Ligue 1 - souhrn 18. kola: PSG trestá chyby konkurentů

12.01., 22:56, aktualizováno 14.01., 22:42
Komentáře a souhrny
Steve Mounié (© AFP)

PSG vyhrálo v Lens a na čele tabulky má už osmibodový náskok, dopomohly mu k tomu i porážky OGC Nice a AS Monaco. Překvapením jsou výkony Brestu, který poskočil už na třetí místo.

RC Lens - Paris Saint-Germain 0:2

14.01.2024 20:45

Góly: 30. Bradley Barcola, 89. Kylian Mbappé

Fotbalisté PSG zvítězili v 18. kole Ligue 1 na hřišti Lens 2:0 a po zaváhání Nice si vypracovali na čele tabulky už osmibodový náskok. Domácí Racing Club odehrál smolný zápas, když už v šesté minutě zahodil penaltu a z první velké šance soupeře inkasoval. Vítěznou branku měl na svědomí Bradley Barcola, jenž se postaral i o červenou kartu Jonathana Gradita, který jej na konci první půle fauloval z pozice posledního obránce. Poprvé od roku 2014 tak vzešel ze vzájemného klání vítězně celek hrající v hostujících dresech.

Zatímco v loňské sezoně by šlo o souboj dvou nejlepších mužstev soutěže, v aktuálním ročníku se Racing díval na svého soka z uctivé vzdálenosti. Sedmý tým tabulky si přesto mohl na Pařížany věřit, neboť je doma obral o body dvakrát za sebou. Francouzská média zajisté zajímalo i to, zdali se na trávníku představí bok po boku stejně jako v poháru bratři Kylian a Ethan Mbappé.

Mladší z nich ale začal v Lens jen na lavičce a pozoroval, jak jeho sourozenec hned v úvodu donutil ke kvalitnímu zákroku Briceho Sambu. Chvíli nato zaútočili i domácí a vybojovali si pokutový kop. K tomu se postavil Przemyslaw Frankowski, který ale střelou doprostřed brány stojícího Gianluigiho Donnarummu nepřekonal. Italský gólman byl pozorný i po 20 minutách hry, kdy vyrážel do horního rohu směřující ránu Elyeho Wahiho. Ve 30. minutě poslal Kylian Mbappé na druhé straně do úniku Barcolu, jenž si v zakončení počínal zkušeně a technickým pokusem na zadní tyč skóroval. Barcola byl i u důležitého momentu v závěru poločasu, když po jeho kličkované zatáhl za záchrannou brzdu Gradit, kterého hlavní arbitr poslal po konzultaci s videorozhodčím do sprch.

Lens se však ani v 10 hráčích nevzdávalo. První velkou příležitost druhé půle zaznamenal Neil El Aynaoui, jehož přízemní ránu kryl Donnarumma. S přibývajícími minutami ovšem ztráceli domácí dech a Pařížané s míčem na kopačkách v poklidu kontrolovali těsný náskok. Hosté se pokoušeli v tréninkovém tempu i o ofenzivní akce, ty ale přehrávali a Sambu k dalším zákrokům dlouho nepřinutili. Až v závěru se připomněl Kylian Mbappé, který sice v 84. minutě prudkou střelou síť nerozvlnil, chvíli nato ale stál na konci rychlého kontru a pokusem na zadní tyč definitivně rozhodl o vítězi.

Domácí tak lídra tabulky překvapit nedokázali a nezískali ani bod. Racing v dalším ligovém klání zamíří 28. ledna do Toulouse, PSG přivítá ve stejný den Brest.

Více informací k zápasu

Le Havre AC - Olympique Lyon 3:1

14.01.2024 17:05

Góly: 18. Gautier Lloris, 50. Emmanuel Sabbi, 62. Christopher Operi - 54. Alexandre Lacazette

Hráči Le Havru porazili v 18. kole Ligue 1 na domácím stadionu Lyon 3:1. Nováček soutěže se hned po startu druhé půle ujal už dvougólového vedení, a i když chvíli nato snížil Alexandre Lacazette, nedokázal se svými spoluhráči odvrátit pád slavné značky na barážovou příčku. Les Gones nepomohl ani jejich nejlepší střelec na hřištích soupeřů Jake O'Brien, jenž se nechal již ve 30. minutě vyloučit. Naopak klub z Normandie si i díky výkonu Christophera Operiho, který se na vítězství podílel gólem a asistencí, upevnil postavení v klidném středu tabulky.

