Hokejisté Mladé Boleslavi si poprvé v sezoně vyšlápli na Spartu. Pardubice upevnily své vedení v lize

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 39. kole extraligu Spartu 3:2 a naplno bodovali po devíti zápasech. Bruslaři přehráli Pražany poprvé v sezoně a celkově po sérii pěti porážek. Hostům nepomohly ani dva góly Romana Horáka a na kluzištích soupeřů neuspěli po sérii osmi výher.

Pardubice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost hokejistů Mladé Boleslavi

Radost hokejistů Mladé Boleslavi | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Více práce v úvodu měl domácí brankář Růžička, který si poradil s šancí Michala Vitoucha v 5. minutě, nepřekvapil jej ani z otočky zakončující Forman. Cichoň v 11. minutě ustál tlak Pituleho na brankovišti, v pokračující akci ale poprvé kapituloval. Po Čechově střele jej překonal tečující Dvořáček.

Třetí gól visel na vlásku, smutnil po vyřazení Dej. Vítkovická cesta Ligou mistrů skončila ve Švédsku

Číst článek

O dvě minuty později „bruslaři“, v jejichž sestavě chyběl zraněný nejproduktivnější hráč Lantoši, přidali druhý gól. Sparťanský brankář vyrazil Gewieseho střelu přímo k Rohdinovi a švédský útočník puk pohotově dorazil.

Pražané si nakonec pomohli přesilovkou a v 36. minutě snížil Horák. Domácí ale z ojedinělé akce odskočili opět na dvě branky, po rychlém protiútoku se prosadil Rohlík, který lehce prostřelil Cichoně. Akci ale podle všeho předcházela hra vysokou hokejkou od přihrávajícího Rohlíka, což rozhodčí nepostřehli.

I po dalším gólu došlo na protesty, tentokrát ze strany domácích. S koncem druhé třetiny překonal Růžičku podruhé Horák, který tečoval Řepíkovu střelu od modré čáry. Rozhodčí si u videa zkontrolovali, že gól padl v hrací době. Mladoboleslavští ale reklamovali, že začátku akce předcházel ofsajd hostů.

Bruslaři si poté mohli pomoct v početních výhodách, absence Lantošiho ale byla citelná. Při sérii tří sparťanských vyloučení prověřil Cichoně výrazněji jen Fořt. Nakonec je to ale nemuselo mrzet, těsnou výhru udrželi i při power play soupeře.

Pardubice zdolaly České Budějovice

Hokejisté Pardubic vyhráli v 39. kole extraligy v Českých Budějovicích 4:3 a po sedmé výhře za sebou zvýšili svůj náskok v čele tabulky před druhou Spartou na pět bodů. Dynamo sice prohrávalo 0:2 a 2:3, ale obrat dovršil v čase 50:48 v přesilové hře Tomáš Hyka. Motor prohrál pátý z posledních sedmi duelů.

Kluci už byli klidnější, pochvaloval si trenér hokejistů Pardubic Zadina po domácí výhře nad Třincem

Číst článek

Několik akcí v úvodu režírovalo Dynamo, ale potom se rozjel po pravé straně Beránek, dotlačil puk až před brankáře Kloučka a dorážkou v pádu otevřel skóre Harris. Po Vráblíkově vyloučení vyhráli Jihočeši buly v obranném pásmu, Kondelík našel na modré čáře Beránka, který proletěl po ose kluziště a překonal Kloučka střelou umístěnou pod pravý beton.

Nijak to však neotřáslo sebevědomím pardubických hráčů. Střelou od modré čáry v pokračující přesilovce snížil obránce Čerešňák. Brankář Hrachovina nemohl reagovat při zakrytém výhledu. V závěru úvodní části mohli domácí přidat nejméně jeden gól. Obrovské šance ale nevyužili Valský se Simonem ani Kondelík se zakončujícím Gulašem. Po Pýchově faulu nařídil rozhodčí trestné střílení, exekutor Hyka si položil Hrachovinu, ale z úhlu nezamířil přesně.

Sedlákova formace

Na startu druhého dějství si vzala slovo Sedlákova formace. Nejprve Hyka ohrozil Hrachovinu švihem z levé strany a po vhazování v útočném pásmu Sedlák bekhendem u levé tyčky protlačil puk za brankovou čáru. Českobudějovičtí však zakrátko potrestali vyloučení Poulíčka. Po Štenclově nahození se kotouč odrazil k volnému Simonovi, jenž pravého kruhu pohotově skóroval do odkryté části branky.

Po ubráněném trestu Adama Musila na začátku třetí části zamotala hlavu českobudějovickým obráncům Sedlákova řada. Potom hosté vyhráli buly po Hrachovinově pravici a Paulovič ze záporného úhlu nahodil puk na domácího brankáře, který si ho nešťastně srazil za záda.

Východočeši obrátili skóre při Tomanově vyloučení. Nejprve Říčka od modré čáry trefil horní spojovací tyčku, v další akci poslal kotouč na branku Čerešňák a Hyka ho ze vzduchu sklepl za Hrachovinu. Domácí mohli bleskově vyrovnat, jenže místo puku skončil v brance Ordoš. Střelou od bočního mantinelu nepřekvapil Kloučka ani Gulaš. Hosté si zkušeně hlídali závěr, při power play domácích Klouček zázračně schoval do lapačky Gulašovu tvrdou střelu a skóre se už nezměnilo.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 27. 4. 2024)