal 4 góly v titěrném čase. Stačily 4 minuty a 13 sekund, první a poslední se dostavily z dílny českého útočníka. Na startu třetí třetiny nahrál Van Riemsdykovi na další kus a Boston vyhrál 6:2.

„Až bych vám řekl, že na začátku byli Flyers lepší. Ale naši důležití hráči předvedli velké věci,“ pokračoval Montgomery. Takže kouči, Pastrňák? „Dává nám výhodu, že vyrovnané zápasy překlopíme na naši stranu,“ navázal. A taky se z vyrovnaných stávají dominantní jízdy jako o víkendu.