Basketbalistky USK porazily v Evropské lize Boloňu a ovládly skupinu

Basketbalistky ZVVZ USK Praha porazily ve 13. kole Evropské ligy doma Boloňu 69:61 a zajistily si s předstihem první místo ve skupině B. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové zareagovaly na teprve druhou prohru v sezoně z minulého týdne ve Villeneuve 81:90. Poslední duel základní části čeká USK v úterý v Turecku proti Mersinu, čtvrtfinále začnou 21. února doma.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistky ZVVZ USK Praha porazily ve 13. kole Evropské ligy doma Boloňu 69:61 a zajistily si s předstihem první místo ve skupině B | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Na vítězství se podílela 16 body a devíti doskoky Valériane Ayayiová. Dvouciferný počet bodů zaznamenaly také kapitánka Teja Oblaková (14) a Emese Hofová (12). Porážce italského celku, který bojuje o čtvrtfinále, nezabránila 15 body Iliana Rupertová.

Basketbalistky USK si v Eurolize poradily s Polkowicemi, po sedmé výhře v řadě stále vedou skupinu

Číst článek

Na lavičce domácích nechyběla trenérka Hejková, která musela kvůli viróze vynechat minulý duel ve Francii, kde skončila devítizápasová vítězná série Pražanek. Na úvodní koš Cecilie Zandalasiniové odpověděly domácí hráčky osmibodovou šňůrou ohraničenou trojkami Maite Cazorlaové a Oblakové.

Pražský celek brzy získal náskok 14:6, ale v bodově bohaté úvodní čtvrtině Boloňa stahovala ztrátu. Především díky Zandalasiniové, která stihla 12 bodů, otočila stav na 26:24.

Na přelomu první a druhé čtvrtiny ale díky sérii 11:0 získal USK náskok 35:26. Boloňa se sice přiblížila na pětibodový rozdíl, ale do poločasu po trestných hodech Oblakové a koších Hofové a Ayayiové unikly domácí basketbalistky na 43:32.

Po pauze začala trojkou Rupertová, pak už ale narůstal náskok domácích favoritek. Stejně jako ve druhé čtvrtině dominovaly a bylo z toho vedení o 20 bodů. Boloňa se nevzdala a v závěrečné čtvrtině se přiblížila dvakrát dokonce na rozdíl šesti bodů, USK však vítězství nepustil.

Evropská liga basketbalistek - 13. kolo:

Skupina B:

ZVVZ USK Praha - Boloňa 69:61 (26:26, 43:32, 61:41)

Nejvíce bodů: Ayayiová 16, Oblaková 14, Hofová 12 - Rupertová 15, Zandalasiniová 14, Petersová 13. Fauly: 11:18. Trestné hody: 20/15 - 3/3. Trojky: 6:6. Doskoky: 37:32.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít