Boleslav přehrála Spartu, skvělý obrat Pardubic! Třinec - Kometa 5:1

Autor: iSport.cz, ČTK
4
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly

Cenný triumf v boji o záchranu!  Hokejisté Mladé Boleslavi zvítězili v 39. kole Tipsport extraligy 3:2 nad druhou Spartou a odskočili poslednímu Kladnu o pět bodů. Zaváhání souseda využily Pardubice, které po parádním obratu vyhrály 4:3 v Českých Budějovicích a zvyšují náskok na Pražany. Třinečtí Oceláři rozstříleli v domácím utkání brněnskou Kometu 5:1, které tak ukončili sérii pěti výher za sebou. Kladenští Rytíři prohráli 1:4 v Karlových Varech a připisují si již devátou prohru v řadě. Litvínov vyhrál 4:1 nad Olomoucí. Liberecký obránce Lukáš Derner oslavil 1000. extraligový zápas výhrou 2:1 nad Plzní. Vítkovice v divoké přestřelce vyhrály 4:3 po nájezdech v Hradci Králové.

Těžký návrat Furcha a 700. bod Růžičky

Třinec přivítal brankáře Furcha ledovou sprchou. Po učebnicové souhře a pasu Nestrašila zakončil do prázdné branky Růžička. Vzápětí zvýšil Cienciala tečí střely Jeřábka. Gól platil až po trenérské výzvě Ocelářů, protože rozhodčí původně rozpažili kvůli domnělému postavení útočícího hráče v brankovišti.

Šanci ke snížení promarnil z úniku Okál, jehož čistě odzbrojil o puk vracející se Kundrátek. Nebezpečnou střelu hostujícího Osburna z mezikruží zneškodnil Mazanec. V závěru třetiny stálo při Kometě štěstí, když pokus Smithe od modré čáry zastavila tyč.

Růžička minul ve 28. minutě odkrytou branku, ale o chvíli později se domácí radovali potřetí z dorážky Ciencialy. V první přesilové hře zápasu mohl domácí Helewka ozdobit svůj premiérový start v české extralize gólem, ale Kundrátkovu přihrávku usměrnil těsně vedle. Sekundu po vypršení trestu Kohouta udeřilo na opačné straně: Ščotkův výpad zakončil z dorážky do odkryté branky Marcinko.

V úvodu třetí třetiny zastoupil Jeřábek obětavým zákrokem Mazance a nedovolil Kollárovi, aby skóroval do odkryté branky. Posledních deset minut kouskovala vyloučení a jedno potrestal Nestrašil střelou z pravého kruhu. Skóroval po pasu Růžičky, který si v dresu Ocelářů připsal 700. bod.

Kometa se odhodlala dvě minuty před koncem ke hře šesti proti čtyřem, ale v poslední sekundě zpečetil výhru domácích Voženílek po návratu z trestné lavice. Třinec, který hrál bez šesti hráčů základní sestavy (Marinčin, Daňo, Hudáček, Kurovský, Hrehorčák a Čacho), tak porazil Brno i potřetí v sezoně.

Ohlasy trenérů

Vladimír Országh (Třinec): „Věděli jsme, že Kometa hrála poslední zápasy výborně. Velmi nám pomohl začátek, ve kterém jsme dali dva góly a uklidnili se. Hlavně první dvě třetiny jsme hráli velmi dobře. Když dalo Brno gól na konci naší přesilovky (na 3:1), jako by vycítilo šanci a ve třetí třetině mělo tlak i několik velmi dobrých příležitostí. Podržel nás brankář. Důležité také bylo, že jsme na konci zápasu ubránili oslabení. Pro nás to jsou velmi důležité body. Kluci to odmakali proti velmi silnému soupeři.“

