Branky, body, vteřiny

Biatlonovou stíhačku na ME v Osrblie ovládlo Norsko. Zvítězili Frey a Kirkeeideová

Zlatou medaili ve stíhacím závodě biatlonistů na mistrovství Evropy ve slovenském Osrblie získal norský závodník Isak Frey. Nejlepší z Čechů byl Jakub Štvrtecký, který dokázal poskočit z devětatřicátého místa na dvanáctou příčku. V závodě žen neuhájila první příčku po sprintu Norka Ida Lienová, a nakonec byla bez medaile. Zvítězila její krajanka Maren Kirkeeideová. Kristýna Otcovská si oproti sprintu pohoršila o osm míst a skončila pětadvacátá. 37. místo nakonec patří Tereze Vinklárkové.

Stíhačku na ME v Osrblie vyhrál norský biatlonista Frey

Guigonnat, který do závodu vybíhal z první příčky, na úvodní střelbě jednou chyboval a brzy před sebe pustil Nora Soeruma. Druhou položku oba zvládli čiště, ale kartami zamíchala především střelba číslo tři.

Na té oba závodníci čtyřikrát minuli, zatímco další Nor Frey vyčistil všechny terče a probil se na čelo, které i přes dva omyly na závěrečné střelecké zastávce už nepustil. Za ním doběhl Rumun Šamajev, který se díky čtyřem nulám na střelnici posunul ze šestnácté příčky. Na Guigonnata tentokrát zbyl bronz.

Z českých závodníků na tom byl na startu nejlépe Mikuláš Karlík. I přes pět chyb si polepšil z třiadvacátého na dvacáté místo. Nejlépe ale nakonec dopadl Jakub Štvrtecký, kterého solidní střelba, když se zmýlil jen třikrát, a především rychlý běh posunuly z devětatřicátého místa na startu na dvanácté po dojetí cílem. Adam Václavík skončil dvaadvacátý, Luděk Abrahám šestačtyřicátý.

Vítězka sprintu Lienová odjela první dvě střelecké položky bez chyby, ve zbývajícím průběhu závodu se ale čtyřikrát netrefila do kýženého cíle a ve výsledku ztratila na vítěznou krajanku Kirkeeideovou téměř půl minuty.

Dvacetiletá Norka, která byla po sprintu druhá, zvládla závod jen se dvěma chybami a získala zlatou medaili s náskokem jedenácti vteřin na další Norku Kalkenbergovou. Lienová nakonec neuhájila ani postavení na stupních vítězek, když ji předběhla Francouzka Michelonová.

Mistrovství Evropy v biatlonu v Osrblie (Slovensko) - stíhací závod:

Muži (12,5 km): 1. Frey (Nor.) 32:42,1 (3 tr. okruhy), 2. Šamajev (Rum.) -12,3 (0), 3. Guigonnat (Fr.) -26,0 (5), ...12. Štvrtecký -1:24,2 (3), 20. Karlík -2:12,0 (5), 22. Václavík -2:20,0 (5), 46. Abrahám (všichni ČR) -5:36,3 (7).

Ženy (10 km): 1. Kirkeeideová 29:49,9 (2), 2. Kalkenbergová (obě Nor.) -11,1 (2), 3. Michelonová (Fr.) -27,1 (2), ...25. Otcovská -2:24,3 (3), 37. Vinklárková (obě ČR) -3:50,0 (5).