Hokejisté Karlových Varů překvapili lídra soutěže a vyhráli na Spartě, Kladno prohrálo už poosmé v řadě

Hokejisté Sparty prohráli v utkání 38. kola extraligy s Karlovými Vary 1:4. Hosté vyhráli v Praze i podruhé v sezoně a utnuli sérii čtyř porážek, během níž získali jediný bod. Kladno prohrálo doma s Českými Budějovicemi 0:3 a připsali si osmou porážku za sebou. Motor bodoval ve čtvrtém z uplynulých pěti zápasů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Karlových Varů slaví gól

Hokejisté Karlových Varů slaví gól | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: Profimedia

Sparta - Karlovy Vary 1:4

Obránce Sparty Tomáš Tomek hned na konci první úvodní minuty zazvonil na tyčku. Do vedení však šli vzápětí hosté, když svou vlastní střelu propasíroval z dorážky za záda Josefa Kořenáře David Kofroň. Sparta rychle odpověděla, když si pěkně najel do středu za kruhy Jakub Krejčík a prostřelil Dominika Frodla. Pokus Vladimíra Sobotky skončil jen záhy poté na brankové konstrukci.

Ve druhé části byli o poznání nebezpečnější Západočeši. Nejdříve vystřihl krásný slalom útočným pásmem Dalimil Mikyska, jeho bekhendové zakončení však vykryl Kořenář. O chvilku později se ihned po buly dostal rovněž ke koncovce bekhendem Tomáš Redlich, gólman Sparty byl znovu připravený. Největší šance Pražanů přišla před polovinou utkání v oslabení, ránu Adama Najmana vyrazil Frodl.

Ve 34. minutě měl porci štěstí i Kořenář - Iikka Kangasniemi orazítkoval tyčku. Jen krátce nato už se mohli hosté radovat. Nahození Michala Plutnara přesměroval mimo Kořenářův dosah tečující Jiří Černoch a Energie opět vedla.

V končící 48. minutě David Němeček pod tlakem nahrával napříč pásmem, jeho rozehru zachytil Daniel Kružík a řítil se sám na Kořenáře, jehož si vychutnal dokonale zvládnutým blafákem.

V dlouhé závěrečné hře bez gólmana už sparťané zápas nezachránili. Místo toho dal hostům jistotu trefou do prázdné branky Ondřej Procházka.

Vítkovice - Litvínov 5:1

O první gól Vítkovice připravila v šesté minutě tyčka, kterou orazítkoval prudkou střelou bez přípravy Marek Kalus. Ale ve 14. minutě Tomáš Vondráček vypíchl křížnou přihrávku soupeře na vlastní modré čáře a brejk po pravé straně zakončil trefou pod vyrážečku Šimona Zajíčka.

Minutu před koncem první části hosté úplně zapomněli na Robertse Bukartse, ale před osamoceným Zajíčkem mu puk přeskočil čepel a z velké šance nic nebylo.

Litvínov se mohl zmátořit ve druhé části ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách, ve kterých ovšem nic zásadního nevytvořil. Na rozdíl od hostů Vítkovicím hned první početní výhoda přinesla gól. Kalus zavěsil ve 32. minutě vyražený puk z brankoviště bekhendem pod horní tyčku. Domácí byli lepší a další gól naservíroval Dominik Lakatoš Petru Chlánovi, který ale zblízka neprostřelil Zajíčka.

Vítkovické navíc z protiútoku uklidnil třetím zásahem Jonáš Peterek, jenž Zajíčka pokořil překvapivým švihem z mezikruží. Další možnost měl opět Kalus, Zajíček tentokrát ale zakončení z blízkosti kryl.

Litvínov ještě v úvodu třetí části vykazoval snahu o zdramatizování vývoje, avšak ve 46. minutě z dorážky skóroval počtvrté Lakatoš a přerušil po jedenácti zápasech svůj střelecký půst.

Hostům se v 53. minutě tečí Nicolase Hlavy v přesilovce povedlo snížit, ale hned o 28 sekund později jeho gól negoval Chlán, který upravil na konečných 5:1.

Kladno - České Budějovice 0:3

V brance Kladna si odbyl premiéru lotyšský gólman Makeks Mitens, který naposledy chytal 22. října 2022 za Adirondack v ECHL a potom byl mimo hru kvůli operaci kyčle. V páté minutě v přesilovce při trestu Michala Gulašiho po přihrávce Eduardse Tralmakse nepřekonal Dominika Hrachovinu zblízka kapitán Radek Smoleňák.

Mitens si poradil se střelou Gulašiho, ale další příležitosti mělo Kladno. Neuspěl opět Smoleňák a Hrachovina vytěsnil i střelu Jiřího Ticháčka. V 18. minutě při pobytu Chrise Marteneta na trestné lavici Mitens levým betonem zlikvidoval bekhendové zakončení Milana Gulaše.

Další možnost měl Motor ve 26. minutě, kdy se ocitl sám před kladenským gólmanem Adam Kubík, ale bekhendovým pokusem jej nepřekonal. V druhé třetiny se při trestu Jaromíra Jágra už hosté dočkali. Po práci Jáchyma Kondelíka před brankovištěm dorazil puk do odkryté branky Gulaš.

Vzápětí se ubránili Jihočeši při Vopelkově vyloučení a Rytíři zůstali v tlaku i po skončení přesilovky, ale Hrachovina odolal i po střelách Václava Vebera a Marteneta. Gólman Motoru poté  ukryl v lapačce Ticháčkovu ránu.

Rytíři stáhli ve třetí třetině hru na tři útoky, snažili se tlačit za vyrovnáním, ale ve 44. minutě vyslal Kondelík do úniku Gulaše, který překonal Mitense střelou mezi betony. Snížit mohl Jágr, ale tvrdou střelou minul. Naopak z protiútoku udeřil opět Motor a přečíslení vyřešil individuálně přesnou střelou z pravého kruhu Mikuláš Hovorka. Jihočeši bodovali ve čtvrtém z uplynulých pěti zápasů, ale z posledních šesti vystoupení slavili výhru teprve podruhé

Plzeň - Hradec Králové 2:3 po prodloužení

Již po pouhých sto sekundách překvapil nenápadnou střelou plzeňského gólmana Samuela Hlavaje útočník David Šťastný a hosté vedli. Hradečtí hrozili z brejků a v 15. minutě po jednom z nich dorážku Jana Eberleho skvěle zastavil lapačkou Hlavaj ještě na brankové čáře, což potvrdil videorozhodčí.

Na začátku druhé části selhal zblízka Jan Schleiss a vzápětí na druhé straně chybu Jansy nepotrestal Giorgio Estephan, který tváří v tvář Hlavajovi minul. Ve 24. minutě po rychlé kombinaci v útočeném pásmu vyrovnal nekrytý Jakub Lev přesnou střelou do levého horního rohu na 1:1.

Jenže o pouhých 42 sekund později dorážkou pokusu Olivera Okuliara vrátil hostům vedení Alex Tamáši.

Závěrečná dvacetiminutovka po opatrném úvodu postupně díky snaze domácích o zvrat nabrala obrátky. V 50. minutě se vytáhl Lukáš, který vleže zneškodnil střelu nekrytého Daniela Maláka.

Nápor domácích vrcholil při vyloučení Estephana v 55. minutě, ale na 2:2 upravil ranou bez přípravy až Houdek necelé tři minuty před koncem základní hrací doby po akci Indráka.

Naopak šanci Estephana ještě Hlavaj zlikvidoval, v 65. minutě už ho po individuálním průniku překonal v pádu Marek Zachar a po přezkoumání branky sudími u videa rozhodl o výhře hostů. Verdikt rozhodčích nezměnila ani takzvaná trenérská výzva.

Brno - Liberec 4:1

Kometa začala ve velké pohodě, vyplývající z předchozích výsledků, a brzy byla za svoji aktivitu odměněna. Nahozený puk Daniela Gazdy proskákal přes brankoviště až za záda Lukáše Paříka, brněnský obránce se trefil popatnácté v sezoně.

Bílí Tygři, jimž chyběl v sestavě nejlepší střelec soutěže Jakub Rychlovský, byli v první třetině pomalejší, hůře kombinovali, přesto mohli vyrovnat. Jaroslav Vlach našel před brankou volného Tomáše Filippiho, ale lídr kanadského bodování extraligy přestřelil branku Jana Kavana.

Ke gólu měli blízko jak zblízka Oscar Flynn, tak z dálky Lukáše Derner, jenže Kavan byl vždy připraven. Osmnáctiletý brněnský brankář vychytal i další velmi slibné příležitosti hostí a kapituloval až ve 34. minutě, kdy Filippiho nahozený puk přes změť clonících těl zapadl do sítě.

Po chybě a severočeské ztrátě puku v útočném pásmu našel Ščotka rozjetého Zaťoviče, který bekhendovým blafákem nedal Paříkovi šanci.

Vedoucí gól byl pro Brňany povelem pro ještě větší zpevnění defenzívy, v níž se snažili hladoví Bílí Tygři najít skulinku. Nepovedlo se jim to, naopak Flek uplatnil svoji rychlost, z vlastní třetiny ujel všem soupeřům a dalším blafákem nedal Paříkovi šanci.

Kometa aktivní obranou držela hosty daleko od své branky a po pár minutách libereckého power play napsal do prázdné branky tečku za domácím vítězstvím Pospíšil. Kometa tak v součtu s minulou sezonou porazila Liberec počtvrté za sebou.

Olomouc - Mladá Boleslav 7:1

Mladá Boleslav vstoupila do zápasu aktivně, ale úvodní branku během svého tlaku nevstřelila. Poté se hra srovnala, oba týmy se zaměřily spíše na obrannou hru a první třetina žádnou větší šanci nenabídla.

Ve druhé části se už střelcům dařilo mnohem více. Domácí se ve 25. minutě prosadili dvakrát v rozmezí 24 sekund. Nejdříve se nenápadnou střelou od modré čáry prosadil Adam Rutar a poté nahození Alexe Rašnera usměrnil do sítě Lukáš Nahodil. Středočeši dokázali brzy snížit, díky šťastnému odrazu se i přes domácím gólmanem Branislavem Konrádem posunutou branku prosadil Ondřej Roman.

Hanáci se ale rychle uklidnili a ještě ve stejné minutě se v přesilové hře zvýšil na 3:1 Michal Kunc. Jen o 39 sekund později, v další početní výhodě, se o další branku postaral Jakub Navrátil.

Pátou branku, svoji první v sezoně, pak ještě před koncem druhé části vstřelil při signalizované výhodě Jan Švrček. Ve třetí třetině se znovu jako první prosadili domácí, z mezikruží překonal Filipa Novotného Jan Bambula.

Olomouci naopak vycházelo téměř vše, sedmou branku vstřelil po přečíslení dva na jednoho Jakub Orsava. Celkem jedním gólem a dvěma asistencemi se na výhře podílel útočník Navrátil.

Pardubice - Třinec 5:3

V sestavách obou týmů se premiérově představili aktéři páteční výměny na trase Pardubice - Třinec, útočníci Richard Pánik a David Cienciala tak hned nastoupili proti svému bývalému klubu.

Fanoušci Pardubic se rozloučili s bývalým hráčem Davidem Ciencialou | Foto: David Taneček | Zdroj: ČTK, Profimedia

Více důvodů k radosti měl od začátku Pánik, protože Pardubičtí se za 113 vteřin hry radovali z gólu, který zařídil zblízka Adam Musil. Po faulu Daniela Voženílka na Jana Košťálka rozehráli Východočeši přesilovku, kterou bleskově po osmi vteřinách využil dělovkou Lukáš Radil.

Aktivní nástup Pardubic pak znamenal další početní výhodu, krátce po jejím vypršení se k puku dostal Robert Říčka a potřetí v utkání prostřelil brankáře Ondřeje Kacetla.

Ve 28. minutě pak třineckého útočníka během oslabení Dynama zasáhl Patrik Poulíček vysokou holí a byl vyloučen na čtyři minuty. Oceláři tak hráli 99 vteřin v pěti proti třem a pak pokračovali v klasické přesilovce.

Pro Třinec bylo ještě hůře, když zanedlouho propadla za střídajícího Marka Mazance střela Libora Hájka, který zvýšil na 4:0 pro Pardubice. Oceláři se dočkali snížení až šest vteřin před koncem druhé třetiny, kdy střelu Richarda Nedomlela tečoval před Romanem Willem Voženílek.

Další možnost měli Třinečtí v přesilovce, kterou rozehráli ve 42. minutě, jenže v jejím závěru fauloval Viliam Čacho. Počty hráčů na ledě se brzy otočily, podruhé v utkání a podruhé v přesilovce se prosadil Radil a vstřelil pátý gól Dynama.

Třinec opět snížil v 51. minutě, kdy po přihrávce Voženílka skóroval Martin Růžička. O chvíli později hrál Třinec ve čtyřech, pardubický Říčka trefil tyčku a vzápětí ujel sám Voženílek, jenž vydařenou kličkou překonal Willa a upravil na 5:3. Dynamo vyhrálo šesté utkání v řadě, Oceláře porazilo i potřetí v sezoně.

38. kolo hokejové extraligy:

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Krejčík (Sobotka, Němeček) - 4. Kofroň, 35. Černoch (Plutnar), 48. Kružík, 60. O. Procházka. Rozhodčí: Úlehla, Hribik - Hynek, Špůr. Vyloučení: 4:5. Bez využití. Diváci: 8859.
Sestavy:
Sparta: Kořenář - Němeček, Krejčík, Irving, T. Tomek, Moravčík, Pavlák - Řepík, Sobotka, P. Kousal - Chlapík, Horák, O. Najman - Forman, Konečný, Buchtele - Hauser, Žmola, Mužík. Trenér: Gross.
Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Bartejs, Pulpán, A. Rulík - O. Beránek, Černoch, O. Procházka - Kangasniemi, Jiskra, T. Rachůnek - Koffer, Hladonik, T. Redlich - Kružík, R. Přikryl, Kofroň. Trenér: Bruk.

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Vondráček, 32. Kalus (Auvitu, Lakatoš), 36. Peterek (Šoustal, Percy), 46. Lakatoš (Fridrich, Auvitu), 53. Chlán (Fridrich, Lakatoš) - 53. Hlava (Jaks, Kirk). Rozhodčí: Ondráček, Šír - Axman, Hlavatý. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:1. Diváci: 4693.
Sestavy:
Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, L. Kovář, Mikuš, Grman, Auvitu, od 21. navíc R. Jeřábek - Lakatoš, Chlán, Fridrich - Barinka, Krieger, Roberts Bukarts - Rihards Bukarts, Claireaux, Kalus - Vondráček, Šoustal, Peterek, Trenér: Trnka.
Litvínov: Zajíček - Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Jurčík, Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Maštalířský - Havelka, Urban, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

Rytíři Kladno - Banes Motor České Budějovice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 30. Gulaš (Kondelík, Harris), 44. Gulaš (Kondelík), 45. Hovorka (F. Přikryl, Valský). Rozhodčí: Sýkora, Jaroš - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 2613.
Sestavy:
Kladno: Mitens - Ticháček, T. Hejda, Slováček, Nemčík, Martenet, Veber - Tralmaks, Klepiš, Kusý - M. Procházka, Melka, Smoleňák - O. Bláha, Babka, Sideroff - Jágr, Jarůšek, Frolík. Trenér: Vejvoda.
České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Kubík, Harris, M. Beránek - Valský, Vopelka, F. Přikryl - Koláček, Toman, Chlubna. Trenér: Čihák.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Lev (Rekonen, Pour), 57. Houdek (Indrák, Hrabík) - 2. Šťastný (Jergl), 25. Tamáši (Okuliar, Perret), 65. Zachar. Rozhodčí: Šindel, Veselý - Brejcha, Ondráček. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 4016.
Sestavy:
Plzeň: Hlavaj - Zámorský, Malák, Piskáček, Houdek, Kvasnička, Skok - Rekonen, Lev, Pour - Matýs, Indrák, Söderlund - Šiler, Mertl, Schleiss - Hrabík, Jansa. Trenér: Kořínek.
Hradec Králové: Lukáš - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank, Marcel - Okuliar, Tamáši, Perret - Jergl, Miškář, R. Pavlík - Eberle, Estephan, Šťastný - Jasper, Zachar, A. Novotný. Trenér: T. Martinec.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 7:1 (0:0, 5:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Rutar (Navrátil), 25. Nahodil (Rašner, Bambula), 27. Kunc (Kusko, Navrátil), 28. Navrátil (Řezníček, Kunc), 37. Švrček (Ondrušek), 45. Bambula (Sirota, K. Káňa), 54. Orsava (Klimek, T. Černý) - 27. O. Roman (Lintuniemi). Rozhodčí: Kika, Cabák - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 4156.
Sestavy:
Olomouc: Konrád - Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, T. Černý, Švrček, Rutar - Navrátil, Macuh, Kunc - Bambula, Nahodil, J. Káňa - Orsava, J. Knotek, Kusko - P. Musil, Anděl, Klimek. Trenér: Tomajko.
Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Lintuniemi, Gewiese, Jánošík - Rohlík, Fořt, Skalický - Krivošík, O. Roman, Malát - Rohdin, Hradec, Dvořáček - Závora, Pitule, Malínek. Trenér: R. Král.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 4. Gazda (Marcinko, J. Kos), 46. Zaťovič, 53. Flek (Cingel), 58. Pospíšil (Holland, Marcinko) - 34. Filippi (McCoshen, J. Vlach). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - J. Svoboda, Blažek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 7220.
Sestavy:
Brno: Kavan - Gazda, Ďaloga, Osburn, Ščotka, Kaňák, Holland, D. Svoboda - Flek, Cingel, Zaťovič - J. Kos, Marcinko, Pospíšil - Moses, Kollár, Kohout - Kratochvíl, Ekrt, Okál. Trenér: Modrý.
Liberec: Pařík - Knot, Budík, Melancon, McCoshen, T. Galvas, Ivan, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, J. Vlach - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Pérez, Bulíř, Birner - Šír, Plos. Trenér: Pešán.

Tabulka Tipsport extraliga 2023/2024 (PLATNÉ K 27. 4. 2024)