Jaroslav Modrý (Kometa Brno): „Špatně jsme vstoupili do utkání. Hráli jsme proti týmu, který je velice dobře koučovaný. Má hodně zkušeností a zápas si správně pohlídal. Když jsme se dostali do šancí, tak je podržel v důležitých momentech gólman. Jsem ale moc rád, že se nám vrátil Dominik Furch a že jsme ho zase viděli v bráně.“

Domácí: 03:14. M. Růžička, 03:27. Cienciala, 29:09. Cienciala, 53:37. Nestrašil, 59:59. Voženílek

Hosté: 36:43. Marcinko

Domácí: Mazanec (Kacetl) – Polášek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, J. Jeřábek, Mrtka – M. Růžička (A), Nestrašil, Voženílek – Helewka, Vrána (C), Cienciala – Walega, M. Roman, Sikora – Haas, Holinka, Dravecký (A).

Hosté: Furch (Lukeš) – Gazda, Ďaloga, Osburn, Ščotka (A), Holland, Kaňák, Hrbas – Flek, Cingel, Zaťovič (C) – Zbořil, Marcinko (A), Pospíšil – Moses, Kollár, Okál – Kohout, Kos, Vincour.

Šír, Mejzlík – Hlavatý, Lederer

Werk arena, Třinec

Návštěva

4 079 diváků

Koblasa řídil první výhru nad Hanáky

První třetina nabídla dietní hokej jen se špetkou nebezpečných situací. V největších možnostech se ocitl litvínovský kapitán Ondřej Kaše. Nejprve jeho střelu i dorážku zneškodnil u tyčky brankář Konrád, v poslední minutě pak betonem vyrazil i volej navrátilce z NHL.

Chuť si nejproduktivnější hráč Severočechů spravil po přestávce, při přesilové hře otevřel skóre šikovnou tečí Jaksovy střely. Domácí pak sice promarnili skoro minutovou převahu o dva muže, jenže brzy nato se radovali podruhé. Hostující obránce Švrček mizerně rozehrál přímo na Kudrnovu hůl a jeho ránu tečoval za Konrádova záda Koblasa.

Když hostující Orsava nešetrně narazil na mantinel Davida Kašeho, zápas pro něj skončil. A Litvínov si opět zahrál dvojnásobnou přesilovku, tentokrát ji využil 40 vteřin před druhou sirénou. Opět skóroval Koblasa, nyní u zadní tyčky po střílené přihrávce Ondřeje Kašeho. Trestná lavice se ve druhé třetině neustále plnila, rozhodčí rozdali 25 trestných minut plus dalších dvacet pro Orsavu.

I ve třetí části se hráči na trestné lavici střídali jako figurky na orloji, hosté jednu z přesilovek v poslední desetiminutovce díky Kuskovi využili. Víc už nestihli, spolehlivý Zajíček jejich další střely pochytal a při dlouhé power play se neprosadili, naopak inkasovali 16 vteřin před koncem, kdy dovršil výsledek Kudrna.

Karel Mlejnek (Litvínov): „Výhra proti organizovanému, hodně tvrdě a důsledně hrajícímu soupeři je pro nás povzbuzením. Hlavně v úvodu jsme předvedli diametrálně odlišný výkon od zápasů venku. V cestě nám stál brankář hostů, v první třetině nám vychytal tři góly. Trošku nás mrzí závěr utkání, kdy jsme nakoupili tři oslabení, toho se musíme vyvarovat.“

Jan Tomajko (Olomouc): „Vypadli nám někteří hráči těsně před zápasem, sestava nebyla taková, jakou bychom chtěli. Nehráli jsme špatně, ale ve druhé třetině jsme měli dost oslabení, druhý a třetí gól domácích rozhodly. Ve třetí třetině jsme hráli nejlíp z celého zápasu, bohužel příležitosti jsme nevyužili.“

Domácí: 27:53. O. Kaše, 35:28. Koblasa, 39:40. Koblasa, 59:43. Kudrna

Hosté: 52:23. Kusko

Domácí: Zajíček (M. Tomek) – Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda – Koblasa, Jícha, Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Urban – Havelka, Jurčík, Zygmunt.