Hráči Lyonu na konci minulého roku konečně najeli na vítěznou vlnu a díky třem triumfům v řadě se probojovali mimo sestupové pásmo. Jejich cesta za záchranou ale nebyla ani zdaleka u konce, jelikož na 16. Toulouse měli náskok jen dva body. Na dobrou formu chtěli Les Gones navázat na hřišti Le Havru, který z předchozích šesti ligových střetnutí vyhrál pouze jednou, a to překvapivě proti silnému Nice.

Utkání v Normandii začalo z obou stran velmi opatrně a první šanci utkání diváci viděli až v 17. minutě. Anthony Lopes nejdříve pěkně vytáhl střelu Yassine Kechta, na hlavičku Gautiera Llorise z následného rohu už byl ovšem portugalský brankář krátký. Po půlhodině hry přišla pro hráče Lyonu další rána, když byl po hrubém zákroku vyloučen O'Brien. Tři minuty před koncem první poloviny mohl další hřebíček do rakve Lyonu zatlouct Josue Casimir, jeho pokus z hranice pokutového území však skončil kousek vedle levé tyče.

Hned zkraje druhého poločasu se nejstaršímu francouzskému klubu povedlo odskočit na rozdíl dvou branek, když se po skvělé individuální akci prosadil Emmanuel Sabbi. Klid z kopaček domácích ovšem chvíli nato sebral Lacazette, který potvrdil své přednosti a neomylně prostřelil Arthura Desmase. V 62. minutě ale znovu poslal nováčka soutěže do dvougólového vedení nádhernou střelou do pravé šibenice Operi. Náskok domácích málem ještě navýšil Clinton Mata, jenž nechtěně srazil míč směrem na vlastní bránu, pohotový Lopes však pohromu odvrátil. Těsně před koncem se nechal zbytečně vyloučit Duje Čaleta-Car, a hosté tak dohrávali v devíti.

Lyon tak na dobrou formu nenavázal a z Normandie si neodvezl ani bod. V následujícím kole se 26. ledna střetne s Rennes, Le Havre změří o dva dny později síly s Monakem.

FC Metz - Toulouse FC 0:1

14.01.2024 15:00

Góly: 12. Vincent Sierro (pen.)

Toulouse porazilo v 18. kole Ligue 1 Méty 1:0. Duel rozhodl ve prospěch hostů už ve 12. minutě Vincent Sierro, jenž si navzdory nule na kontě nastřílených branek ve francouzské nejvyšší soutěži stoupl k exekuci pokutového kopu a proměnil jej. Les Grenats měli několik šancí na vyrovnání, veškeré jejich naděje nicméně v 72. minutě pohřbil Christophe Hérelle, který po ostrém skluzu viděl červenou kartu. Les Violets se tak v tabulce podařilo posunout z barážové pozice, na kterou naopak spadli právě domácí.

Pro oba celky bylo nedělní utkání velmi důležité. Méty se totiž po čtyřech ligových prohrách v řadě nacházely jen dva body nad sestupovým pásmem. V něm se právě topilo Toulouse, které v lize nepoznalo chuť vítězství již 10 střetnutí po sobě a na hřištích soupeřů se radovalo ze zisku tří bodů naposledy v prvním kole proti Nantes.

Na stadionu Mét ovšem Le Tef začali velice slibně, když si už ve 12. minutě vybojovali pokutový kop, který s přehledem proměnil Sierro. Domácí mohli odpovědět po půlhodině hry, kdy se ve vápně ocitl úplně osamocený Danley Jean Jacques, haitský středopolař však netrefil zařízení. Šest minut před pauzou mohl zvýšit náskok hostů z přímého volného kopu Gabriel Suazo, jeho rána nicméně skončila vysoko nad bránou. Chvíli nato pálil na druhé straně z úctyhodné dálky Jean N'Guessan, jeho pokus si však Guillaume Restes bez potíží pohlídal.

Druhý poločas patřil více Les Grenats, ti však ze svého tlaku nedokázali dlouho nic vytěžit. Až v 67. minutě měl velkou šanci Cheikh Sabaly, který se ve vápně prokličkoval až ke střele, tu však poslal jen těsně vedle pravé tyče. V 73. minutě ovšem situaci svému týmu velice zkomplikoval Hérelle, jenž na své polovině ostrým skluzem zastavil jednoho z protihráčů a viděl oprávněně červenou kartu. I přes početní nevýhodu mohli domácí pět minut po vyloučení srovnat, Ismaël Traoré ovšem hlavičkoval pouze do břevna Restesovy brány.

