Ligue 1 - souhrn 19. kola: Brest loupil v Paříži

26.01., 22:41, aktualizováno 28.01., 22:42
Komentáře a souhrny
Radost hráčů Rennes (© AFP)

Brest přišel o svou vítěznou sérii, zklamaný ale nebude, bod na půdě PSG je rozhodně plusovou záležitostí. Marseille měla proti AS Monaco výhodu dlouhé početní převahy, více než remízu 2:2 z toho ale vytěžit nedokázala. Výhry s porážkami začalo střídat Nice...

Paris Saint-Germain - Stade Brestois 2:2

28.01.2024 20:45

Góly: 38. Marco Asensio, 45. Randal Kolo Muani - 55. Mahdi Camara, 80. Mathias Pereira Lage

PSG v souboji dvou rozjetých celků neudrželo slibný dvougólový náskok a v 19. kole Ligue 1 nakonec pouze remizovalo s Brestem 2:2. Lídr tabulky přitom díky brankám Marca Asensia a Randala Kola Muaniho ještě v úvodu druhé půle pohodlně vedl, ze strany Pařížanů ale přišlo uspokojení následované postupným návratem červenobílých zpět do hry. Už 10 minut po změně stran totiž hosté vstřelili kontaktní gól a konečnou dělbu bodů zařídil v závěrečné desetiminutovce střídající Mathias Pereira Lage. Oba soupeři tak opět potvrdili, že příliš často neprohrávají. Domácí v nejvyšší soutěži neodešli bez bodu od poloviny září, zatímco Piráti naposledy naplno neuspěli na začátku listopadu.

Nedělní večer přinesl fanouškům ve Francii podle aktuálních forem šlágr kola. Za velkého favorita zajisté platili fotbalisté PSG, kteří proti Brestu ještě v novodobé historii v soutěžním klání neprohráli. Hosté ovšem přijížděli do Paříže jako celek, který se před tímto kolem nacházel na třetí příčce s aktuální sérií devíti střetnutí v řadě bez porážky, přičemž hned osm z nich bylo vítězných.

Již po necelých 10 minutách o sobě dal poprvé vědět Kylian Mbappé. Ikona domácích se šikovně uvolnila v šestnáctce a zkusila překvapit Marca Bizota přízemní ranou mezi nohy. Zkušený Nizozemec však předvedl jistý zákrok. V dalším průběhu zápasu Pařížané polevili a pustili Brest k nebezpečnému zakončení. Hlavičkující Jérémy Le Douaron ale těsně minul. Navzdory poněkud ospalému výkonu přece jen otevřelo ve 38. minutě skóre PSG. Bradley Barcola chytrým obloučkem přes dva obránce oslovil Asensia, jenž z voleje uklidil padající míč k zadní tyči. Bývalý hráč Realu Madrid sehrál důležitou roli také v samotném závěru poločasu, kdy Kolo Muani dorazil jeho střelu do odkryté sítě.

Zpackaný závěr úvodního dějství nakopl Piráty po změně stran k velmi aktivnímu výkonu. Za ten byli odměněni kontaktním gólem v 55. minutě, kdy pomalý pokus Mahdiho Camary nešťastně tečoval mimo dosah Gianluigiho Donnarummy bránící Danilo Pereira. Les Parisiens se sice postupně podařilo tlak Brestu otupit, v 80. minutě nicméně podruhé inkasovali. Pereira Lage si v malém vápně našel pas Martína Satriana a krásnou patičkou zasunul balon k bližší tyči. Hosté závěrečný nápor úřadujícího mistra ustáli a mohli slavit velmi cenný bod.

PSG tak před domácím publikem poprvé od září ztratilo. V následujícím kole se 2. února střetne se Štrasburkem, Piráti změří o dva dny později síly s dalším silným soupeřem z Nice.

Více informací k zápasu

Toulouse FC - RC Lens 0:2

28.01.2024 17:05

Góly: 42. David Costa, 55. Andy Diouf

Fotbalisté Lens vyhráli v 19. kole Ligue 1 na půdě Toulouse 2:0. Skóre otevřel v závěru první půle David Costa, který skvěle naložil s precizní přihrávkou za obranu. Po přestávce na něj navázal Andy Diouf, jenž pohotově napálil odražený míč do sítě. Loňský vicemistr Francie se tak oklepal ze dvou po sobě jdoucích ligových porážek s PSG a Nice, mezi nimiž ještě stihl vypadnout z národního poháru v souboji s Monakem, a pošesté v řadě ovládl vzájemné střetnutí.

Hráči Lens vstoupili do nového roku dvěma porážkami. Na jejich obranu to ovšem byl těžký duel s Monakem v poháru a poté pád s rozjetým PSG. I Les Violets ale přicházeli do střetnutí s motivací odčinit velkou ostudu v Coupe de France, kde v týdnu vypadli s třetiligovým celkem. Zároveň si v lize museli dávat pozor na svá záda, jelikož byli nebezpečně blízko sestupové zóně.

Talentovaný brankář Toulouse Guillaume Restes musel předvést pohotový zákrok již krátce po zahájení utkání, když rohový kop naslepo zakončoval zkušený Florian Sotoca. Rychlým průnikem se pak přibližně v polovině prvního dějství prezentoval pro českého fanouška známý Shavy Babicka, ale svou přihrávkou pod sebe nakonec žádného spoluhráče nenašel. Do vedení se tak dostali v závěru poločasu hosté, když oblouček za obranu našel Costu, jenž v souboji jeden na jednoho proti Restesovi uspěl. O chvíli později mohl po samostatném úniku zvýšit Elye Wahi, nicméně mladý Francouz nevystřelil podle svých představ.

Po změně stran se domácí neoklepali z gólu těsně před odchodem do šaten a výsledkem byl další přesný zásah Racing Clubu. Diouf si našel odražený míč a bez delšího přemýšlení jej napálil za záda mladého brankáře. Po druhé inkasované trefě se už domácí mírně zvedli, drželi balon více na kopačkách a vypracovali si i nějaké šance. Kontaktní branky se mohli dočkat v 84. minutě, kdy obdrželi dárek v podobě pokutového kopu, který ovšem do břevna napálil Vincent Sierro.

Lens tak napravilo poslední nezdary a z Toulouse si odvezlo plný počet bodů. V příštím kole se 3. února střetne s Nantes, Les Violets změří o den později síly s Reims.

Clermont Foot - Racing Strasbourg 1:1

28.01.2024 15:00

Góly: 52. Shamar Nicholson - 34. Moïse Sahi Dion

Štrasburk v 19. kole Ligue 1 ztratil body na půdě předposledního Clermontu, kde pouze remizoval 1:1. Tým z Alsaska měl ve vyrovnaném utkání nakročeno k vítězství, když v první půli doklepl míč do branky Moïse Sahi Dion. Domácí však krátce po změně stran odpověděli po rychlém protiútoku zakončeném Shamarem Nicholsonem, který se prosadil ve třetím ligovém klání za sebou. Les Lenciers tak druhou prohru se stejným soupeřem v rozmezí týdne odmítli a ve vyrovnaném spodku tabulky ztrácí na nesestupové příčky jediný bod.

Oba celky se předchozí víkend potkaly ve čtvrtém kole francouzského poháru, ze kterého vyšel vítězně Štrasburk, jenž zdolal Clermont na jeho půdě 3:1. Alsasané tak opět potvrdili, že se jim začíná na hřištích soupeřů dařit, když tam neprohráli pět soutěžních klání v řadě. Naopak Les Lanciers vyhráli před vlastním publikem od startu sezony jen jednou, což velkou měrou přispívalo k tomu, že se topili s pouhými 14 body v sestupových vodách.

