• Vlastivědný výlet do Vitic

sobota 27.4 8:00 - Muzeum – Stará radnice, Volyně – sraz před starou radnicí

• Mladfest – hudební festival s výstava ZUŠ, promítáním filmů a trhy

sobota 27.4 9:00 - Mladějovice, tvrz

Turnaj ve stolním hokeji v Branicích vyhrál jedenáctiletý Kryštof Zabloudil z Hradiště. Porazil i favority

Pavel Zeman dekoruje vítěze Kryštofa Zabloudila.  , Autor: Martin Petřík

Pavel Zeman dekoruje vítěze Kryštofa Zabloudila.     Autor: Martin Petřík

BRANICE – V hostinci Braničanka v Branicích se v pátek 26. ledna utkali hráči stolního hokeje. Už po osmnácté uspořádalo totiž Vejrovské zemanství oblíbený turnaj. Oproti loňsku byl zájem letos vyšší. Tentokrát se turnaje zúčastnilo 15 hráčů. Vítězství domů si tentokrát neodvezl nejúspěšnější účastník Tomáš Pícha, ale překvapivě jedenáctiletý Kryštof Zabloudil z Hradiště.

Letos se do Branic sjeli účastníci z Kučeře, Milevska, Rožmitálu, Hradiště a nechyběli ani zástupci Branic. Loni hráči hráli na dvou stolních hokejích, tentokrát byly už tři. Turnaj získal díky tomu vyšší tempo a byl rychleji odehrán. „Jeden stolní hokej jsme nedávno koupili z milevské Darovny za slušnou cenu. Díky tomu bude turnaj rychlejší," vysvětlil organizátor turnaje Pavel Zeman. Jinak žádné větší novinky kolem pravidel v turnaji nenastaly.

Turnaj začal skupinami. Celkově jich bylo pět po třech účastnících. Z každé skupiny postupovali do vyřazovací fáze dva a dva nejlepší ze třetích míst. Celkově se tak ve vyřazovací části ukázalo dvanáct účastníků Na konci se tři nejlepší utkali o první místo opět tabulkou formou a stylem každý s každým. Další tři se pak utkali o čtvrté místo. Není to náhodou. Vejrovské zemanství totiž dává medaile a ceny i za čtvrté místo.

V turnaji nakonec všem vytřel zrak jedenáctiletý nováček turnaje Kryštof Zabloudil. Nikdo od něj nic nečekal. Jenže on začal vyhrávat poměrně jednoznačně už v základních skupinách. Hlavní favoriti turnaje zbystřili. O kvalitách tohoto talentovaného hráče stolního hokeje se ve finále přesvědčil i Tomáš Pícha. Ten v předchozích letech turnaj vyhrával. Tentokrát ovšem prohrál s Kryštofem Zabloudilem vysoko 7:2!

Kryštofa Zabloudila mohl z prvního místa ještě sesadit jeho otec Luboš Zabloudil. Ten mu rozhodně nedal nic zadarmo. Nakonec však prohrál se svým synem 0:4 a o celkovém vítězi bylo rozhodnuto. V předchozím duelu totiž Luboš Zabloudil prohrál s Tomášem Píchou 1:3. Zajímavostí je, že rozhodčím tohoto rozhodujícího utkání byl Luboš Zabloudil starší, děda Kryštofa.