Toulouse tak klíčový souboj zvládlo a domů si odvezlo tři body. V příštím kole se 28. ledna utká s Lens, Méty změří o den dříve síly s Nice.

Stade Brestois - Montpellier HSC 2:0

Góly: 48. Hugo Magnetti, 90+1. Jérémy Le Douaron

Hráči Brestu v 18. kole Ligue 1 porazili na svém hřišti Montpellier 2:0. Piráti byli celý zápas aktivnějším celkem a i přesto, že jim v prvním poločase obrana týmu z jihu Francie úctyhodně vzdorovala, ji tři minuty po přestávce dokázal zlomit sváteční střelec Hugo Magnetti, který si připsal teprve třetí ligový gól v kariéře. Červenobílí tak protáhli šňůru výher a stále pronásledují giganty před nimi. Naopak La Paillade se musí realisticky začít dívat pod sebe a nadále neztrácet, jinak se jich velmi brzy bude týkat boj o udržení.

Brest zakončil loňský rok skvělou sérií šesti zápasů v řadě bez porážky, díky čemuž se stále nacházel na fantastické čtvrté příčce. Piráti chtěli ve snové sezoně pokračovat i po téměř měsíční ligové pauze, tentokrát je doma čekal Montpellier. Hosté také zlepšili své výkony, v posledních osmi střetnutích jim to ovšem stačilo jen na jedno vítězství. La Paillade se tak začínali přibližovat sestupovým pozicím.

Domácí dávali od úvodního hvizdu najevo, že se na nich měsíční pauza od ligového fotbalu nijak nepodepsala. Na první vážnější šanci si nicméně příznivci červenobílých museli počkat až do 20. minuty, kdy ovšem Steve Mounie zahodil obrovskou šanci, když z malého vápna hlavičkoval pouze nad poloprázdnou bránu. Beninského útočníka to dlouho mrzet nemuselo, protože minutu poté již mířil přesně, jeho gólovou radost však vzápětí přerušil videorozhodčí. A tak mohli jít o chvíli později do vedení hosté, střelu Akora Adamse nicméně skvěle vytáhl Marco Bizot.

Do druhého poločasu vlétli Piráti ještě s větším nasazením a po třech minutách se radovali z prvního gólu zápasu. Magnetti se ocitl sám na malém vápně a střelou o tyč překonal Benjamina Lecomteho. Po hodině hry mohl zvýšit náskok domácích Mathias Pereira Lage, obrovskou šancí však pohrdl a mířil jen vedle levé tyče. Další šanci červenobílých měl pět minut před koncem Martin Satriano, jeho pumelici ovšem Lecomte dokázal vyrazit. V nastavení domácí přece jen svoji výhru potvrdili, když se přízemní ranou k levé tyči trefil Jérémy Le Douaron.

Brest tak doma potvrdil formu a získal další tři body. Oba celky sehrají další ligový zápas 28. ledna. Piráti vyzvou PSG, La Paillade změří síly s Lille.

FC Nantes - Clermont Foot 1:2

Góly: 47. Florent Mollet - 29. Shamar Nicholson, 89. Jim Allevinah

Clermont zvítězil v 18. kole Ligue 1 na hřišti Nantes 2:1 a utnul šestizápasové čekání na tříbodový úspěch. K tomu jej nasměroval už v první půli jamajský útočník Shamar Nicholson, jenž se prosadil ve druhém ligovém utkání za sebou, po změně stran ovšem dokázal Florent Mollet vyrovnat. Rozhodnutí tak přišlo až v závěru, kdy početní převahu proměnil ve vítězný gól Jim Allevinah. Hosté se tak v tabulce odlepili z poslední pozice, naopak Kanárci prohráli už čtvrtý duel v řadě.

Poslední ligové vítězství Clermontu se datovalo do 12. listopadu minulého roku, což vedlo k tomu, že se Les Lanciers nacházeli až na 18. příčce Velkou měrou přispěla k jejich mizerným výsledkům ofenziva, která byla nejhorší v soutěži. Kopiníci tentokrát zavítali do Nantes, kde je čekal souboj s rovněž trápícími se Kanárky. Žlutozelení se začali po skvělém vstupu do sezony výsledkově propadat a na barážovou 16. pozici už měli náskok jen čtyř bodů.

