FIM Speedway Grand Prix Chorvatsko

Guigonnat předčil na ME norské favority. Sprint ovládla Lienová, Otcovská se vešla do dvacítky

Ve sprintu na evropském šampionátu biatlonistů favorizovaným Norům vypálil rybník zkušený Francouz Antonin Guigonnat. Češi se na střelnici opět nevyvarovali chyb. Mikuláš Karlík obsadil po dvou trestných okruzích 23. příčku, Adam Václavík se stejnou bilancí byl o místo horší. Závod žen opanovala Norka Ida Lienová. Nejlepší český výsledek dne zaznamenala Kristýna Otcovská 17. pozicí. Přímé přenosy stíhaček sledujte na ČT sport Plus v sobotu od 10:55 a 13:55.

Otcovská se vešla ve sprintu na ME do dvacítky

Dvaatřicetiletý Guigonnat střílel jako jeden z mála biatlonistů zcela přesně. Druhému Johanu Olavu Botnovi nepomohl po dvou chybách na střelnici ani tradičně vynikající běh a na vítěze ztratil bezmála patnáct sekund. Třetí skončil další norský talent, teprve dvacetiletý Isak Frey.

Karlík udělal po jedné chybě na každé zastávce, Václavík dvě na stojce. Prvně jmenovaný byl o něco rychlejší na trati, což rozhodlo i o jeho mírně lepším umístění v cíli.

Jakub Štvrtecký zapsal jedničku vleže a po stojce musel na tři trestná kola. Na vítěze ztratil minutu a tři čtvrtě a propadl se na závěr čtvrté desítky. Luděk Abrahám obsadil po třech minelách 54. místo a Ondřej Mánek skončil po dvou chybách na první položce 103.

Kuzminová jen těsně postoupila do stíhačky

Sprint žen se rozhodoval až ve druhé polovině. Lienová odstartovala s číslem 107 a díky dvěma čistým střelbám předčila dlouho vedoucí Ukrajinku Chrystynu Dmytrenkovou. Druhá nakonec skončila parťačka Lienové Maren Kirkeeideová.

Otcovská zvládla závod solidně. Vleže minula jediný terč, na stojce byla bezchybná a na čelo ztratila v součtu minutu a osmnáct sekund. Do stíhačky se ještě probojovala Tereza Vinklárková z 43. příčky. Kateřina Gotvaldová a Eliška Václavíková skončily v poli poražených.

Velkou událostí byl návrat Anastasie Kuzminové. Velká očekávání se nenaplnila. Slovenská reprezenztantka musela na tři trestná kola a obsadila až 59. místo.

Výsledky mistrovství Evropy v biatlonu

Muži (10 km): 1. Guigonnat (Fr.) 22:51,9 min. (0 tr. okruhů), 2. Botn -14,5 (2), 3. Frey (oba Nor.) -16,7 (1), ...23. Karlík -1:21,1 (2), 24. Václavík -1:22,6 (2), 39. Štvrtecký -1:46,4 (4), 54. Abrahám -2:03,6 (3), 103. Mánek (všichni ČR) -3:38,4 (2).

Ženy (7,5 km): 1. Lienová 19:11,5 (0), 2. Kirkeeideová (obě Nor.) -14,0 (0), 3. Dmytrenková (Ukr.) -35,3 (0), ...17. Otcovská -1:17,9 (1), 43. Vinklárková -1:49,2 (2), 84. Gotvaldová -3:25,6 (4), 86. Václavíková (všechny ČR) -3:30,4 (4).