LaLiga - souhrn 21. kola: Barcelona zářila v závěru

19.01., 22:55, aktualizováno 22.01., 22:57
Komentáře a souhrny
Radost hráčů Barcelony (© AFP)

Real Madrid po prvé půli prohrával s Almeríí o dvě branky, po změně stran ale zabral a nakonec bere všechny body on. U konce je vítězná série Athleticu, Baskové padli ve Valencii. Barcelona málem neskolila Betis, díky dvěma gólům ze závěru utkání ale nakonec slavila zisk tří bodů. Hladkou výhru zaznamenala Girona, která je dočasně první...

Granada CF - Atlético Madrid 0:1

22.01.2024 21:00

Góly: 54. Álvaro Morata

Atlético Madrid zvítězilo v 21. kole LaLigy na hřišti předposlední Granady 1:0. Nováček soutěže nepouštěl favorita do velkého množství příležitostí a až do 55. minuty držel bezbrankový stav. Poté však Álvaro Morata potvrdil roli kanonýra a hlavou rozhodl o zisku tří bodů pro svůj celek. Španělský střelec tak navázal na úvodní setkání těchto týmů z letošní sezony, kdy Atléti i zásluhou jeho trefy rovněž zvítězili.

Granada se po návratu mezi španělskou elitu stále nemohla vyhrabat z výsledkového trápení. Z 20 ligových kol vyhrála jen dvakrát a před utkáním s Atlétikem se stále topila na předposlední příčce. Los Colchoneros naopak vstupovali do zápasu nabuzení po osmifinálovém duelu v Copa del Rey, ve kterém porazili v prodloužení Real Madrid. Na hřištích soupeřů se jim ovšem v poslední době příliš nedařilo, o čemž svědčily čtyři ligové prohry v řadě.

Od úvodních minut se hrálo především mezi šestnáctkami a nebylo k vidění mnoho velkých šancí. Na první střelu, jež mířila mezi tři tyče, si museli diváci počkat do 31. minuty. Postaral se o ni Rodrigo Riquelme, jenž dokázal projít přes několik obránců do dobré pozice, z níž ale vyslal pokus, který skončil pouze v náručí gólmana týmu z Granady. V závěru poločasu vypálil na druhé straně hřiště Gerard Gumbau, jeho projektil ovšem těsně minul pravou tyč.

Do druhého dějství vstoupili svěřenci Diega Simeoneho mnohem aktivněji. Hned v 50. minutě musel Augusto Batalla likvidovat nebezpečnou střelu z hranice malého vápna, o kterou se postaral Samuel Lino. O několik minut později už byl však argentinský gólman bezmocný. Antoine Griezmann našel centrem z pravé strany Moratu a španělský útočník poslal svou hlavičku nechytatelně k levé tyči. V 78. minutě byli Andalusané velice blízko k vyrovnání skóre, na brankové čáře ale Axel Witsel hlavou skvěle zastoupil Jana Oblaka, čímž udržel jednobrankové vedení svého týmu.

Atlético Madrid tak navázalo na výhru z poháru a proti Getafe získalo tři body. V následujícím kole se 28. ledna střetne s Valencií, Andalusané změří o den později síly s Getafe.

Více informací k zápasu

Girona FC - Sevilla FC 5:1

21.01.2024 21:00

Góly: 13. Artem Dovbyk, 15. Artem Dovbyk, 19. Artem Dovbyk, 56. Viktor Cyhankov, 89. Cristhian Stuani - 10. Isaac Romero

Hráči Girony si ve 21. kole LaLigy spravili chuť po nečekané remíze na hřišti poslední Almeríe a podobně tápající Sevillu před zraky svých fanoušků zdolali 5:1. Hrdinou domácího celku se stal ukrajinský forvard Arťom Dovbyk, jenž třemi góly v rozpětí šesti minut zvrátil nepříznivý stav duelu a kromě zabezpečení důležitých bodů dorovnal v tabulce střelců Juda Bellinghama z Realu Madrid. Blanquivermells navíc svého soka z hlavního města, který v odpoledním zápase rovněž obracel skóre, pro tuto chvíli opět přeskočili v tabulce.