Hosté: Konrád (Sedláček) – Ondrušek, Rašner, Sirota, Řezníček, Švrček, Černý, Škůrek, Rutar – Kusko, P. Musil, Navrátil – Káňa, Nahodil, Bambula – Menšík, Knotek, Orsava – Anděl.

Sýkora, Veselý – Hynek, Zíka

Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov, Česko

Návštěva

3538 diváků

Rohlík trefil první triumf nad Pražany

Do sestavy Sparty se po zranění vrátil elitní obránce Kempný, hostům stále ale chyběla brankářská jednička Kovář. Šanci tak dostal Cichoň, který chytal extraligu od začátku zápasu podruhé v kariéře. Premiérový start si připsal v listopadu 2021 také v Mladé Boleslavi.

Více práce v úvodu měl ale domácí Růžička, který si poradil s šancí Michala Vitoucha v 5. minutě, nepřekvapil jej ani z otočky zakončující Forman. Cichoň v 11. minutě ustál tlak Pituleho na brankovišti, v pokračující akci ale poprvé kapituloval. Po Čechově střele jej překonal tečující Dvořáček.

O dvě minuty později Bruslaři, v jejichž sestavě chyběl zraněný nejproduktivnější hráč Lantoši, přidali druhý gól. Sparťanský brankář vyrazil Gewieseho střelu přímo k Rohdinovi a švédský útočník puk pohotově dorazil.

Sparta na konci první části bez problémů přestála první oslabení, následně se ji ale dlouho nedařilo vytvářet si žádné šance. Z její sestavy navíc vypadl Sobotka a kouč Gross musel pozměnit složení útoků, do kterých se posunul i obránce Tomek.

Pražané si nakonec pomohli přesilovkou a v 36. minutě snížil Horák. Domácí ale z ojedinělé akce odskočili opět na dvě branky, po rychlém protiútoku se prosadil Rohlík, který lehce prostřelil Cichoně. Akci ale podle všeho předcházela hra vysokou hokejkou od přihrávajícího Rohlíka, což rozhodčí nepostřehli.

I po dalším gólu došlo na protesty, tentokrát ze strany domácích. S koncem druhé třetiny překonal Růžičku podruhé Horák, který tečoval Řepíkovu střelu od modré čáry. Rozhodčí si u videa zkontrolovali, že gól padl v hrací době. Mladoboleslavští ale reklamovali, že začátku akce předcházel ofsajd hostů.

Bruslaři si poté mohli pomoct v početních výhodách, absence Lantošiho ale byla citelná. Při sérii tří sparťanských vyloučení prověřil Cichoně výrazněji jen Fořt. Nakonec je to ale nemuselo mrzet, těsnou výhru udrželi i při power play soupeře.

Václav Pletka (Mladá Boleslav): „Jsme rádi, že nám vyšel vstup do utkání a dali jsme dva góly. Kluky jsme nabádali, aby více chodili před bránu. To se nám dnes vyplatilo. Góly padly po nahozeném kotouči a dorážce, nebo tam byla teč. Sparta se přesilovkou vrátila do zápasu. Připravovali jsme se na ni, ale stejně se jim podařilo skórovat. Poté jsme dobře ubránili druhou přesilovku, ale nepodařilo se nám dobře zahrát konec druhé třetiny. Měli jsme kotouč v rohu a tam ho musíme za každou cenu udržet. Dostali jsme čtyři setinky před koncem (druhé třetiny) gól na 3:2. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nesmíme udělat vzadu žádnou hrubou chybu, protože Sparta má velmi kvalitní tým. Kluci to odbojovali, blokovali střely a jsme rádi, že jsme získali tři body. Podržel nás Honza Růžička.“