Úvodní kombinace příliš fotbalové krásy nenabízely. První vzrušení tak přišlo v 10. minutě, kdy snášející se míč umístil do levého horního rohu branky Maximiliano Caufriez, celé situaci ale předcházel ofsajd. Krátce nato zakončoval z první na hraně malého vápna Habib Diarra, avšak mířil mimo. Ve 32. minutě mohl potrestat chybu rozehrávajícího gólmana domácí Shamar Nicholson, avšak Matze Selse zastoupil na brankové čáře Lucas Perin. Otevření skóre tak přišlo záhy na druhé straně, když se po laxně odbráněném rohu dostal k zakončení z bezprostřední blízkosti Dion.

Vedení nicméně po změně stran Alsasanům dlouho nevydrželo. V 52. minutě propadl míč na polovině hřiště na Bilala Boutobbu, který založil protiútok dva na pět, mezi obránce si však dobře naběhl Nicholson, jenž celou akci úspěšně zakončil. Po 70 minutách mohl vedení hostům vrátit Diarra, jehož střela z hranice vápna ale směřovala přesně na gólmana.

Na druhé straně mohl zápas rozhodnout Muhammed Cham, jehož rána sice prošla skrze dva obránce, u brankáře ovšem narazila. Radost zavládla na Stade Gabriel Montpied v 85. minutě, kdy dostal míč do sítě domácí Caufriez, jenže předtím si asistující Boutobba nepohlídal ofsajdovou línii, a zápas tak rozuzlení nenabídl.

Clermont se tak Štrasburku za pohárovou porážku nepomstil a doma získal jen bod. V následujícím střetnutí se utká 4. února s Lille, Alsasany bude o dva dny později čekat těžký úkol v podání PSG.

FC Lorient - Le Havre AC 3:3

Góly: 33. Imran Louza, 51. Ayman Kari, 90+1. Mohamed Bamba - 15. Emmanuel Sabbi (pen.), 85. André Ayew, 90+4. André Ayew

Hráči Lorientu sice poprvé po takřka dvou měsících v Ligue 1 bodovali, vzhledem k průběhu zápasu pro ně však byla remíza 3:3 s Le Havrem v 19. kole málo. Na vyrovnávací trefu hostujícího navrátilce z Afrického poháru Andrého Ayewa z 85. minuty totiž ještě dokázali zareagovat a znovu se dostali do vedení. Velezkušený reprezentant Ghany, jenž se zatím ve Francii po listopadovém podpisu smlouvy trápil, což dokonale demonstrovala červená karta z jeho premiérového vystoupení v novém dresu, však před závěrečným hvizdem dokázal skórovat ještě jednou.

Lorient se vrátil na vlastní stadion po více než měsíční odmlce a jeho fanoušci zoufale toužili po prolomení dlouhého čekání na výhru. To započalo už ve druhé polovině října, od té doby Les Merlus jen dvakrát remizovali a zbylé duely prohráli. O poznání lépe se vedlo Le Havru, který však navzdory umístění ve středu tabulky nesměl usnout na vavřínech, jelikož ho od barážové pozice dělilo jen šest bodů.

Pro domácí nezačal zápas vůbec dobře, neboť už ve 13. minutě fauloval v pokutovém území Julien Laporte, což následně potrestal proměněnou penaltou doprostřed branky Emmanuel Sabbi. Les Merlus ovšem inkasovaný gól nezlomil a ještě před odchodem do šaten stihli vyrovnat. Po půlhodině hry se krásnou technickou střelou k levé tyči prosadil z hranice velkého vápna Imran Imran Louza. V závěru první půle mohl dokonat obrat Julien Ponceau, jeho pokus pod břevno ale reflexivním zákrokem vyrazil Arthur Desmas, a do kabin tak oba celky odcházely za remízového stavu.

