Karlovy Vary vyhrály nad posledním Kladnem 4:1

foto 39. kolo hokejové extraligy: HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno, 23. ledna 2024 v Karlových Varech. Zleva: David Kofroň z Karlových Varů, Deven Sideroff z Kladna. PC

Karlovy Vary - Hokejisté Karlových Varů porazili v 39. kole extraligy doma poslední Kladno 4:1 a po sérii čtyř porážek uspěli podruhé za sebou. Navázali na nedělní výhru na Spartě také 4:1. Rytíři prohráli podeváté za sebou a na třináctou Mladou Boleslav ztrácejí už pět bodů.

"Dnes jsme Kladno přetlačili. Dali jsme góly z brankoviště. Je super, že se nám zápas podařilo urvat. Jsou to důležité tři body a věřím, že nás to povzbudí do další práce. Důležité bylo, že jsme ve třetí třetině soupeři odskočili o dvě branky, protože i oni tam měli šance na gól," řekl novinářům po utkání karlovarský útočník Dávid Gríger, který se vrátil do sestavy Energie po třítýdenní pauze způsobené zraněním.

V úvodu se mohli do vedení dostat hostující Rytíři, ale v 6. minutě krátce po sobě své příležitosti nevyužili. Při přečíslení dvou na jednoho neuspěl Melka a o chvíli později Klepiš při samostatném úniku na Frodla také nevyzrál. První větší příležitost si Karlovy Vary vytvořily až při vyloučení Slováčka, ale po střele Ondřeje Procházky z první se dokázal Mitens v včas přesunout.

V 19. minutě nabruslil Beránek do předbrankového prostoru a hostujícím gólmanem vyražený puk do branky uklidil Jiskra. Rozhodčí branku potvrdili i po trenérské výzvě ze strany hostů. Kladenské obdržená branka dlouho nemusela mrzet, jelikož v následném oslabení ujel Sideroff a 18 vteřin před koncem první dvacetiminutovky nadvakrát protlačil puk za Frodlova záda.

Ve 23. minutě dostal Jágr na červenou čáru přesnou přihrávku do samostatného úniku, ale jeho střelu po bekhendové kličce Frodl schoval do své lapačky. Krátce na nato při třetím vyloučení hostujícího Slováčka Beránek v předbrankovém prostoru překonal Mitense a vrátil vedení na stranu Západočechů.

O poznání nebezpečnější Západočeši byli blízko i třetí brance, ale Gríger zcela sám z mezikruží přestřelil branku. Rytíři si největší tlak vytvořili při své druhé přesilovce, ale Smoleňákovi ani Klepišovi se vyrovnat nepodařilo.

Vývoj zápasu ve prospěch domácích definitivně překlopil ve 44. minutě Gríger, který zakončil efektní spolupráci finské dvojice Huttula a Kangasniemi."Tím gólem jsme jim trošku sebrali vítr z plachet. Kladno samozřejmě muselo potom trošku změnit hru a více to otevřít a my jsme mohli jít do nějakých přečíslení a brejků,“ podotkl Gríger.

Kladno sice dále hrozilo z brejků a střelu Marteneta vyrazil s obtížemi Frodl hranou své lapačky. Změnit skóre se hostům nepovedlo ani při dlouhé tří minutové power play. Naopak Rachůnek opět po nezištné přihrávce Kanganiemiho pečetil do prázdné branky vítězství domácích na 4:1.

"V první třetině jsme začali dobře, měli jsme dobrý pohyb, vytvořili jsme si tam pár dobrých šancí. Ve druhé třetině jsme sice měli samostatný nájezd, ale jinak byl soupeř lepší. Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že jsme ve hře, že chceme jít hodně do brány, ale relativně na začátku jsme dostali gól na 3:1 a soupeř potom dobře bránil," prohlásil trenér Kladna Otakar Vejvoda.

Hlasy trenérů po utkání:

Václav Eismann (Karlovy Vary): "Očekávali jsme náročné a soubojové utkání, protože Kladno se takto prezentuje. Nám se první třetina nepovedla. Propadali jsme za kotouč a soupeř měl několik brejkových situací, z kterých naštěstí vstřelil jenom jednu branku v závěru třetiny při naší přesilovce. Celkově šla tedy první třetina za soupeřem. My jsme se od druhé třetiny zlepšili a pomohla nám pro naše sebevědomí využitá přesilová hra Ondrou Beránkem. Měli jsme tam další příležitosti při hře v útočném pásmu, ale na druhou stranu nás podržel Dominik Frodl při nájezdu Jaromíra Jágra. Ve třetí třetině rozhodlo to, že jsme tu branku dali my. Zbytek utkání jsme si již pohlídali."

Otakar Vejvoda (Kladno): "V první třetině jsme začali dobře, měli jsme dobrý pohyb, vytvořili jsme si tam pár dobrých šancí. Ve druhé třetině jsme sice měli samostatný nájezd, ale jinak byl soupeř lepší. Měl tam pět šest dlouhých střídání v útočné třetině, vytvořil si spoustu šancí, přesto jsme, ale měli zase samostatný nájezd. Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že jsme ve hře, že chceme jít hodně do brány, ale relativně na začátku jsme dostali gól na 3:1 a soupeř potom dobře bránil."

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Jiskra (O. Beránek, Černoch), 24. O. Beránek (O. Procházka, Plutnar), 44. Gríger (Huttula, Kangasniemi), 59. T. Rachůnek (Kangasniemi, Gríger) - 20. Sideroff (Melka). Rozhodčí: Ondráček, Květoň - Gerát, Brejcha. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3741.

Sestavy:

Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Bartejs, A. Rulík, Havlín - O. Beránek, Černoch, Jiskra - Kangasniemi, Gríger, T. Rachůnek - O. Procházka, Hladonik, T. Redlich - Kružík, Kofroň, Koffer. Trenér: Bruk.

Kladno: Mitens - Ticháček, T. Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber - Smoleňák, Melka, Tralmaks - Kusý, Klepiš, Frolík - O. Bláha, Babka, Sideroff - Jágr, Jarůšek, M. Procházka. Trenér: O. Vejvoda ml.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 4.05.2024 ČTK