Pavel Gross (Sparta): „Gratuluji Mladé Boleslavi k vítězství. Z pohledu rozdělení třetin jsme tahali za kratší konec hned od začátku. Dostali jsme dva góly jako přes kopírák. Dvakrát první na puku, dvakrát zbytečně odhozený nebo ztracený puk, dvakrát střela od modré čáry, dvakrát nezblokovaná střela. Už to hraničilo se zoologickou, takoví flamingos (plameňáci) tam. Tam se musí pracovat, padat a zablokovat střely. Nezačali jsme vůbec dobře. Postupem času jsme se zvedli, pomohla nám přesilovka a dostali jsme se do zápasu. Třetí (inkasovaný) gól byl hodně sporný vysokou hokejkou. Musíme se na to podívat. Přesto jsme se vrátili do zápasu, ale už jsme nedokázali nic udělat. První třetina se na konečném výsledku hodně podílela.“

Domácí: 10:37. Dvořáček, 12:27. Rohdin, 36:02. Rohlík

Hosté: 35:03. Horák, 39:59. Horák

Domácí: J. Růžička (F. Novotný) – Pyrochta (A), Bernad, F. Pavlík, Gewiese, Jánošík (C), Lintuniemi, Čech – Skalický (A), Fořt, Šmerha – Malát, O. Roman, Rohlík – Dvořáček, Järvinen, Rohdin – Hradec, Pitule, Závora.

Hosté: Cichoň (Kořenář) – Krejčík, Moravčík, Kempný, Krutil, Němeček, Irving, T. Tomek – O. Najman, Horák, Chlapík – P. Kousal (A), Sobotka (A), Řepík (C) – Buchtele, M. Vitouch, Forman – Mužík, Žmola, Hauser.

Úlehla, Šindel – Lhotský, Hnát

ŠKO-ENERGO Aréna, Mladá Boleslav

Návštěva

2970 diváků

Trefa v oslabení Rytířům nestačila

V úvodu se mohli do vedení dostat hostující Rytíři, ale v 6. minutě krátce po sobě své příležitosti nevyužili. Při přečíslení dvou na jednoho neuspěl Melka a o chvíli později Klepiš při samostatném úniku na Frodla také nevyzrál. První větší příležitost si Karlovy Vary vytvořily až při vyloučení Slováčka, ale po střele Ondřeje Procházky z první se dokázal Mitens v včas přesunout.

V 19. minutě nabruslil Beránek do předbrankového prostoru a hostujícím gólmanem vyražený puk do branky uklidil Jiskra. Rozhodčí branku potvrdili i po trenérské výzvě ze strany hostů. Kladenské obdržená branka dlouho nemusela mrzet, jelikož v následném oslabení ujel Sideroff a 18 vteřin před koncem první dvacetiminutovky nadvakrát protlačil puk za Frodlova záda.

Ve 23. minutě dostal Jágr na červenou čáru přesnou přihrávku do samostatného úniku, ale jeho střelu po bekhendové kličce Frodl schoval do své lapačky. Krátce na nato při třetím vyloučení hostujícího Slováčka Beránek v předbrankovém prostoru překonal Mitense a vrátil vedení na stranu Západočechů.

O poznání nebezpečnější Západočeši byli blízko i třetí brance, ale Gríger zcela sám z mezikruží přestřelil branku. Rytíři si největší tlak vytvořili při své druhé přesilovce, ale Smoleňákovi ani Klepišovi se vyrovnat nepodařilo.

Vývoj zápasu ve prospěch domácích definitivně překlopil ve 44. minutě Gríger, který zakončil efektní spolupráci finské dvojice Huttula a Kangasniemi. Kladno sice dále hrozilo z brejků a střelu Marteneta vyrazil s obtížemi Frodl hranou své lapačky. Změnit skóre se hostům nepovedlo ani při dlouhé tří minutové power play. Naopak Rachůnek opět po nezištné přihrávce Kanganiemiho pečetil do prázdné branky vítězství domácích na 4:1.

