Fotbalisté Plzně si zastříleli proti diviznímu Sencu Doubravka

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 17. leden 2024 18:44
Fotbalisté Plzně si zastříleli proti diviznímu Sencu Doubravka Foto: FCVP

Po dvoubrankové výhře nad Žižkovem si fotbalisté Plzně výrazně více zvedli střelecké sebevědomí ve druhém přípravném utkání proti diviznímu Sencu Doubravka. Viktoriáni zvítězili jednoznačně 11:0.

Viktoria začala zápas hodně zostra. Hned v první minutě rozvlnil síť Matěj Vydra. V šesté minutě mohlo být pro hosty z Doubravky ještě hůře, když se opřel do balonu Kopic a jeho pokus zastavila tyč. Do další střelecké příležitosti se dostal stoper Jan Paluska. Jeho pokus ale mířil těsně vedle pravé tyče. Kdo ovšem mířil přesně, byl Alex Tamm, který v 18. minutě překonal brankáře Senca a připsal si první branku v dresu Viktorky. Ve 24. minutě musel poprvé na zem Marián Tvrdoň. S ranou z hranice šestnáctky si ale poradil. Ve 30. minutě se síť Doubravky rozvlnila potřetí. Po centru z pravé strany uklízel balon do branky Pavel Bucha. Po standardní situaci ve 44. minutě visel ve vzduchu čtvrtý gól. Hlavička Traoreho mířila těsně mimo. Pět minut na to už Viktoria vedla o čtyři branky. Svou druhou branku v zápase přidal Pavel Bucha.

Do první větší příležitosti druhé části se dostali domácí. Střela Radima Řezníka mířila mimo. V 59. minutě vyslal kolmici vápnem právě Radim Řezník. Jeho pas na druhé straně šestnáctky zužitkoval Jhon Mosquera a pečetil pověstného bůra. V 68. minutě našel ve vápně Honza Kliment úplně osamoceného Pavla Šulce, který se nemýlil a brankáře Doubravky překonal pošesté. V sedmdesáté minutě dostal další skvělý míč do šestnáctky Jhon Mosquera. Tentokráte se ale blýsknul brankář hostů. V 71. minutě vedla Viktoria o sedm branek. Cadu zasekl balon a připravil si míč na pravou nohu. Vyslal krásný rohlíček na hranici penalty, kde čekal nikým nehlídaný Pavel Šulc. Jeho pokus konečky prstů vytáhl brankář hostí. Na dorážku Matěje Valenty byl ovšem krátký. Osmá branka Viktorie padla obdobně jako ta předchozí. Kliment zatáhl ukázkově balon po pravé straně. Balon poslal pod sebe na osamoceného Pavla Šulce, který z hranice šestnáctky brankáře Doubravky nepřekonal. Míč musel do sítě uklidnit Matěj Valenta. O několik minut později vedla Viktorie už o devět branek. Agilní Pavel Šulc z rohu šestnáctky vykouzlil ukázkový bochánek, kterým vyzval ke skórování Jhona Mosqueru. Ten neodmítl a zvýšil vedení Viktorie na devět branek. Desítku pečetil z pokutového kopu Kliment, který poslal brankáře na druhou stranu a míč švihnul pod horní tyč. Poslední hřebíček do rakve zatloukl znovu Jan Kliment, který obešel brankáře hostí a ukončil tak jedenáctým gólem utkání.