Hráči Lorientu věděli, že potřebují v boji o záchranu získat proti nováčkovi tři body, a tak do druhého poločasu vlétli mnohem aktivněji. To se jim vyplatilo, jelikož se v 52. minutě prosadil teprve 19letý Ayman Kari. Mladý Francouz si v pokutovém území našel odražený míč a tvrdou střelou k levé tyči rozjásal domácí publikum. Po hodině hry mohl hosty definitivně poslat do kolen Panos Katseris, tvrdým projektilem ale orazitkoval jen brankovou konstrukci. V ten moment ještě diváci nevěděli, že je čeká gólová show v závěru utkání. Tu odstartoval Ayew v 85. minutě, kdy přesnou hlavičkou vyrovnal. Ve druhé minutě nastaveného času sice poslal Les Merlus rovněž hlavou do vedení Mohamed Bamba, poslední slovo však měl opět Ayew, jenž o dvě minuty později akrobatickým způsobem překonal Yvoneho Mvoga.

Na dně tabulky se topící Lorient tak v souboji s nováčkem soutěže získal jen bod. V příštím kole se představí 4. února v Métách, Le Havre bude hrát tentýž den v Monaku.

Stade Reims - FC Nantes 0:0

Góly: -

Utkání 19. kola Ligue 1 mezi domácí Remeší a Nantes skončilo remízou 0:0. V pozici favorita do zápasu vstupovali červenobílí, kteří měli na svého soupeře náskok propastných 11 bodů. Tento rozdíl většinu času odráželo i samotné dění na hřišti, blíže k vítězství ale nakonec měli přece jen Kanárci. Ti totiž zhruba 20 minut před koncem kopali penaltu, kterou však nezvládl přetavit ve vítězný gól Tino Kadewere. I kvůli jeho selhání tak žlutozelení ukončili sérii čtyř po sobě jdoucích porážek ziskem bodu.

Zatímco v předchozí sezoně Remeš disponovala elitním kanonýrem v podobě Folarina Baloguna, letos dal Teddy Teuma, dosud nejlepší ligový střelec týmu, v minulém kole teprve svůj pátý gól. Navzdory tomu se svěřenci Willa Stilla vyšvihli na šestou příčku tabulky, naopak Nantes čtyřikrát za sebou prohrálo a opět se vrátilo do nebezpečné blízkosti sestupového pásma.

Do první obrovské šance se již v páté minutě dostal domácí Mohamed Daramy. K dánskému křídelníkovi propadl míč až na zadní tyč, odkud ovšem hlavou trestuhodně minul. Případná trefa by však kvůli ofsajdovému postavení neplatila. Červenobílí byli nebezpečnějším celkem i nadále, což málem přetavil ve 21. minutě v první gól Amine Salama, jeho nebezpečnou střelu ale skvělým reflexivním zákrokem zneškodnil Alban Lafont. Postupem času se hra vyrovnala a gól diváci na Stade Auguste-Delaune v prvním dějství neviděli.

Po změně stran poprvé zahrozili i Kanárci, střela od Florenta Molleta ovšem mířila doprostřed brány, kde stál připravený Yehvann Diouf. Klíčový moment utkání nastal v 71. minutě, Kader Bamba pláchnul po levé straně Therencovi Koudouovi, který jej nedovoleně zastavil až v pokutovém území. K nařízené penaltě se postavil Kadewere, jeho projektil k levé tyči však skvělý zákrokem vychytal Diouf, jenž zachránil Les Rouge et Blanc alespoň bod.

Remeš tak remízou nenavázala na předchozí tři vítězná vzájemná střetnutí. V příštím kole přivítá 4. února Toulouse, na hřiště Nantes dorazí o den dříve Lens.