Václav Eismann (Karlovy Vary): „Očekávali jsme náročné a soubojové utkání, protože Kladno se takto prezentuje. Nám se první třetina nepovedla. Propadali jsme za kotouč a soupeř měl několik brejkových situací, z kterých naštěstí vstřelil jenom jednu branku v závěru třetiny při naší přesilovce. Celkově šla tedy první třetina za soupeřem. My jsme se od druhé třetiny zlepšili a pomohla nám pro naše sebevědomí využitá přesilová hra Ondrou Beránkem. Měli jsme tam další příležitosti při hře v útočném pásmu, ale na druhou stranu nás podržel Dominik Frodl při nájezdu Jaromíra Jágra. Ve třetí třetině rozhodlo to, že jsme tu branku dali my. Zbytek utkání jsme si již pohlídali.“

Otakar Vejvoda (Kladno): „V první třetině jsme začali dobře, měli jsme dobrý pohyb, vytvořili jsme si tam pár dobrých šancí. Ve druhé třetině jsme sice měli samostatný nájezd, ale jinak byl soupeř lepší. Měl tam pět šest dlouhých střídání v útočné třetině, vytvořil si spoustu šancí, přesto jsme, ale měli zase samostatný nájezd. Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že jsme ve hře, že chceme jít hodně do brány, ale relativně na začátku jsme dostali gól na 3:1 a soupeř potom dobře bránil.“

Domácí: 18:19. Jiskra, 23:16. O. Beránek, 43:41. Gríger, 58:01. Rachůnek

Hosté: 19:41. Sideroff

Domácí: Frodl (Habal) – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, Rulík, Bartejs, Havlín – Jiskra, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, Kangasniemi – Redlich, Hladonik, O. Procházka – Koffer, Kofroň, Kružík.

Hosté: Mitens (Bow) – Ticháček, Hejda, Nemčík, Slováček, Martenet, Veber – Tralmaks, Melka (A), Smoleňák (C) – Frolík, Klepiš, Kusý – Sideroff, Babka, Bláha – M. Procházka, Jarůšek, Jágr.

Ondráček, Květoň – Gerát, Brejcha

KV Arena, Karlovy Vary

Návštěva

3741 diváků

Hyka dokonal parádní obrat

Několik akcí v úvodu režírovalo Dynamo, ale potom se rozjel po pravé straně Beránek, dotlačil puk až před brankáře Kloučka a dorážkou v pádu otevřel skóre Harris. Po Vráblíkově vyloučení vyhráli Jihočeši buly v obranném pásmu, Kondelík našel na modré čáře Beránka, který proletěl po ose kluziště a překonal Kloučka střelou umístěnou pod pravý beton.

Nijak to však neotřáslo sebevědomím pardubických hráčů. Střelou od modré čáry v pokračující přesilovce snížil obránce Čerešňák. Brankář Hrachovina nemohl reagovat při zakrytém výhledu. V závěru úvodní části mohli domácí přidat nejméně jeden gól. Obrovské šance ale nevyužili Valský se Simonem ani Kondelík se zakončujícím Gulašem. Po Pýchově faulu nařídil rozhodčí trestné střílení, exekutor Hyka si položil Hrachovinu, ale z úhlu nezamířil přesně.

Na startu druhého dějství si vzala slovo Sedlákova formace. Nejprve Hyka ohrozil Hrachovinu švihem z levé strany a po vhazování v útočném pásmu Sedlák bekhendem u levé tyčky protlačil puk za brankovou čáru. Českobudějovičtí však zakrátko potrestali vyloučení Poulíčka. Po Štenclově nahození se kotouč odrazil k volnému Simonovi, jenž pravého kruhu pohotově skóroval do odkryté části branky.