Duel začal poměrně otevřeně, když oba týmy spoléhaly především na rychlé protiútoky po křídlech. Ve 20. minutě mohl jeden takový proměnit Tino Kadewere, jenže na jeho přízemní střelu uvnitř vápna pohotově zareagoval hostující brankář. O chvíli později Massamba N’Diaye senzačně vychytal i volej z kopačky Molleta. Následně o sobě dal vědět také Clermont a to pro něj tím nejlepším možným způsobem, když ve 29. minutě Nicholson otevřel skóre zápasu. V pokutovém území se dostal k odraženému míči a bez váhání přízemní ranou propálil defenzivu soupeře. V závěru poločasu se ještě Nantes dožadovalo penalty po ruce ve vápně, ovšem marně, a tak šli do kabin ve vedení Kopiníci.

Vstup do druhého dějství byl pro Kanárky snový. Hned z první akce se dokázal prosadit Mollet, když si naběhl na přízemní centr a z bezprostřední blízkosti bez problému uklidil míč do sítě. I poté pokračovalo Nantes v útočné aktivitě, trápila jej ale nepřesnost v zakončení. Větší nepříjemnost přišla v 73. minutě, kdy si Benie Traore v souboji počínal příliš agresivně a po ostrém zákroku byl poslán předčasně do sprch. A herní přesilovku dokázali hosté využít v samotném závěru. Po úprku za obranu obdržel Allevinah přihrávku do jasné gólové pozice, kterým rozhodl o důležitém vítězství svého týmu.

Oba celky sehrají další ligový duel 28. ledna. Kanárci vyzvou na souboj Reims, Clermont poté změří síly se Štrasburkem.

Lille OSC - FC Lorient 3:0

14.01.2024 13:00

Góly: 37. Jonathan David, 90. Rémy Cabella, 90+3. Edon Zhegrova

Hráči Lille po více než měsíčním čekání na tříbodový zisk v Ligue 1 porazili v jejím 18. kole Lorient 3:0. Duel, ve kterém byly domácí Dogy střelecky jednoznačně aktivnější, rozhodl krátce před koncem úvodního dějství přesnou hlavičkou Jonathan David. Na samotném konci utkání pak výsledek pečetil Edon Zhegrova. Oba tak ideálním způsobem navázali na pohárové vystoupení proti karibskému celku Golden Lion, v němž dohromady vstřelili šest z 12 branek svého týmu.

Lille se na utkání proti Lorientu naladilo v pohárovém zápase, ve kterém rozstřílelo amatérský klub Golden Lion z Martiniku historickým debaklem 12:0. V lize se sice Dogy stále nacházely na páté příčce, před téměř měsíční pauzou ovšem třikrát v řadě nevyhrály. Na domácí půdě ovšem byly favoritem, jelikož Les Merlus se topili na předposlední příčce s pouhými dvěma výhrami od startu ročníku.

Krátce po úvodním hvizdu vybojoval domácí Angel Gomes standardní situaci. K její exekuci se postavil Yusuf Yazici, ale ranou ze střední vzdálenosti nechal vyniknout Yvona Mvoga. O chvíli později chyboval švýcarský gólman v rozehrávce, tu vystihl aktivní Yazici, přehodil si míč na silnější levačku a vypálil ke vzdálenější tyči. Mvogo však své zaváhání z předešlé situace napravil a fantastickým zákrokem vyrazil povedený obstřel mimo dosah dorážejících hráčů. Ve 37. minutě se Dogy konečně prosadily. Na nadýchaný centr z dílny Gomese si naskočil David a hlavou usměrnil balon mezi tři tyče.

Ani po změně stran nezměnili hosté svůj herní styl a nadále spoléhali na rychlé protiútoky. Po hodině hry mohl přidat pojistku pro favorita Yazici, nicméně jeho pokus skončil jen těsně mimo. Posléze se objevil v nebezpečné pozici Zhegrova, ale do jeho tvrdé rány se vložil stoper Isaak Touré. K oživení hry Lorientu mělo přispět dvojí ofenzivní střídání. Sázka na jednu kartu však ovoce nepřinesla a do otevřené defenzivy hostí udeřil v samotném závěru Rémy Cabella. Konečné skóre utkání stanovil v nastaveném čase Zhegrova, jenž se trefil krásným obstřelem zpoza šestnáctky.

