Plzeň si s chutí zastřílela, divizní Doubravku skolila jedenácti brankami

17.01., 20:49
Aktuality
Radost hráčů Plzně (© FC Viktoria Plzeň)

Plzeňští hráči ve druhém utkání zimní přípravy doma rozstříleli divizní Doubravku 11:0. Po dvou gólech vstřelili posila Matěj Valenta, Pavel Bucha, Jhon Mosquera a Jan Kliment. Jednou skóroval i Alex Tamm, který je ve Viktorii na zkoušce. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka navázali na sobotní vítězství 2:0 nad druholigovým Žižkovem.

Domácí vyhráli úvodní poločas čtyřbrankovým rozdílem. Dvakrát se trefil Bucha a jednou Vydra s estonským útočníkem Tammem. Po změně stran plzeňští favorité předvedli ještě větší exhibici. Premiérové trefy za Viktorii zaznamenal záložník Valenta. Dva góly si připsali také Kolumbijec Mosquera s Klimentem, jednou se prosadil Šulc.

"Jsme rádi, že si kluci vypracovávali šance a dokázali je proměňovat. Na druhou stranu musím pochválit i Senco, jak ten zápas odehráli. V první půli tam měli dvě šance, možná by si gól zasloužili. Ale my jsme na druhé straně rádi, že jsme neinkasovali," řekl plzeňský asistent trenér Jan Trousil pro klubový web. "Vyplnili jsme tréninkový týden zápasem, což je určitě lepší, než jen trénovat. Kluci si tam zase osvojili nějaké návyky, zahráli a zastříleli si s chutí," přidal kouč.

Po dlouhém zranění se na hřišti objevil krajní obránce Havel, který loni v červnu absolvoval operaci achilovky. "I proto jsme za tento zápas rádi, že se Milan po sedmi měsících vrátil zpátky na hřiště a absolvoval dvacet minut. Ukázal, že se nebojí, noha drží a jsme i za něj moc rádi a věříme, že nám na jaře pomůže," uvedl Trousil.

Plzeňští v součtu s koncem podzimní části podeváté za sebou neprohráli a v posledních sedmi zápasech zvítězili. Před odjezdem na soustředění ve Španělsku se Západočeši ještě v sobotu utkají s druholigovou Duklou Praha.

Viktoria Plzeň - Doubravka 11:0 (4:0)

Branky: 30. a 39. Bucha, 59. a 81. Mosquera, 71. a 78. Valenta, 87. z pen. a 89. Kliment, 1. Vydra, 18. Tamm, 68. Šulc.

Sestava Plzně:

I. poločas: Tvrdoň - Paluska, Hejda, Dweh - Kopic, Traoré, Červ, Souaré - Vydra, Bucha - Tamm.

II. poločas: Tvrdoň - Řezník, Hranáč, Jemelka, Cadu (71. Havel) - Kalvach, Valenta - Holík, Šulc, Mosquera - Kliment. Trenér: Koubek.