Montpellier HSC - Lille OSC 0:0

28.01.2024 13:00

Góly: -

Hráči Montpellieru remizovali v 19. kole Ligue 1 s Lille 0:0. Bezgólové utkání do jisté míry ovlivnilo vyloučení z konce prvního poločasu, kdy se po zbytečné druhé žluté kartě poroučel předčasně do sprch Ayyoub Bouaddi. Záložník, jenž v A-týmu Dog debutoval v říjnu minulého roku, kdy mu bylo čerstvých 16 let, si tak pokazil svůj premiérový start v základní sestavě ligového duelu. Hosté pak sice nesložili zbraně, přesto poprvé od roku 2017 opouštěli Stade de la Mosson bez vítězství v kapse.

La Paillade na své půdě zřídkakdy prohráli, jenže zároveň tam pouze jednou brali plný počet bodů. Lille začala v porovnání s předchozími ročníky haprovat ofenziva, na druhé straně hřiště však působilo velmi jistě a v 18 kolech inkasovalo jen 14 branek. Na stadionech soupeřů ho ovšem kombinace těchto faktorů přiváděla spíše k neúspěchům, když na venkovních výjezdech ovládlo jen jeden z posledních pěti duelů.

V úvodních minutách se hra přesouvala ze strany na stranu, ale bez větších šancí před oběma brankami. Dobrou příležitost otevřít skóre měl ve 22. minutě Angel Gomes, jehož střela z hranice vápna směřovala těsně vedle. Obtížný zákrok musel ve 32. minutě vytáhnout hostující Lucas Chevalier, když Wahbi Khazri zakončoval z voleje z hranice malého vápna, gólman však míč vytěsnil nad břevno. Krátce před pauzou se musel znovu činit Chevalier, jenž krásným zákrokem zneškodnil ránu Jorise Chotarda směřující do šibenice. V nastaveném čase první půle navíc Bouaddi velmi zkomplikoval zápas svému týmu, když uviděl za zatažení soupeře za dres druhou žlutou kartu.

Početní výhoda však po změně stran Montpellieru příliš nepomáhala. Utkání pokračovolo spíše kombinací mezi vápny s občasnou dalekonosnou střelou mimo tři tyče. Po hodině hry se navíc dosud poměrně mírnému rozhodčímu začínala hra trochu vymykat z rukou, a ten tak byl nucen vytáhnou čtyři žluté karty v rozmezí šesti minut. Slibné zakončení si v 69. minutě připsal Edon Zhegrova, avšak jeho rána těsně minula vzdálenější tyč. Jediná branka, které se tak diváci dočkali, byla trefa Yusufa Yaziciho, jenže té předcházel jasný ofsajd.

Diváci na Stade de la Mosson tak byli už počtvrté za sebou svědky nerozhodného výsledku. Montpellier se v příštím kole představí 3. února na půdě Rennes, Lille o den později přivítá Clermont.

Olympique Marseille - AS Monaco 2:2

27.01.2024 21:00

Góly: 38. Pierre-Emerick Aubameyang, 50. Leonardo Balerdi - 7. Wissam Ben Yedder, 45+3. Maghnes Akliouche

Monako remizovalo ve šlágru 19. kola Ligue 1 na hřišti Marseille 2:2. Skvěle rozehraný duel po trefě Wissama Ben Yeddera Knížatům výrazně zkomplikoval Guillermo Maripán, jenž byl v 11. minutě vyloučen. Olympionici početní převahu využili ke srovnání, hosté si ale ještě před pauzou vzali vedení zpět. Konečné skóre tak atraktivnímu duelu dodal až po změně stran vyrovnávací trefou Leonardo Balerdi. Stav utkání již nezměnila ani další červená karta pro hosty z 87. minuty.

Ligue 1 se na dva týdny zastavila, což nevadilo ani jednomu z velkoklubů francouzského fotbalu. Marseille totiž těsně před touto pauzou remizovala doma se Štrasburkem a Monako na svém stadionu dokonce padlo s Reims. Knížecímu celku se od začátku prosince obecně dařilo spíše na hřištích soupeřů, což potvrdil i pohárový duel v Rodez. Propad formy Olympioniků naopak v Coupe de France pokračoval, když nestačili na Rennes.