Lille tak potvrdilo roli favorita a získalo tři body. Oba celky sehrají další ligový zápas 28. ledna. Dogy změří síly s Montpellierem, Les Merlus vyzvou Le Havre.

Stade Rennes - OGC Nice 2:0

13.01.2024 21:00

Góly: 31. Benjamin Bourigeaud (pen.), 54. Arnaud Kalimuendo

Rennes využilo v 18. kole Ligue 1 domácího prostředí, ve kterém překvapivě porazilo Nice 2:0. Vítěznou branku si již po půlhodině hry připsal Benjamin Bourigeaud, jenž proměnil nařízenou penaltu. Krátce po změně stran na něj navíc navázal Arnaud Kalimuendo pyšnící se skvělou formou, když zaznamenal čtyři přesné trefy v posledních třech zápasech. Hosté tak teprve potřetí v ročníku inkasovali více než jeden gól a na dálku dali šanci první Paříži se zase o něco více vzdálit v čele soutěže.

Nice vstupovalo do prvního utkání nového roku jako druhý nejlepší tým Francie se ztrátou jen pěti bodů na PSG. Orli chtěli i ve druhé fázi sezony pokračovat především ve skvělé defenzivní práci, která je zdobila od startu sezony. Nejlepší obranu v celé lize chtěli překonat hráči Rennes, kteří odčinili tři ztráty v řadě v posledním střetnutí s Clermontem, jehož porazili 3:1.

Do první příležitosti se v 17. minutě dostal domácí záložník Bourigeaud, proti jehož tvrdé ráně z hranice šestnáctky musel zasahovat Marcin Bulka. Polský brankář si další úspěšný zákrok připsal také o několik chvil později, když po zemi pálil Martin Terrier. Les Rennais v úvodní půlhodině doslova roztrhali papírové předpoklady a druhý celek nejvyšší francouzské soutěže jasně přehrávali.

Ve 31. minutě navíc dostali po nedovolené hře rukou výhodu pokutového kopu, který nekompromisně proměnil Bourigeaud. Krátce nato mohlo být opět vyrovnáno, hlavičku Evanna Guessanda ale pohotovým skokem zneškodnil Steve Mandanda.

Krátce po návratu na trávník si domácí pojistili vedení druhým gólem, o který se po skvělém náběhu za obranu postaral Kalimuendo. Po hodině hry musel být znovu ve střehu Mandanda, neboť jej z pravé strany pokutového území nebezpečně prověřil Alexis Claude-Maurice. Další příležitost ke snížení si Orli vytvořili v 81. minutě, Guessand ovšem z dobré pozice hlavičkoval jen nad břevno. Více zajímavých šancí už v Roazhon Parku k vidění nebylo.

Rennes tak na pevnou obranu Nice vyzrálo a doma získalo tři body. V následujícím kole se 26. ledna střetne s Lyonem, Orli vyzvou o den později Méty.

AS Monaco - Stade Reims 1:3

13.01.2024 17:00

Góly: 49. Wissam Ben Yedder - 35. Teddy Teuma, 55. Reda Khadra, 90+5. Azor Matusiwa

Remeš vyzrála v 18. kole Ligue 1 na Monako, na jehož půdě zvítězili 3:1. O otevření skóre se po půlhodině hry postaral kapitán týmu z Remeše a největší hvězda reprezentace Malty Teddy Teuma, jenž se proti knížecímu celku prosadil i v říjnovém duelu. Domácí sice krátce po změně stran vyrovnali zásluhou Wissama Ben Yeddera, rozhodující slovo však měl se svou premiérovou trefou v dresu hostů Reda Khadra. Popáté za sebou tak vzájemné klání vyhrál tým vedený jako hostující.

Oba kluby do roku 2024 vstoupily zápasy v rámci Coupe de France. Značně jednodušší pozici měla Remeš, které na půdě soka ze čtvrté ligy objevilo nového střelce, jímž se stal dvougólový mladík Mamadou Diakhon. Monako na hřišti Lens fantasticky začalo, následně však silného soupeře nechalo srovnat a postup muselo vybojovat až v penaltovém rozstřelu.