Před polovinou základní hrací doby nevyužil moment překvapení domácí Beránek, z protiútoku se neprosadil v dobré příležitosti ani Hyka. Brzy nato mohl zvýšit Koláček, který pálil z pravého kruhu, ale nezvedl puk dost vysoko a trefil Kloučka. V následném oslabení čaroval Hrachovina při pokusu Zohorny. Před druhou sirénou se dostali do šancí ještě Kondelík a agilní Beránek. Na protější straně mohl snížit Paulovič po objetí branky zezadu, skvěle však holí zakročil Hrachovina.

Po ubráněném trestu Adama Musila na začátku třetí části zamotala hlavu českobudějovickým obráncům Sedlákova řada. Potom hosté vyhráli buly po Hrachovinově pravici a Paulovič ze záporného úhlu nahodil puk na domácího brankáře, který si ho nešťastně srazil za záda.

Východočeši obrátili skóre při Tomanově vyloučení. Nejprve Říčka od modré čáry trefil horní spojovací tyčku, v další akci poslal kotouč na branku Čerešňák a Hyka ho ze vzduchu sklepl za Hrachovinu. Domácí mohli bleskově vyrovnat, jenže místo puku skončil v brance Ordoš. Střelou od bočního mantinelu nepřekvapil Kloučka ani Gulaš. Hosté si zkušeně hlídali závěr, při power play domácích Klouček zázračně schoval do lapačky Gulašovu tvrdou střelu a skóre se už nezměnilo.

Jiří Hanzlík (České Budějovice): „Získali jsme vedení, ale nebyli jsme lepší, Pardubice hrály výborně. Přinejmenším dvě třetiny přesto byly vyrovnané. Vítězný Hykův gól asi byl v pořádku, nedostali jsme informaci od videokouče, že by jeho hůl byla vysoko. Na naší straně nebyly maličkosti, které rozhodují o výsledku. Projevila se určitá nevyspělost při faulu mimo hru nebo hře vysokou holí. V těchto okamžicích nás soupeř potrestal.“

Marek Zadina (Pardubice): „Naše úvodní střídání nebyla špatná, ale potom jsme inkasovali. Zejména na gól při vlastní přesilovce si musíme dát pozor, stalo se nám to podruhé v krátké době. Neproměnili jsme trestné střílení, nicméně výkon v první třetině byl dobrý. Druhá část se nám nepovedla, měli jsme tam spoustu ztrát a dostávali se pod tlak. V závěru jsme to otočili a posledních dvanáct třináct minut jsme znovu hráli dobře. Pro nás jsou to skvělé tři body, v Budějovicích se hraje těžko.“

Domácí: 01:18. Harris, 08:39. M. Beránek, 26:47. D. Simon

Hosté: 09:52. Čerešňák, 23:22. Sedlák, 45:25. Paulovič, 50:48. Hyka

Domácí: Hrachovina (Strmeň) – Vráblík, Štencel, Kachyňa, Doudera (A), Hovorka, Gulaši, Pýcha – Gulaš (C), Kondelík, Ordoš – Kubík (A), Harris, M. Beránek – Valský, F. Přikryl, D. Simon – Koláček, Vopelka, Toman.

Hosté: Klouček (Will) – Čerešňák, D. Musil, T. Dvořák, Košťálek, Vála, Hájek, Kolář – Hyka, Sedlák (C), Pánik – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Kaut, A. Musil, Paulovič – Říčka, Poulíček (A), Mandát.

Kika, Vrba – Axman, Blažek

Budvar aréna, České Budějovice

Návštěva

6025 diváků

Auvitu řídil cestu za výhrou v Hradci

Vítkovice ohrozily hradeckou branku v první třetině jen třikrát, přesto hned z první střely vytěžily v páté minutě vedení. Kalusovi chytře připravil pozici Rihards Bukarts, který tak zaznamenal premiérový kanadský bod po návratu do české extraligy.

Už za 36 sekund však srovnal bekhendovou dorážkou domácí kapitán Eberle. Mountfield tím dostal hru pod kontrolu, před první přestávkou otočil skóre díky skrytému pokusu Tamášiho a dál stupňoval svou převahu.