Gironě předešlé kolo nevyšlo, když pouze remizovala na hřišti poslední Almeríe. Chuť si ovšem Katalánci spravili v pohárovém duelu s Vallecanem, které smetli třemi góly za úvodní půlhodinu. Sevilla si v Copa del Rey také užila postupovou radost, důležité pro ni ale bylo přenést si vítěznou slinu i do ligové soutěže. V ní totiž zatím Andalusané se ziskem pouhých 16 bodů tápali.

Vstup do utkání ovšem hostům vyšel parádně, když je už v 10. minutě Isaac Romero poslal do vedení. Ten obdržel centrovaný balon na úroveň penaltového puntíku a pohotovou přízemní ranou otevřel skóre zápasu. Záhy jim ale radost zkazil útočník Girony Dovbyk. Ten si nejlépe vyskočil na centrovaný míč a hlavičkou ze zadní tyče vyrovnal. Brzké srovnání ovšem ukrajinského útočníka teprve dostalo do varu. V 15. minutě totiž obdržel přihrávku uvnitř vápna a přízemní ranou otočil prozatimní průběh. Následně v 19. minutě po ukázce svého fotbalového umění, kdy si poradil s několika protihráči, vyslal ze střední vzdálenosti prudký projektil a zpečetil bleskurychlý hattrick.

Druhý poločas pokračoval dominantní hrou Girony, která v 56. minutě vstřelila už svůj čtvrtý gól. Postaral se o něj další ukrajinský reprezentant Viktor Cygankov, jenž přízemní centr Sávia bez rozpaků prudce napálil doprostřed soupeřovy branky. Následně na opačné straně promarnil obrovskou příležitost Djibril Sow a tím demonstroval herní trápení Sevilly. Střelecké galapředstavení katalánského celku pak ještě těsně před koncem korunoval střídající Cristhian Stuani, jenž bez problému zasunul do branky pas od Miguela Gutiérreze.

Lídr soutěže tedy nezaváhal a připsal si do tabulky další tři body. Příští duel Gironu čeká 28. ledna ve Vigu, Sevilla se o den dříve střetne s Osasunou.

Real Betis - FC Barcelona 2:4

21.01.2024 18:30

Góly: 56. Isco, 59. Isco - 21. Ferrán Torres, 48. Ferrán Torres, 90. João Félix, 90+2. Ferrán Torres

Hráči Barcelony vyhráli ve 21. kole LaLigy na půdě Betisu 4:2. Klíčovým mužem zápasu se stal hostující útočník Ferrán Torres, který byl nejprve na konci úspěšné týmové kombinace a ve druhé půli zaznamenal další dva góly. Bývalý křídelník Manchesteru City se tak poprvé od příchodu do Katalánska radoval z hattricku.

V dresu domácích střelecky zářil Isco, jenž dvěma zásahy znepříjemnil první ligový start 16letého stopera Blaugranas Paua Cubarsího. Trefy bývalé hvězdy Realu Madrid však domácím nestačily, a tak se klub z Andalusie musel smířit se setrváním na deváté příčce.

Katalánci snili po pohárových povinnostech o vítězném návratu na ligovou scénu. Betis se totiž v prosinci vyloženě trápil - od začátku tohoto měsíce v lize triumfoval pouze jednou a v žádném klání nevstřelil víc než jednu branku. Tato bilance, společně se zraněním klíčového útočníka Ayozeho Péreze, hrála Barceloně v předzápasových predikcích výrazně do karet.

Neuběhly ale ani čtyři minuty a Betis mohl otevřít skóre. V obrovské šanci se objevil Luiz Henrique, který se snažil překonat Iňakiho Peňu lobem, míč však skončil nad břevnem. Ve 21. minutě šla do vedení Barcelona, která si vzpomněla na své staré časy a předvedla kombinaci ve stylu tiki-taka, na jejímž konci byl do prázdné klece zakončující Torres. Ještě před odchodem do šaten mohl zvýšit Lamine Yamal, jeho rána ale skončila na levé tyči.

