PLANEO CUP - Pohár mládeže FAČR 2024

Přívratský v anketě Střelec roku porazil loňského vítěze Nymburského

Puškař Jiří Přívratský se stal českým Střelcem roku 2023. Dvaadvacetiletý medailista z Evropských her i finále Světového poháru těsně porazil loňského laureáta Petra Nymburského.

Puškař Přívratský je českým Střelcem roku 2023

Přívratský na Evropských hrách získal stříbro v třípolohové střelbě z malorážky a bronz ve vzduchové pušce. V listopadovém finále Světového poháru byl třetí ve vzduchovce a čtvrtý v libovolné malorážce na 3x40 ran. V hlasování 20 členů prezidia, výkonného výboru a trenérů Českého střeleckého svazu získal 47 bodů. Puškaři obsadili i další dvě místa. Nymburský skončil o tři body druhý. Třetí příčka patří s velkým odstupem Františku Smetanovi.

"Mám z toho radost. Hlavně s ohledem na to, že tady máme spoustu dalších úspěšných sportovců, kterým se v té sezoně dařilo," řekl Přívratský, který uplynulou sezonu shrnul jako dlouhou a náročnou. "Začala v lednu a končila až na přelomu listopadu a prosince. Pro mě asi nejúspěšnější byly Evropské hry nebo finále Světového poháru. Už jenom probojovat se do toho finále byl docela oříšek," doplnil Přívratský.

Mladým střelcům tentokrát kralovala Anna Miřejovská. Juniorská vicemistryně Evropy ve střelbě ze vzduchové pistole získala ocenění pro juniora i talent roku.

Čeští sportovní střelci získali v roce 2023 celkem 24 medailí na velkých akcích. Přidali další dvě účastnická místa na olympijských hrách v Paříži, takže jich mají celkem sedm.

Výsledky ankety Střelec roku 2023:

Senioři: 1. Jiří Přívratský 47 bodů, 2. Petr Nymburský 44, 3. František Smetana (všichni puška) 8.

Junior roku: 1. Anna Miřejovská (pistole) 42.

Talent roku: Miřejovská.