Archiv D: Blahopřání

Pražské Lvy nepřibrzdil ani Liberec

Lvi Praha ve šlágru 18. kola extraligy volejbalistů si doma poradili 3:1 s třetím Libercem. Obhájci titulu si upevnili vedení v tabulce a natáhli vítěznou sérii na osm soutěžních zápasů.

Volejbalisté Lvů Praha
zdroj: VK Lvi Praha autor: Ladislav Adámek

Lvi sice v prvním setu prohrávali až o čtyři body, ale skóre dokázali otočit a zvítězili 25:23. Navrch poté měli i ve druhé sadě, kterou pro sebe získali v poměru 25:19. Potom uspěli Severočeši poměrem 25:21, ale čtvrtý set opět patřil domácím (25:20).

Pražané vedou tabulku s náskokem osmi bodů před Kladnem, které bez problémů porazilo 3:0 Beskydy a připravilo jim čtvrtou venkovní porážku za sebou. Liberec na třetím místě ztrácí na středočeský celek tři body.

Čtvrtá příčka patří Českým Budějovicím, které podlehly v pětisetové bitvě 2:3 pátému Karlovarsku. Jihočeši zaznamenali první domácí porážku v probíhající extraligové sezoně a před dnešním soupeřem mají dvoubodový náskok.

Výsledky 18. kola extraligy volejbalistů

Ostrava – Ústí nad Labem 3:0 (21, 23, 24)
Nejvíce bodů: Jarosiňski 16, Cmokalo 15, Vancl 13 – Fišer 14, Suhan 11, Hýský 9.

Zlín – Brno 2:3 (-22, 20, 23, -22, -14)
Nejvíce bodů: Pražák 21, Žák 19, Kozák 15 – Thiessen 27, Hrazdira 18, Janků 15.

Odolena Voda – Příbram 1:3 ( -23, -23, 19, -16)
Nejvíce bodů: Hladík 15, Šulc 12, Chevalier 10 – Toman 19, Ureš 18, Šábrt 11.

Kladno – Beskydy 3:0 (12, 11, 23)
Nejvíce bodů: Platačs 11, Goncalves 10, Seppänen a Kyjanica po 8 – Perry 8, Benda 7, Guimaraes 5.

České Budějovice – Karlovarsko 2:3 (-20, 19, 27, -18, -9)
Nejvíce bodů: Gonzalez 21, Luengas 17, Leština 7 – Ihnát 19, Lamanec 16, Olivier 8.

Lvi Praha – Liberec 3:1 (23, 19, -21, 20)

V extralize volejbalistek neuspěly druhé Šelmy ani třetí Liberec

Brněnské vicemistryně vyhrály sice první set v hale čtvrtého Olympu, ale to bylo z jejich strany vše. Stejně jako nedávno ve čtvrtfinále Českého poháru Pražankám podlehly a po šesti výhrách v nejvyšší soutěži vyšly bodově naprázdno. Hráčky Liberce získaly alespoň bod za porážku 2:3 v hale mistrovského KP Brno, kde nevyužily vedení 2:0 na sety.

Obhájkyně titulu vybojovaly třetí vítězství za sebou, na šestém místě je ale vystřídala Olomouc, která si poradila s posledním Frýdkem-Místkem hladce 3:0 a vybojovala čtvrté vítězství v řadě.

Prostějov vede tabulku o čtyři body, Liberec zaostává za Šelmami o dva. V pokračování dlouhodobé fáze sezony se nyní kluby utkají ještě jednou každý s každým. Do vyřazovacích bojů, které začnou v březnu, postoupí osm týmů. Pro devátý celek tabulky sezona skončí, desátý bude hrát baráž o udržení mezi elitou.