New Jersey prohrálo v NHL s Montrealem, Detroit udolal Floridu

foto Utkání NHL Florida - Detroit, 17. ledna 2024. Zleva Moritz Seider z Detroit Red Wings, Anton Lundell z Floridy Panthers a brankář Alex Lyon z Detroit Red Wings.

New York - Hokejisté New Jersey podlehli v NHL doma Montrealu 2:3 gólem z 56. minuty. Detroit vyhrál na ledě Floridy 3:2 v prodloužení a zastavil ve vzájemných zápasech sérii deseti proher. Do středečního programu nezasáhl ani jeden český hráč.

Nic Daws dostal přednost v brance New Jersey před Vítkem Vaněčkem ve třetím utkání za sebou a ve 13. minutě jej zblízka překonal Juraj Slafkovský. V čase 34:45 zvýšil Joshua Roy svým prvním gólem v NHL.

Montreal pak doplatil na faul Nicka Suzukiho vysokou holí, který rozhodčí ocenili čtyřminutovým trestem. Domácí výhodu využili dvakrát v úvodu třetí třetiny. Během 51 sekund skórovali Luke Hughes a Alexander Holtz. Zápas ale rozhodl pro kanadský tým Cole Caufield v 56. minutě z dorážky.

"Nebylo příjemné začínat třetinu v tak dlouhém oslabení. Takové věci se ale stávají a věděli jsme, že to může soupeře nakopnout. Líbilo se mi, že nás rychlé góly nerozhodily. Pokračovali jsme ve své hře, zatlačili je a našli cestu k vítězství," uvedl Caufield, který vstřelil šestý vítězný gól v sezoně. Nastupuje v jedné lajně se Slafkovským a Suzukim. Jejich formace si připsala deset bodů v posledních třech zápasech (5+5).

Zápas nabídl i souboj dvou nejvýše draftovaných hráčů roku 2022, obou pocházejících ze Slovenska. V obraně New Jersey nastupoval Šimon Nemec a v útoku Montrealu Slafkovský. "Trochu jsem k němu mluvil, ale byl docela soustředěný na zápas," uvedl Slafkovský, jednička předloňského draftu.

Florida vedla 1:0 a 2:1. Skóre otevřel na začátku druhé třetiny Sam Reinhart, který vstřelil gól v osmém utkání za sebou a vytvořil nový klubový rekord. Na kontě má už 33 branek a ztrácí jen jednu na Austona Matthewse, který vede tabulku střelců.

Detroit vyrovnal ve 32. minutě tečí Michaela Rassmusena, ale za 16 sekund odpověděl Gustav Forsling. Ve zbytku zápasu se už prosazovali jen hosté. Robby Fabbri ve 47. minutě vyrovnal a Dylan Larkin rozhodl prodloužení v přesilové hře.

Detroit porazil Floridu poprvé od února 2021. Během série deseti proher získal jen dva body. "Poslední dobou se nám proti nim nedařilo. Mají dobrý tým, takže nám zvedne sebevědomí, že jsme je porazili. Ale už minule jsme odehráli proti Floridě slušný zápas (prohra 0:2 v listopadu). Obě utkání měla nádech play off," řekl Larkin.

Detroit je v lednu ve formě. Získal 13 ze 14 možných bodů a posunul se ve Východní konferenci na postupové příčky do play off.

Výsledky NHL:

Florida - Detroit 2:3 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 26. Reinhart, 32. Forsling - 32. Rasmussen, 47. Fabbri, 62. Larkin. Střely na branku: 34:29. Diváci: 17.958. Hvězdy zápasu: 1. Larkin, 2. Lyon (oba Detroit), 3. Bobrovskij (Florida).

New Jersey - Montreal 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky: 41. L. Hughes, 42. Holtz - 13. Slafkovský, 35. Roy, 56. Caufield. Střely na branku: 30:25. Diváci: 16.022. Hvězdy zápasu: 1. Caufield (Montreal), 2. L. Hughes, 3. Holtz (oba New Jersey).

6.St. Louis4221219120:13544
7.Minnesota4318520126:14441

Brankáři:

Petr Mrázek (Chicago) odchytal v 30 zápasech 1676:11 minut, inkasoval 85 branek, má průměr 3,04 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 90,7 procenta a jednou udržel čisté konto.

Lukáš Dostál (Anaheim) odchytal ve 20 zápasech 1065:30 minut, inkasoval 63 branek, má průměr 3,55 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,1 procenta.

Karel Vejmelka (Arizona) odchytal v 19 zápasech 1030:51 minut, inkasoval 57 branek, má průměr 3,32 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 89,9 procenta a jednou udržel čisté konto.

Daniel Vladař (Calgary) odchytal ve 14 zápasech 818:08 minut, inkasoval 45 branek, má průměr 3,30 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 88,5 procenta.

Vítek Vaněček (New Jersey) odchytal v 25 zápasech 1395:09 minut, inkasoval 77 branek, má průměr 3,31 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 88,2 procenta.

David Rittich (Los Angeles) odchytal v pěti zápasech 261:27 minut, inkasoval sedm branek, má průměr 1,61 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 93,2 procenta.

Jiří Patera (Vegas) odchytal v pěti zápasech 256:06 minut, inkasoval 16 branek, má průměr 3,75 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,1 procenta.