Soupeř ji zastavil prakticky jen v početní výhodě, jinak se dlouhé minuty bránil. Klimeš skvěle vykopl šance Šťastného a Okuliara, štěstí měl při Perretově dorážce ze vzduchu. Hradec Králové dal od poloviny prosince jen jednou víc než dva góly v základní hrací době a nyní se jeho největší bolest ozývala naplno.

Citlivější byla tím spíš, že po 59 sekundách třetí třetiny vyrovnal Barinka, k němuž v přesilovce prošla nahrávka Lakatoše. Vítkovický kapitán si přitom v ponechané výhodě málem vstřelil vlastní gól přes celé hřiště. Ostravanů byl najednou plný led a hnali se za obratem. Paradoxně však v tu chvíli udeřilo na druhé straně, když Klimeše překonal z ojedinělého protiútoku střelou nad lapačku Šťastný.

Pokračující enormní nápor hostů odrážel jen brankář Laurikainen, ale v 59. minutě ho při power play překonal Auvitu a Hradec musel jít popáté v řadě do prodloužení.

Na domácím ledě ještě nikdy v probíhající sezoně bonusový bod nezískal a nic se na tom nezměnilo ani tentokrát. V nájezdech skóroval jen jednou, a tak Vítkovicím vystřelil triumf ve čtvrté sérii Rihards Bukarts.

Tomáš Martinec (Mountfield HK): „Měli jsme dobrý vstup a i když jsme z první střely inkasovali, skóre jsme otočili na 2:1. Ve druhé třetině jsme ještě zvýšili pohyb, dostávali Vítkovice pod tlak a vytvořili si spoustu šancí, ale nedokázali jsme odskočit. Vítkovice potom začaly hrát lépe. I když jsme znovu vedli, v závěru jsme se začali bát o výsledek a soupeř zaslouženě vyrovnal. Bohužel jsme druhý bod ztratili v nájezdech.“

Jiří Veber (Vítkovice): „Vstřelili jsme sice první gól, ale úvodní dvě třetiny od nás nebyly vůbec dobré. Byli jsme horším týmem a měli jsme štěstí, že jsme prohrávali jenom 1:2. Měřítko snesla až třetí třetina, kdy jsme se najednou uvolnili a začali hrát to, co jsme chtěli hrát od začátku. Zaplaťpánbůh, že jsme ve hře bez brankáře vyrovnali a druhý bod získali v samostatných nájezdech.“

Domácí: 05:27. Eberle, 19:25. Tamáši, 47:04. Šťastný

Hosté: 04:51. Kalus, 40:59. Barinka, 58:43. Auvitu, . Ri. Bukarts

Domácí: Laurikainen (Lukáš) – Kalina, Blain (A), Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs – Pilař, Perret, Tamáši – Okuliar, R. Pavlík, Miškář – Jergl (A), Šťastný, Estephan – Eberle (C), A. Novotný, Zachar – Jasper.

Hosté: Klimeš (Machovský) – Percy, Grman, Mikuš (A), L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek, Prčík – Fridrich, Chlán, Lakatoš (C) – Ro. Bukarts, Krieger, Barinka – Kalus, Claireaux, Ri. Bukarts – Peterek, Šoustal, Vondráček.

Jeřábek, Jaroš – Ondráček, Svoboda

ČPP Aréna, Hradec Králové

Návštěva

3 224 diváků

Výhra pro jubilanta Dernera

Ještě před úvodním vhazováním proběhl slavnostní ceremoniál. Domácí obránce a odchovanec Bílých Tygrů Lukáš Derner totiž nastoupil ke svému 1000. utkání v české nejvyšší soutěži.