Krátce po začátku druhé půle už Blaugranas vedli o dvě trefy. Prsty v tom měl opět mladý Yamal, jenž z ostrého úhlu znovu trefil brankovou konstrukci, od níž se tentokrát míč odrazil k Torresovi, který perfektní ranou z voleje vylepšil svůj gólový účet v zápase. Betis následně paradoxně výrazně ožil, což se projevilo na skóre už v 56. minutě, kdy přesně pod břevno zamířil Isco. Bývalý hráč Realu Madrid krátce poté udeřil znovu, když elegantním kopem špičkou kopačky překonal vyběhnuvšího Peňu. V 90. minutě si ale střídající Joao Félix narazil míč s Torresem a krásným obstřelem šajtlí zvrátil duel zpět na stranu Katalánců. Hrdina zápasu Torres poté ze samostatného úniku zpečetil v nastavení hattrick.

Barcelona tedy z pozice favorita překvapení nepřipustila a získala tři body. V dalším kole klub z Andalusie zavítá 27. ledna na Baleáry, kde se střetne s Mallorkou. Blaugranas po pohárovém vystoupení v Bilbau změří v tentýž den doma síly s Villarrealem.

Real Madrid - UD Almería 3:2

21.01.2024 16:15

Góly: 57. Jude Bellingham (pen.), 67. Vinícius Júnior, 90+9. Daniel Carvajal - 1. Largie Ramazani, 43. Edgar González

Real Madrid porazil ve 21. kole LaLigy Almeríu 3:2. Bílému baletu se absolutně nepovedl první poločas, když hned dvakrát inkasoval a zároveň ani jednou nevystřelil přímo na bránu. Takto hororový start utkání na svém stadionu prožil poprvé za minimálně 20 let. Po změně stran se však obrovský favorit zápasu oklepal a s vypětím všech sil otočil skóre, k čemuž potřeboval například penaltu Juda Bellinghama či dlouhé nastavení, ve kterém vstřelil vítěznou trefu Daniel Carvajal. Poslední celek tabulky tak nakonec ani na osmý pokus na půdě Los Blancos nebodoval.

Beznadějně poslední Almeríi čekal nelehký úkol, a to zápas proti možná největšímu favoritovi na zisk titulu. Červenobílí se zatím nedočkali jediné ligové výhry, nicméně v minulém klání překvapivě remizovali s lídrem španělské nejvyšší soutěže Gironou. Los Blancos ale měli motivaci navíc, poněvadž 18. ledna podlehli městskému rivalovi Atlétiku v poháru a rozhodně se chtěli vrátit na vítěznou vlnu.

Domácí duel s Almeríí však přinesl příznivcům Los Blancos hororový začátek. Trvalo to pouhých 36 vteřin, než se hostům podařilo vystihnout rozehrávku Realu a po precizním pasu Lucase Robertoneho vstřelil úvodní branku zápasu přízemní ranou na bližší tyč Largie Ramazani. Indálicos během úvodní půle nepouštěli favorita vůbec do zakončení, byl to naopak Sergio Arribas, jenž mohl po rychlém kontru navýšit náskok, balon mu ale v rozhodující chvíli sjel z kopačky. Ve 43. minutě pak na hranici vápna skočil míč přesně před Edgarem Gonzálezem, který se s ničím nepáral a střelou do šibenice navýšil vedení posledního celku ligy.

Bílý balet se do hry mohl vrátit v 56. minutě, kdy dostal příležitost zahrávat pokutový kop za hraní rukou v podání Kaikyho. K exekuci se následně postavil Bellingham, jenž přízemní ranou doprostřed brány vlil potřebnou krev do žil hráčům i fanouškům Realu. Almería ale dokázala odpovědět nejlepším možným způsobem, když se po rychlém kontru prosadil Arribas. Domácím ale i v tomto případě pomohl videorozhodčí, jenž odhalil faul v zárodku akce. Ve prospěch Los Blancos se měnil původní verdikt i v 67. minutě, kdy hlavní sudí nejprve neuznal gól Viníciuse Júniora kvůli zásahu rukou, po zhlédnutí doporučeného záznamu se ale rozhodl vyrovnání posvětit. V deváté minutě nastaveného času pak domácím zajistil tříbodový zisk na zadní tyči důrazný Carvajal.

Real tak doma s vypětím všech sil odvrátil senzaci a porazil Almeríu. V dalším kole změří síly 28. ledna s Las Palmas, Rojiblancos o dva dny dříve doma vyzvou Alavés.

CA Osasuna - Getafe CF 3:2

21.01.2024 14:00

Góly: 9. Raúl García, 31. Iker Muñoz, 80. Jesús Areso - 64. Borja Mayoral, 68. Nemanja Maksimović

Osasuna porazila ve 21. kole LaLigy Getafe 3:2, čímž ukončila takřka 10leté čekání na vítězství ve vzájemném utkání. Ke dlouho nepoznanému úspěchu jí pomohly dvě pohledné trefy z úvodní půle, když nejprve krásnou kombinační akci zakončil mezi nohy brankáře Raúl García a následně zcela nechytatelně zvyšoval náskok Iker Muňoz. Po soupeřově vzepětí však musel rozhodnout až Jesús Areso, který sice v 80. minutě zamýšlel centrovat, jenže míč nabral podivnou trajektorii a zapadl ke vzdálenější tyči.

Poté, co hráči Osasuny i Getafe vypadli z Copa del Rey, je čekal první zápas v lize po více než dvou týdnech. V lepší výchozí pozici se nacházeli hosté z Madridu, kteří byli i přes dvě poslední zaváhání na klidném 10. místě. Celek z Pamplony na svého soupeře ztrácel čtyři body a trenér Jagoba Arrasate se nechal slyšet, že s výkony v první polovině sezony není vůbec spokojený.

Utkání proti Getafe ale začali domácí skvěle, do vedení se totiž dostali už v deváté minutě. Postaral se o to Raúl García, jenž stál na konci pohledné týmové kombinace, když z bezprostřední blízkosti usměrnil do sítě precizní pas Pabla Ibáňeze. Druhý gól zvedl diváky v Pamploně ze sedadel znovu. Nádhernou ranou z první do šibenice se totiž vytáhl domácí odchovanec Muňoz. V závěru půle mohl snížit Mason Greenwood, nicméně Sergio Herrera souboj s kmenovým hráčem Manchesteru United ustál a uhájil domácím dvoubrankový náskok.

Po změně stran se naopak vytáhl David Soria, který reflexivně vyrazil hlavičku Raúla Garcíi. V dresu Getafe byl velmi agilní Greenwood, jenže i jeho další zakončení z 57. minuty vytěsnil spolehlivý Herrera. Krátce po hodině hry už ale brankář Osasuny kapituloval, když ostrý centr Enese Ünala nekompromisně usměrnil mezi tři tyče Borja Mayoral.

V 68. minutě kompletně utišil Estadio El Sadar srbský záložník Nemanja Maksimovič, jenž rozvlnil síť hlavičkou po rohovém kopu. Turbulentní vývoj ale ani vyrovnáním Getafe neskončil. Doslova biblický závěr si přichystal Areso. Ten se uvolnil na pravé straně hřiště a téměř od rohového praporku vyslal do vápna míč, který k absolutnímu překvapení Sorii skončil za pomoci tyče v bráně.

Osasuna tak domácí zápas zvládla a získala tři body. V příštím kole se 27. ledna utká se Sevillou, Getafe změří o dva dny později síly s Granadou.

Celta Vigo - Real Sociedad 0:1

20.01.2024 21:00

Góly: 11. Brais Méndez

Real Sociedad zvládl utkání 21. kola LaLigy, v němž porazil Celtu Vigo 1:0. O rozhodující zásah se postaral ranou z necelých 30 metrů Brais Méndez, který strávil právě v dresu Los Celestes většinu své kariéry. Jeho trefa znamenala pro hostující tým již páté soutěžní vítězství na stadionu galicijského klubu v řadě. Svěřenci Rafaela Beníteze se kromě nepříznivé vzájemné bilance musí opět zamyslet i nad aktuálním postavením v tabulce, jelikož mají na 18. příčku nadále jen dvoubodový náskok.

Prsty ve výsledkovém sešupu Celty měl zejména nefunkční útok, který v letošním ročníku nastřádal zatím v průměru pouze lehce přes jednu branku na zápas. Pokud by se navíc na soupisce nenacházel sedmigólový Jörgen Strand Larsen, zařadili by se Los Celestes mezi nejžhavější adepty na sestup. Těžký úkol čekal na střelce Viga i proti baskickému klubu, jenž od začátku prosince inkasoval jen třikrát.

Ofenzivní hra Sociedadu sice doposud měla mezery, to však nebyl případ sobotního utkání ve Vigu. Už v 11. minutě se totiž hosté radovali z úvodního zásahu, když si Méndez navedl balon na levačku a z uctivé vzdálenosti ho nádherně zatočil k levé tyči. Záhy se mohl prosadit i jeho kolega Umar Sadiq, jenž z ideální pozice ve vápně trefil pouze střed brány, a tedy zkušeného Vicenteho Guaitu. Domácí byli v první půli absolutně neškodní, nejtvrdší ránu si tak Baskové způsobili sami, když si Aihen Muňoz ve skluzu přivodil ošklivé zranění a se slzami v očích musel střídat.

Také po změně stran se Benítezova družina dostávala ze své poloviny hřiště jen výjimečně. V 52. minutě se málem zapsal podruhé do střelecké listiny Méndez, jenž z přímého kopu orazítkoval tyč. Neúspěchem skončila také situace o pár chvil později, kdy Jon Magunazelaia nedokázal dopravit míč do sítě ani ve spolupráci s Robinem Le Normandem. Domácí stupňovali tempo, kýženého zásahu se nicméně nedočkali.

Favorit se tak nenechal Vigem zaskočit a po dobrém výkonu si odvezl všechny body. Celta se příště v LaLize představí 28. ledna, kdy přivítá Gironu. Celek ze San Sebastiánu změří doma o den dříve síly s Vallecanem.

Valencia CF - Athletic Bilbao 1:0

20.01.2024 18:30

Góly: 61. Hugo Duro

Hráči Valencie porazili ve 21. kole španělské LaLigy na vlastním hřišti Athletic 1:0. Rozhodující branku vstřelil v 61. minutě přesnou hlavičkou Hugo Duro, jenž se prosadil ve druhém ligovém utkání za sebou. Hosté tak přišli o úctyhodnou sérii bez prohry, která před duelem čítala 14 soutěžních klání. Naopak domácí se nenápadně posunuli již na sedmou příčku, a tedy do přímého boje o pohárovou Evropu.

Na konci října 2023 začala pro Athletic dlouhá řada zápasů bez porážky, díky které se vyšvihlo až na třetí místo v LaLize. Tentokrát Los Leones zavítali na Estadio de Mestalla, aby čelili Valencii, s níž navíc celá tato série začala.

Favorizovaný baskický celek utkání zahájil méně energicky než jeho soupeř, ani jeden tým si však dlouho nedokázal vytvořit větší střeleckou příležitost. Největší šancí prvního poločasu tak byla střela Nica Williamse z 28. minuty, kdy si našel průnikovou přihrávku a zakončil k levé tyči brány Giorgiho Mamardashviliho, ten však míči projít za svá záda nedovolil.

Neuběhly ani čtyři minuty druhého poločasu a Baskové se málem radovali z gólu, Oihan Sancet však z velkého vápna mířil kousek vedle levé tyče. Jako další tak zahrozili domácí, první pokus Dura cíl ještě nenašel, zanedlouho si však španělský útočník vyskočil na centr z levé strany a umístil balon za záda Unaie Simóna. Vyrovnání mohl hostům zařídit mladičký záložník Unai Gómez, Mamardashvili byl však pozorný. Stejně si gruzínský reprezentant vedl až do konce utkání, a zaznamenal si tak do statistik cennou vychytanou nulu.

Valencia přerušila dlouhou sérii Athleticu a zvítězila. V příštím kole se 28. ledna vydá na stadion Atlétika Madrid, Lvi ve stejný den zamíří do Cádizu.

Villarreal CF - RCD Mallorca 1:1

20.01.2024 16:15

Góly: 45+1. Alexander Sørloth - 90+1. Javier Llabrés

Villarreal remizoval ve 21. kole LaLigy s Mallorkou 1:1 a ani čtvrtý lednový soutěžní zápas nedotáhl do zdárného konce. Dlouho však byl díky trefě Alexandera Sörlotha, jenž se prosadil poprvé od začátku listopadu, o krok napřed, v samotném závěru ovšem rozhodl o dělbě bodů Javi Llabrés. Celek z Baleárských ostrovů se tak na venkovním stadionu prosadil po pěti ligových zápasech.

Rok 2024 nezačal z pohledu Villarrealu vůbec dobře. Ke dvěma porážkám v LaLize přidal i vyřazení v Copa del Rey po penaltovém rozstřelu proti třetiligovému Uniostasu. O přerušení špatných výsledků se Žlutá ponorka chtěla pokusit v duelu s Mallorkou, která ji po minulém kole díky lepšímu skóre přeskočila v tabulce.

Souboj patřil od úvodu spíše domácím, kteří však svou převahu vyjadřovali pouze držením míče, nikoliv velkým počtem nebezpečných střeleckých pokusů. To chtěl po 20 minutách změnit z přímého volného kopu Álex Baena, jeho projektil ale těsně přeletěl horní tyč. Chvíli po něm se skvělou individuální akcí blýskl Gerard Moreno, jenž zkusil štěstí ranou z bezprostřední blízkosti. Predrag Rajkovič nicméně jeho úmysl vystihl a ukázkovým zákrokem zachránil svůj tým od pohromy. V první minutě nastavení poslal Baena do pokutového území centr, který doklepl do brány Mallorky Sörloth.

První nadějnější příležitost ve druhé půli měli hosté z Mallorky. Po zahrání standardní situace mohl z dorážky v blízkosti brány skórovat Matija Nastasič, ale jeho střela se jen otřela o boční síť. Na druhé straně napřáhl zpoza hranice šestnáctky Moreno, jeho pokus ovšem vedení Villarrealu nenavýšil. Stejně dopadla i rána Goncala Guedese, která prosvištěla jen těsně vedle levé tyče. Když už se zdálo, že Žlutá ponorka dokráčí k hubenému vítězství, nasměroval střídající Llabrés balon z voleje nechytatelně pod břevno.

Villarreal si tak díky remíze připsal jen bod. V příštím kole jej navíc čeká mnohem náročnější soupeř, když 27. ledna zamíří na stadion Barcelony. Mallorca ve stejný den vyzve doma Betis.

Rayo Vallecano - UD Las Palmas 0:2

20.01.2024 14:00

Góly: 35. Alberto Moleiro, 83. Javi Muñoz

Vallecano prohrálo ve 21. kole LaLigy na svém hřišti s Las Palmas 0:2. O výhře týmu z Kanárských ostrovů rozhodla situace ze 35. minuty, kdy pod tlakem napadajících útočníků hostů udělal velkou chybu v rozehrávce brankář Stole Dimitrievski, jenž poslal míč přímo proti noze zakončujícího Alberta Moleira. Rayo navzdory velkým ofenzivním snahám gól nevstřelilo a protáhlo své čekání na domácí vítězství už na osm duelů v řadě.

Hráči Las Palmas v posledním kole prolomili nepříjemnou sérii čtyř soutěžních klání v řadě bez vítězství, když na domácí půdě porazili Villarreal s přehledem 3:0. Stále se tak nováček soutěže nacházel na fantastické deváté příčce. Jen o dvě místa pod ním byl jeho soupeř z Madridu Rayo Vallecano, které se žlutomodrými prohrálo naposledy v roce 2012.