V první gólové příležitosti zápasu se po čtvrthodině hry objevil domácí Kassoum Ouattara, na 19letého Francouze ovšem skvělým výběhem vyzrál Yehvann Diouf. Z hranice pokutového území následně nebezpečně vypálil Aleksandr Golovin, míč ale prolétl jen nad břevnem. Monačané si další šanci vypracovali ve 23. minutě, když si na skvělý centr Ouattary naběhl Ben Yedder. Famózní zákrok si však připsal Diouf, jenž střelu pohotově vytáhl mimo tři tyče.

Neefektivitu knížecího klubu tak hosté potrestali ve 35. minutě, kdy si Teuma počkal na přihrávku Mohameda Daramyho a zpoza šestnáctky vyslal parádní pumelici, která zapadla přesně pod horní tyč.

Odpověď ve formě vyrovnávací branky přišla brzy po změně stran. Do stříleného centru Golovina z levé strany pokutového území se vložil Ben Yedder, jehož teč hlavou nasměrovala míč za záda překvapeného Dioufa. Nerozhodný stav však dlouho netrval a vedení na stranu Remeše vrátil v 55. minutě Khadra, jenž se i s velkou dávkou štěstí prokličkoval až před Philippa Köhna, kterého překonal přízemní střelou.

Německý záložník se po chybě monacké defenzivy mohl zanedlouho radovat podruhé, proti Köhnovi se ale tentokrát neprosadil. Tým z Remeše to však mrzet nemuselo, pojistku v podobě třetího gólu totiž přidal pár chvil před koncem Azor Matusiwa.

Monako tak prokletí domácích celků v rámci vzájemných utkání neprolomilo a nezískalo ani bod. V příštím kole se představí 27. ledna v Marseille, Remeš o den později přivítá Nantes.

Olympique Marseille - Racing Strasbourg 1:1

12.01.2024 21:00

Góly: 2. Samuel Gigot - 90+2. Jeremy Sebas

Marseille remizovala v předehrávce 18. kola francouzské Ligue 1 se Štrasburkem 1:1. Domácí se museli popasovat s odlivem hned sedmi hráčů, kteří odjeli reprezentovat své země na Africký pohár. Navzdory tomu už ve druhé minutě skórovali zásluhou hlavičky Samuela Gigota. Hosté však naopak v samém závěru po premiérové trefě Jérémyho Sebase srovnali, čímž protáhli svou sérii bez porážky na šest soutěžních duelů v řadě.

Po mizerné osmizápasové sérii bez vítězství přeřadil Štrasburk na vyšší rychlostní stupeň, což se okamžitě proměnilo ve čtyři triumfy po sobě doplněné následnou remízou v Montpellieru. Tentokrát ale na celek z Alsaska čekala Marseille, která v aktuálním ročníku na svém stadionu dosud neprohrála. S čím se ovšem trenér Gennaro Gattuso musel vypořádat, byla absence hned několika hráčů, kteří si odjeli plnit reprezentační povinnosti.

Obavy kvůli oslabené sestavě ale rychle pominuly, neboť se domácí prosadili po pouhých dvou minutách hry. Prodloužený centr si na hranici malého vápna našel kapitán Gigot a hlavou překonal gólmana Matze Selse. Blízko srovnání byli hosté v 15. minutě, když se po rychlé kombinaci dostal do vyložené příležitosti útočník Kévin Gameiro, brankář Pau López ale předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil na roh. Po bezmála půlhodině mohl skóre navýšit Pierre-Emerick Aubameyang, jeho hlavičkový pokus se ovšem mezi tři tyče nevešel.

Do první šance druhého poločasu se dostal domácí záložník Jordan Veretout. Po přihrávce Gigota překonal Selse, toho ale zastoupil jeden z bránících hráčů, a zabránil tak dvougólovému manku. Hosté si sice vytvářeli příležitosti, ty však nedokázali přetavit ve vyrovnávací branku. V 73. minutě musel kvůli zranění ze hřiště odstoupit Geoffrey Kondogbia. Nahradil ho Jean Onana, který si po příchodu z Besiktase připsal debut v novém dresu. V 86. minutě se hosté dostali k přímému kopu, po němž Dilane Bakwa trefil břevno. Už se zdálo, že hosté odejdou s prázdnou, po závaru ve vápně v nastaveném čase ale dostal míč za záda Lópeze střídající Sebas.

Marseille tak nakonec v domácím prostředí získala pouhý bod. V následujícím kole se 27. ledna střetne s Monakem, Le Racing čeká o den později bitva s Clermontem.