středa 8.5 19:00 - Divadlo Oskara Nedbala Tábor

Divadelní představení.

• Žehnání motorek

středa 8.5 13:30 - Masarykovo náměstí, Třeboň

Fotbalisté Písku sehráli s Táborskem důstojnou partii

PÍSEK - Fotbalisté FC Písek se chystají na jarní část České fotbalové ligy. V sobotu 20. ledna je čekal první přípravný zápas a na začátek si nevybrali vůbec lehkého soupeře. Celek trenéra Milana Nouska na domácí umělce vyzval Táborsko, které patří mezi špičku druhé ligy. Rozdíl soutěží ale nebyl na hřišti téměř znát a domácí s favoritem sváděli vyrovnanou bitvu. Nerozhodný stav vydržel necelou půlhodinu. Pak se hosté díky dvěma slepeným gólům dostali do vedení. Žlutomodrým se podařilo snížit Ondřejem Bicencem. I tak šlo Táborsko na krátkou přestávku s třígólovým náskokem. V závěru poločasu totiž penaltu proměnil Bojan Dordič. Do druhé půle oba týmy prostřídaly a diváci už se dočkali pouze jedné branky. Po hodině hry upravil na konečných 1:4 táborský Jakub Šašinka.

FC Písek – FC Silon Táborsko 1:4 (1:3)
Branky: 39. Bicenc – 27. Svatek, 29. Kalousek, 42. Dordič, 65. Šašinka
Rozhodčí: Toucha – Matyš, Smola
Písek: Lukeš (46. Lerch) – Vokurka, Tlapa, Kohout, Bicenc, Dohnal, Běloušek, Mařík, Voráček, Štěch, Bartizal. Střídali: Souhrada, Pech, Arzberger, Vonášek, Hrdlička, Kašpírek
Táborsko: Kerl – Novák, Šplíchal, Skopec, Kalousek, Schindler, Kateřiňák, Dordič, Kopáček, Nsunzu, Svatek. Střídali: Šašinka, Bláha, Plachý, Matoušek, Zeman, Drchal, Varačka, Sojka, Kopřiva, Kone

Podrobnosti z utkání najdete ve středečních novinách.