Domácí byli od úvodního hvizdu velmi aktivní na útočné polovině soupeře, z čehož vznikla i první větší šance zápasu. Álvaro García obdržel přihrávku přesně na kopačku a pohotově vystřelil doprostřed brány. Álvaro Valles byl však připraven a vytáhl důležitý zákrok. Hostující celek, který do té doby příliš příležitostí neměl, udeřil paradoxně jako první. Konkrétně to byl v 35. minutě Moleiro, který využil velké chyby v rozehrávce Dimitrievskiho a z hranice pokutového území poslal balon do sítě.

Vallecano bylo velmi blízko vyrovnání v 50. minutě, kdy se k nebezpečné střele propracoval Unai López. Jeho pokusu však chyběla větší přesnost, proto se balon do brány o kousek nevešel. Stejný hráč pak vypálil k pravé tyči, na gólmana Vallese však nevyzrál. Chvíli nato neuspěl ani García, jehož pokus zablokoval obránce. Po hodině hry Rayo konečně dostalo balon do brány, gól byl však vzápětí odvolán kvůli ofsajdu. Honbu za vyrovnáním výrazně zkomplikovalo vyloučení Garcíi, který obdržel během pěti minut dvě žluté karty. Přesilovku rychle využil Javi Muňoz, jenž zužitkoval přesný balon do pokutového území.

Vallecano tak poprvé od roku 2012 s Las Palmas padlo. V příštím kole se 27. ledna utká s Realem Sociedad, žlutomodří změří o den později síly s Realem Madrid.

Deportivo Alavés - Cádiz CF 1:0

19.01.2024 21:00

Góly: 51. Luis Rioja (pen.)

Deportivo Alavés ve 21. kole LaLigy přehrálo doma Cádiz 1:0, a udělalo tak další posun vzhůru tabulkou. Jediným úspěšným střelcem střetnutí se stal Luis Rioja, který chvíli po pauze proměnil nařízenou penaltu. Potvrdilo se tak, že se Baskům v novém roce daří, neboť zatím v lize ještě neprohráli a zároveň poprvé od roku 2021 porazili Žlutou ponorku, se kterou neměli v posledních letech pozitivní bilanci. Naopak pro hosty to byl již 17. ligový duel bez vítězství, což určitě neprospělo trenérovi Sergiovi, u něhož se začalo hlasitě spekulovat o vyhazovu.

Utrápení hosté si v současné situaci nemohli přát lepšího soupeře, než Deportivo Alavés. Z posledních šesti vzájemných utkání totiž Piráti bodovali hned čtyřikrát naplno. Oba celky se spolu utkaly už v prvním kole letošní sezony LaLigy, kdy Cádiz triumfoval 1:0. Od té doby však svěřenci Sergia vyhráli pouze proti Villarrealu a začali se potápět do sestupových vod.

A ani tentokrát "Žlutá ponorka" nezačala ideálně a už ve třetí minutě mohla prohrávat, Jon Guridi ovšem z voleje v pokutovém území napálil jen břevno. Postupem času se ale Cádiz začal dostávat do hry a dokonce hrozil více než jeho soupeř, žádná střela však neměla gólové parametry. Nakonec diváci v prvním poločase sledovali vyrovnanou bitvu z obou stran, která branky nenabídla.

Šest minut po startu druhé půle rozjásal domácí tribuny Rioja, jenž střelou doprostřed proměnil pokutový kop, kterému předcházel faul Ivána Aleja v pokutovém území. Piráty obdržený gól příliš nenakopl, a stále tak byli hráči v modro-bílých dresech aktivnější na míči. Do ofenzivních akcí se ovšem příliš nehnali a spíše si drželi jednogólový náskok. Ten nakonec uhájili až do závěrečného hvizdu, přičemž trápící se hosté po změně stran ani jednou nevystřelili mezi tři tyče.

Cádizu tak ani příznivý soupeř nepomohl a svůj propad tabulkou stále nezbrzdil. Další pokus na zisk bodů bude mít 28. ledna proti Bilbau, Alavés o dva dny dříve vyzve Almeríi.