25. ledna 2024 - 08:43

Zpět na seznam článků

Reportáž ze zápasu

Kopřivnice vs Šumperk zdroj: DŠ

Svěřenci Tomáše Sedláka nevstoupili do zápasu ve středu 24. ledna úplně ideálně, i přes výraznou herní převahu Kopřivnice se ale dokázali ujmout vedení. Na úvodní gól Tadeáše Jaroše navázal ve druhém dějství Jakub Horký, dvoubrankový náskok ale hostujícímu celku dlouho nevydržel. Kopřivnice ještě před koncem prostřední části snížila a v závěrečné třetině dokonce vyrovnala. I druhé utkání na kopřivnickém zimním stadionu tak dospělo do prodloužení. Tentokrát se však štěstí přiklonilo na stranu Šumperka. Minutu před koncem pětiminutového nastavení rozhodl dvougólový šikula, Jakub Horký.

HC Kopřivnice – Draci Pars Šumperk 2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Pindel (Marek, J. Mach), 50. Bartošák (A. Urban, Indrst) – 10. Jaroš (Vachutka, Tarnoczy), 35. J. Horký (Polách, Šišolák), 64. J. Horký (Vachutka, P. Kubíček). Rozhodčí: Schenel – Bezděk, Peluha. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 516. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Domácí hokejisté vletěli do zápasu hodně aktivně, ke skórovaní jim však scházela větší přesnost. Šumperk měl obrovské problémy dostat se do správného tempa a nepomohla mu ani nabídnutá přesilová hra. I přes zcela evidentní herní převahu Kopřivnice se ale Draci překvapivě ujali vedení. V 10. minutě nahodil Daniel Vachutka kotouč do prostoru mezi kruhy, kde se od brusle šumperského kapitána odrazil směrem na bránu. Andreas Kubáň ale kotouč vytěsnil pouze na levou stranu, kde ho za brankovou čáru doklepl Tadeáš Jaroš. A tento těsný náskok hostům vydržel až do druhé periody.

V druhém dějství Draci potrestali nedovolený zákrok Michala Veleckého a odskočili do dvoubrankového vedení. Zrovna probíhala 35. minuta, když po krásné souhře našel Ondrej Šišolák na levém kruhu Jakuba Horkého, který ránou z první trefil odkrytou část domácí svatyně. Kopřivnice ale na tuto trefu poměrně rychle odpověděla. Ve 37. minutě snížil na rozdíl jednoho gólu Vojtěch Pindel, jenž za záda Denise Irgla dorazil střelecký pokus Miroslava Marka. Šumperští hokejisté se následně před svou brankou dopustili velké chyby, Kopřivnice ale tuhle příležitost trestuhodně zahodila.

V závěrečné dvacetiminutovce se Draci snažili těsný náskok ubránit zuby nehty, hodně si to však zkomplikovali nedovolenými zákroky. Domácí celek ale byl v přesilových hrách jalový a ani jednu nevyužil. Nicméně k tomu, aby vyrovnal, nakonec ani žádnou výhodu nepotřeboval. V 50. minutě se z rychlého protiútoku prosadil René Bartošák, který střelou zápěstím překonal Denise Irgla. O drama tak bylo rázem postaráno. Obě mužstva se snažila strhnout vítězství na svoji stranu, leč marně. Znovu se tak muselo jít do prodloužení.

V pětiminutovém nastavení byla hra poměrně vyrovnaná. Čas se nebezpečně krátil a už to pomalu vypadalo, že se místní publikum dočká i samostatných nájezdů. Draci ale byli proti. V 64. minutě se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho. Daniel Vachutka zvolil moudře přihrávku na Jakuba Horkého, jenž poslal kotouč ostrým forhendem do odkryté části Kubáňovy klece.

Řekl po zápase:

Tomáš Sedlák (Draci Pars Šumperk): „Dnešní zápas bych hodnotil jako šťastnější. Nevstoupili jsme do něj vůbec dobře. Kopřivnice měla tlak, hrála jednoduše a nám se nedařilo odhazovat puky do středního pásma. Druhá třetina se trochu zlepšila, dokázali jsme odskočit na 2:0, a tak jsme také měli třetinu dohrát. Jenomže jsme bohužel inkasovali a Kopřivnice svůj tlak začala navyšovat. Za stavu 2:1 jsme jeli dvakrát sami na branku, skórovat se nám ale nepodařilo. Místo toho jsme inkasovali na 2:2. Naštěstí jsme to pak v prodloužení ukopali. Vezeme domů 2 body a za to jsme rádi. Do dalšího zápasu už ale musíme jít s mnohem lepším pohybem a nasazením.“

Autor: red., Vanessa Vařeková - redakce DŠ