Marseille nezačala dobře ani tento duel, jelikož už v sedmé minutě prohrávala po brance Ben Yeddera. Francouzský útočník si naběhl na skákavý pas Aleksandra Golovina a levou nohou zhruba z hranice vápna ho pohotově usměrnil na vzdálenější tyč. Již o čtyři minuty později si hosté dobře rozehraný zápas výrazně zkomplikovali. Maripán nedovoleně zastavil unikajícího Vitinhu a hlavní sudí okamžitě vytáhl červenou kartu. Olympionici přesilovku poprvé zužitkovali ve 39. minutě, kdy Pierre-Emerick Aubameyang zůstal sám před odkrytou částí brány a poté, co se míč odrazil od tyče, ho doklepl i přes hlavu gólmana do sítě. Knížecí klub odpověděl ve čtvrté minutě nastavení. I přes početní nevýhodu se po Ben Yedderově přihrávce prosadil mladý záložník Maghnes Akliouche.

V 50. minutě bylo znovu vyrovnáno po krásné trefě Balerdiho. Domácí obránce napřáhl z dálky a míč poslal do vzdálenějšího dolního rohu, čímž nedal Phillipu Köhnovi šanci zasáhnout. Strhnout vedení poprvé na stranu jihofrancouzského celku mohl Aubameyang, jenž z hranice pokutového území střílel nebezpečně k levé tyči, ale Köhn tentokrát vytáhl skvělý zákrok a změnu skóre nepřipustil. Krátce nato svůj tým podržel Pau López, když vyrazil těžkou ránu z dálky a poradil si i s následnou dorážkou Ben Yeddera. V 87. minutě obdržel Denis Zakaria druhou žlutou kartu, a hosté tak rázem dohrávali v devíti. Ani to však nestačilo Marseille k zisku všech bodů.

Už čtvrtý z posledních šesti vzájemných duelů hraných na Stade Vélodrome tak skončil remízou. Marseille se v příštím kole představí 4. února v Lyonu, Monako tentýž den přivítá Le Havre.

OGC Nice - FC Metz 1:0

27.01.2024 17:00

Góly: 76. Evann Guessand (pen.)

Fotbalisté Nice zvítězili v 19. kole Ligue 1 nad Métami 1:0. Dominantní družina mladého trenéra Francesca Farioliho pořádně zahrozila až na konci první půle a gólu se dokonce dočkala až v 76. minutě, kdy proměnil penaltu Evann Guessand. To Orlům stačilo k plnému bodovému zisku, opět se totiž v plné kráse ukázala jejich nejsilnější disciplína, a to defenziva. Les Grenats tak prodloužili sérii porážek na šest po sobě jdoucích duelů, během nichž navíc jen jednou skórovali.

Hráči Nice po skvělé sérii bez porážky, která trvala do startu prosince, začali mírně zpomalovat, což vyústilo ve tři prohry z posledních pěti ligových duelů. Stále však Orli s pouhými 11 inkasovanými góly drželi nejlepší obranu v celé lize a také druhé místo v tabulce. Po vítězství ve francouzském poháru na ně čekaly Méty. Ty se naopak velmi silně trápily, když prohrály šest soutěžních střetnutí po sobě.

Už v 11. minutě mohla být k vidění penalta pro domácí, nicméně brankář Alexandre Oukidja stihl stáhnout ruce, tudíž hlavní rozhodčí nakonec na bílý bod neukázala. Na druhé straně mohl krátce před odehráním půlhodiny otevřít skóre Fali Candé, jehož pokus z přímého kopu ovšem prosvištěl těsně nad brankou. Les Aiglons hráli po celou dobu svou typickou hru, kdy drželi míč na kopačkách. Defenziva hostí je během první půle do žádné větší šance nepustila až do 40. minuty, kdy hlavou po rohovém kopu zahrozil Khépren Thuram, avšak Oukidja byl na jeho zakončení připraven.

