Rangers udolali v NHL doma Washington a Toronto podlehlo Detroitu

foto Utkání hokejové NHL Toronto - Detroit, 14. ledna 2024. Zprava brankář Toronta Ilja Samsonov, Joe Veleno z Detroitu a útočník Maple Leafs David Kämpf.

New York - Hokejisté New York Rangers udolali v NHL na svém ledě Washington 2:1 a zastavili sérii čtyř porážek. Ve zbývajícím utkání nedělního programu podlehlo Toronto s Davidem Kämpfem v sestavě doma Detroitu 2:4. Rozdílový gól padl v předposlední minutě.

Rangers položili základ vítězství v úvodní třetině, v níž vstřelili oba góly. Už po padesáti sekundách hry otevřel skóre Artěmij Panarin z rychlého protiútoku střelou z levého kruhu. Ruský útočník se v tabulce produktivity dotáhl na Davida Pastrňáka, který byl před utkáním na třetí pozici. Oba mají 59 bodů.

Panarin zaznamenal 400. bod v dresu Rangers (127+273). Stihl je nasbírat ve 310 zápasech, rychlejší v klubové historii nikdo nebyl. I díky jeho produktivitě Rangers vedou Metropolitní divizi. "Je skvělé, že začal i více střílet. Má špičkovou střelu, umístěnou. Někteří se jen snaží trefit branku, ale on patří mezi hráče, kteří vědí, kam puk posílají," chválil trenér Peter Laviolette.

Ve dvacáté minutě zvýšil Alexis Lafreniére z dorážky. "Dnes jsme podali lepší výkon než v minulých zápasech zejména v obraně. To je důvod, proč jsme předtím vyhrávali. Na prvním místě byla zodpovědná defenziva a z toho vyplývaly i šance v útoku," doplnil Lafreniére.

Do sestavy Rangers se vrátil po měsíci a půl Kaapo Kakko. Ale kvůli zranění stále tým postrádá Filipa Chytila, který hrál naposledy 2. listopadu.

Washington, jenž odehrál druhý zápas za sebou bez zraněného Alexandra Ovečkina, už jen snížil v čase 31:03 brankou T.J. Oshieho. Pak se vyznamenali oba gólmani. Hostující Charlie Lindgren například dvakrát vychytal v oslabení tři proti pěti Chrise Kreidera. Na druhé straně zastavil Igor Šesťorkin 24 z 25 střel.

V Torontu začaly padat branky od druhé třetiny a domácí vedli 1:0 a 2:1 po trefách Pontuse Holmberga a Mitchella Marnera, který si připsal 600. bod v dresu Maple Leafs. Hranici překonal v 548. utkání, nejrychleji v klubové historii.

Detroit vyrovnal na 1:1 střelou Dylana Larkina a patřila mu třetí třetina. V jejím úvodu proměnil Daniel Sprong sólový únik bekhendovou kličkou a v čase 58:20 prostřelil Andrew Copp z levého kruhu klubko bránicích hráčů. U gólů z 2:1 na 2:3 si připsal Kämpf záporný bod. Výhru zpečetil Lucas Raymond při hře Toronta bez brankáře.

Detroit porazil o den dříve doma Los Angeles, přesun do Toronta mu ale zkomplikovalo počasí i problémy s letadlem. I proto zápas začal s půlhodinovým zpožděním. "Máme za sebou jedinečných 24 hodin. Bylo to šílené, ale kluci se s tím vypořádali skvěle. Jsou věci, které nemůžete kontrolovat, ale výkon ovlivnit dokážete a většinu zápasu jsme si vedli dobře. Je to dobrá výhra," řekl trenér Detroitu Derek Lalonde. Jeho svěřenec Patrick Kane odstoupil kvůli zranění v první třetině.

Statistika nedělních zápasů NHL:

NY Rangers - Washington 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 1. Panarin, 20. Lafreniére - 32. Oshie. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.006. Hvězdy utkání: 1. Lafreniére, 2. Panarin (oba NY Rangers), 3. Lindgren (Washington).

Toronto - Detroit 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Branky: 21. Holmberg, 39. Marner - 36. Larkin, 43. Sprong, 59. Copp, 60. Raymond. Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.772. Hvězdy zápasu: 1. Larkin (Detroit), 2. Marner (Toronto), 3. Copp (Detroit).

6.Arizona4121218126:12344
7.Minnesota4217520121:14439