Liberec poté do utkání vstoupil aktivněji a hned v úvodní minutě prověřil Pavláta ostrou ranou McCoshen. V další slibné šanci byl Šír, Pavlát byl opět připraven. Ke slovu se poté dostali také hosté, kteří měli možnost první přesilové hry. V té ostře pálil Pour, jeho pokus ale obětavě zblokoval oslavenec Derner a s bolestivou grimasou zamířil do šaten. Do utkání se již nevrátil.

V polovině první třetiny se před Králem objevil osamocený Šiler, domácí brankář ale výborně zasáhnul. Na druhé straně se zase šikovně až před hostující branku protáhnul Filippi, jeho střelu ale zastavila Pavlátova lapačka. Poté tvrdě pálili Aubrecht s Knotem, Pavlát byl znovu pozorný. Při střele Péreze z vrcholu kruhů mu navíc pomohla horní tyč.

V úvodu druhého dějství hrála Škoda přesilovku, nesehrála ji ale příliš dobře a Krále prakticky neohrozila. Podobně se vedlo v následné početní výhodě také domácímu Liberci. Hra ve druhé třetině byla plná nepřesností z obou stran a šancí k vidění moc nebylo. Výjimkou byla gólová příležitost Indráka, ten však v pádu nedokázal usměrnit kotouč do poloodkryté Královy branky. Po něm ještě tvrdě pálil od modré čáry Zámorský, Král ale jeho dělovku s obtížemi vyrazil.

Také do třetí části vstupovali Západočeši v početní výhodě, Bílí Tygři se ale bez problémů ubránili. Skóre utkání se tak poprvé měnilo až ve 45. minutě a do vedení šli k radosti domácího publika Severočeši. Po pěkné individuální akci nedal Pavlátovi šanci přesnou ranou pod horní tyč Filippi.

Hosté ale měli připravenou rychlou odpověď. Po dobré práci Straky vyrovnal pohotovou ranou z mezikruží Jansa. Liberečtí si vzápětí mohli své vedení vzít zpět, Bulíř ale svůj samostatný únik neproměnil. Ideální příležitost překlopit zápas na svou stranu tak měli Plzeňští v následné přesilovce, s pokusem Holešinského si ale poradil Král.

Udeřilo tak na opačné straně. Domácí ujeli do rychlého přečíslení a po krásné Hawrylukově přihrávce napálil kotouč do sítě Flynn. Hosté to ještě v závěru zkusili při hře bez brankáře, domácí se ale ubránili.

Jiří Kudrna (Liberec): „Bylo to těžké a složité utkání. Soupeř odehrál poctivý, bruslivý zápas a byl aktivní i v koncovce. Po celý zápas jsme byli trochu těžkopádní, stav byl ale stále nerozhodný. Po celé utkání jsme tvrdě pracovali a v závěru se to přiklonilo k nám a byli jsme šťastnějším týmem. Jsou to pro nás nesmírně cenné body.“

Petr Kořínek (Plzeň): „Podali jsme asi nejlepší náš výkon venku. Bohužel jsme si ale vůbec nepomohli přesilovkami. Nicméně i při hře pět na pět jsme si vytvořili spoustu šancí, dokázali jsme ale vstřelit pouze jednu branku. I přes dobrý výkon nakonec nemáme ani bod.“

Domácí: 44:49. Filippi, 58:45. Flynn

Hosté: 48:29. Jansa

Domácí: D. Král (Hrenák) – Melancon, McCoshen, Ivan, Budík, Derner, Knot, Aubrecht – Rychlovský, Filippi (A), Faško-Rudáš – Flynn, A. Najman, Hawryluk – Birner (C), Bulíř (A), Klíma – Vlach, Šír, Pérez.

Hosté: Pavlát (Hlavaj) – Malák, Zámorský, Houdek, Piskáček (A), Skok, Kvasnička – Schleiss (C), Lev (A), Šiler – Holešinský, Benák, Rekonen – Söderlund, Indrák, Pour – Hrabík, Jansa, Straka.