Branky, body, vteřiny

Lundová svůj náskok udržela, Riiber byl v Oberstdorfu nejrychlejší

Oberstdorf hostil po pauze na přelomu roku další závod Světového poháru v severské kombinaci. V mužské části zvítězil Nor Jarl Magnus Riiber, který v závěrečném finiši předčil rakouské duo Johannes Lamparter a Stefan Rettenegger. Jan Vytrval, jediný Čech na startu dnešního závodu, dokončil na čtyřiačtyřicátém místě. Mezi ženami své vedení po skoku udržela Mari Leinan Lundová z Norska.

Úvodní skokanská část patřila Thomasi Retteneggerovi. Rakušan si lepším skokem zajistil čtyřsekundový náskok před Jarlem Magnusem Riiberem. Jediným Čechem ve startovním poli, po odstoupení Ondřeje Pažouta, byl Jan Vytrval. Skok mu ovšem nesedl a do běžecké části nastoupil český závodník se ztrátou 3:20 minuty.

V běžecké části však předvedl svou dominanci norský fenomén. Riiber se přehnal přes Retteneggera a v klidu si hlídal své vedení. Ve druhé polovině jej však dojelo rakouské duo Johannes Lamparter a Stefan Rettenegger. Do závěrečného finiše však Riiberovi zbylo oproti jeho oponentům více sil a vítězství si pohlídal. Thomas Rettenegger, vítěz úvodní části, doběhl do cíle čtvrtý. Jan Vytrval závod dokončil na čtyřiačtyřicátém místě. Na vítěze ztratil 3:37 minuty.

Dominance Lundové

V ženském závodě vedla již po skokanské části norská závodnice Mari Leinan Lundová. Jediná Češka na startu byla Tereza Koldovská. Skok na středním můstku jí ovšem nevyšel, doletěla pouze na značku 64 metrů. Na vedoucí Lundovou tak ztrácela více než šest minut.

V běžecké části již Lundová svůj náskok kontrolovala a bez větších problémů si doběhla pro celkové prvenství před krajankami Marie Hagenovou a Westvold Hansenovou. Tereza Koldovská se po nepovedeném skoku trápila i běžecky. Celkově obsadila osmadvacáté místo.

SP v severské kombinaci v Oberstdorfu (Německo):

Muži: 1. