Olomouc deklasovala Mladou Boleslav, doma vyhrála počtvrté za sebou

foto Utkání 38. kola hokejové extraligy: HC Olomouc - BK Mladá Boleslav, 21. ledna 2024, Olomouc. Zleva Petr Gewiese z Mladé Boleslavi , brankář Jan Růžička z Mladé Boleslavi a Michal Kunc z Olomouce. PC

Olomouc - Hokejisté Olomouce deklasovali v 38. kole extraligy Mladou Boleslav 7:1 a v domácím prostředí vyhráli počtvrté za sebou. Rozhodující náskok si Hanáci vypracovali ve druhé třetině, ve které skórovali pětkrát. Gólem a dvěma asistencemi se na jejich výhře podílel útočník Jakub Navrátil. Středočeši vyšli bodově naprázdno po pěti utkáních a na poslední Kladno mají k dobru i nadále dva body.

Mladá Boleslav vstoupila do zápasu aktivně, ale úvodní branku během svého tlaku nevstřelila. Poté se hra srovnala, oba týmy se zaměřily spíše na obrannou hru a první třetina žádnou větší šanci nenabídla.

Ve druhé části se už střelcům dařilo mnohem více. Domácí se ve 25. minutě prosadili dvakrát v rozmezí 24 sekund. Nejdříve se nenápadnou střelou od modré čáry prosadil Rutar a poté Rašnerovo nahození usměrnil do sítě Nahodil.

Středočeši dokázali brzy snížit, díky šťastnému odrazu se i přes domácím gólmanem Konrádem posunutou branku prosadil Roman. Hanáci se ale rychle uklidnili a ještě ve stejné minutě se v přesilové hře zvýšil na 3:1 Kunc.

Jen o 39 sekund později, v další početní výhodě, se o další branku postaral Navrátil. To už místo Růžičky chytal Novotný. Pátou branku, svoji první v sezoně, pak ještě před koncem druhé části vstřelil při signalizované výhodě Švrček.

Ve třetí třetině se znovu jako první prosadili domácí, z mezikruží překonal Novotného Bambula. Také Mladá Boleslav si vytvořila dobré šance, ale doplatila na špatnou produktivitu a spolehlivě chytajícího brankáře Konráda. Olomouci naopak vycházelo téměř vše, sedmou branku vstřelil po přečíslení dva na jednoho Orsava.

Hlasy trenérů po utkání:

Jan Tomajko (Olomouc): "Začátek zápasu byl z naší strany nervózní. Po předchozí prohře v Liberci, kde to z naší strany v defenzivě nebylo ideální, jsme chtěli hrát více zezadu a bez přečíslení. To se nám dařilo a dva vstřelené góly nám pak dodaly klid. Brzy jsme sice obdrželi gól na 2:1, ale rozhodující byl náš třetí vstřelený gól. Chtěli jsme zachovat pokoru a nedohrávat to úplně nahoru dolů. Ze stavu 5:1 může být rázem 5:4 a pocit ze zápasu je pak úplně jiný. Musím ale říct, že jsme to zvládli dobře. Přidali jsme další góly a výborně to dohráli."

Richard Král (Mladá Boleslav): "První třetina byla vyrovnaná. Domácí byli možná opticky trochu lepší, ale ani na jedné straně nebyly žádné vyložené šance. Ve druhé třetině to byl do doby, než jsme inkasovali dvě laciné branky, slušný výkon. Obdržené branky se pak na nás ale podepsaly. Dokázali jsme sice snížit na 2:1, ale hned jsme z oslabení po vyhození puku mezi diváky dostali třetí gól. Od té doby už byli domácí lepší a utkání zaslouženě vyhráli. Zápasy teď jdou rychle za sebou a i za rozhodnutého stavu jsme apelovali na hráče, ať udrží tempo a berou to jako přípravu na další zápas. Musíme to hodit za hlavu, protože teď se každý zápas hraje o bytí a nebytí."

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 7:1 (0:0, 5:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 25. Rutar (Navrátil), 25. Nahodil (Rašner, Bambula), 27. Kunc (Kusko, Navrátil), 28. Navrátil (Řezníček, Kunc), 37. Švrček (Ondrušek), 45. Bambula (Sirota, K. Káňa), 54. Orsava (Klimek, T. Černý) - 27. O. Roman (Lintuniemi). Rozhodčí: Kika, Cabák - Lederer, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. Diváci: 4156.

Sestavy:

Olomouc: Konrád - Rašner, Ondrušek, Řezníček, Sirota, T. Černý, Švrček, Rutar - Navrátil, Macuh, Kunc - Bambula, Nahodil, J. Káňa - Orsava, J. Knotek, Kusko - P. Musil, Anděl, Klimek. Trenér: Tomajko.

Mladá Boleslav: J. Růžička (F. Novotný) - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Lintuniemi, Gewiese, Jánošík - Rohlík, Fořt, Skalický - Krivošík, O. Roman, Malát - Rohdin, Hradec, Dvořáček - Závora, Pitule, Malínek. Trenér: R. Král.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 1.05.2024 ČTK