QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Hokejisté HC Škoda Plzeň podlehli Hradci Králové v prodloužení

21.01.2024 19:15

V neděli 21. ledna se odehrálo na plzeňském ledě 38. kolo nejvyšší hokejové soutěže, ve kterém Škodovka přivítala Mountfield.

HC Škoda Plzeň_hokej_fanoušci_ilustrační_2023_2024 (17)

První třetina byla velmi opatrná, hrálo se bez přesilovky. Hned v 2. minutě utkání dostala Plzeň gól, postaral se o něj David Šťastný. Indiáni se následně dostali do několika šancí, ani jednu však neproměnili. Hokejisté Mountfieldu se radovali v této třetině z gólu ještě jednou, konkrétně v 16. minutě, ale sudí obratem rozpažil a šel se podívat na video. Rozhodčí dlouho rozmýšleli, gól nakonec neuznali, kotouč brankovou čáru nepřekonal. První třetina tak dopadla lépe pro Hradec Králové.

Vyrovnávací gól zařídil Jakub Lev, ten svižnou střelou překonal v 4. minutě druhé třetiny brankáře Hradce Králové. Radost plzeňských fanoušků netrvala dlouho, odpověď Mountfieldu byla prakticky okamžitá, do vedení poslal Východočechy o 40 vteřin později Alex Tamáši. Plzeň tedy prohrávala s Hradcem Králové 1:2. Dramatické chvilky zažila Plzeň ještě v závěru periody, kdy musela čelit minutovému oslabení pět na tři. Hosté však přesilovky nevyužili.

Ve třetí třetině se čekalo na gól dlouho, 3 minuty před koncem základní hrací doby se střelou mezi betony prosadil Michal Houdek a vyrovnal tak na 2:2. Srovnávací gól vyvolal velké emoce, po hromadné bitce obdrželi trest za hrubost jak domácí, tak hosté. Pokračovalo se ale v pěti a hra získala vysoké tempo.

O vítězi utkání rozhodlo až prodloužení, ve kterém Plzeň hrála přesilovku čtyři na tři. Minutu před koncem se však radovali z gólu hosté. Rozhodčí ale opět rozpažil a šel překontrolovat situaci na videu. Kotouč byl celým objemem za brankovou čarou a rozhodčí tak gól uznali. Plzeň následně využila trenérskou výzvu, ve hře bylo nedovolené bránění brankáře. Rozhodčí se tedy opět vydali posoudit video, ale i poté gól Marka Zachara uznali.

Plzeň tak prohrála s Hradcem Králové v prodloužení 2:3.