Na obrazu hry se nezměnilo nic ani po změně stran. Fotbalisté v pruhovaných dresech stále okupovali prostor okolo pokutového území nováčka soutěže, jenže žádné větší nebezpečí z toho pro Oukidju dlouho neplynulo. Také proto Dante ztratil trpělivost a zkusil vypálit z pořádné dálky, ale silnější levou nohou pouze pozdravil fanoušky. Střelecké prokletí prolomil až v 76. minutě Guessand, když nařízený pokutový kop poslal do pravého dolního rohu.

Nice tak roli favorita na domácí půdě zvládlo a získalo tři body. Oba celky sehrají další ligový zápas 4. února. Orli se utkají s Brestem, Les Grenats změří síly s Lorientem.

Olympique Lyon - Stade Rennes 2:3

26.01.2024 21:00

Góly: 57. Henrique, 78. Alexandre Lacazette - 22. Martin Terrier, 36. Désiré Doué, 41. Martin Terrier

Fotbalisté Rennes si v předehrávce 19. kole Ligue 1 poradili s domácím Lyonem 3:2 a upevnili si pozici ve středu tabulky. Osud utkání zpečetil už první poločas, ve kterém si připsal dvě premiérové branky ligového ročníku bývalý hráč domácího celku Martin Terrier. O třetí zásah se postaral teprve 18letý Désiré Doué, jenž výborný výkon ozdobil rovněž asistencí. Děti, jak se Lyonským přezdívá, tak na vzestup formy v podobě série tří výher navázaly již druhou porážkou v řadě a opět se propadly na sestupové příčky.

Ačkoliv se Lyon vydrápal z posledního místa, jeho výkony měly k ideálu stále daleko. Les Gones v posledním kole nestačili na Le Havre a poté se prakticky v plné sestavě protrápili k pohárovému postupu přes čtvrtou ligu hrající Bergerac. V rodišti románového Cyrana alespoň zazářila prvním gólem 18letá posila Malick Fofana. O poznání lepší nálada panovala v Rennes, které v novém roce ještě neprohrálo a naposledy vyřadilo z poháru Marseille.

Vydařená úvodní půle týmu z Bretaně přinesla první zásah ve 22. minutě. Désiré Doué obral u půlicí čáry o míč jednoho z domácích hráčů a následným průnikovým pasem oslovil nabíhajícího Terriera. Bývalý útočník Lyonu využil rozhozené defenzivy soupeře, šikovně pronikl do šestnáctky a povedenou akci zakončil nekompromisní ranou na bližší tyč. Ve 36. minutě přidal Doué k asistenci také přesnou trefu, když zpoza vápna vyslal nechytatelný projektil do podobného místa jako chvíli předtím jeho o osm let starší kolega. Potřetí kapituloval Anthony Lopes v závěru poločasu poté, co Terrier po perfektně zahraném rohovém kopu pohodlně doklepl balon do prázdné brány.

Hráči Rennes ve druhém dějství naprosto rezignovali na ofenzivu a v zataženém bloku se snažili odrážet útoky Les Gones. První trhlinu dostal jejich plán před hodinou hry, kdy ze druhé vlny dobíhající Henrique Silva propasíroval do brány zpětnou přihrávku Ainsleyho Maitland-Nilese. O dramatický závěr duelu se v 78. minutě zasloužil Alexandre Lacazette, na jehož přízemní pokus z ostrého úhlu nestačil Steve Mandanda reagovat. Víc už se ale domácím nepodařilo a stíhací jízdu ke kýženému vyrovnání nedotáhli.

Lyon na soupeře nevyzrál, a na posun z barážové pozice si tak musí počkat. V příštím kole čeká Les Gones 4. února třaskavý domácí duel proti Marseille, Rennes o den dříve přivítá Montpellier.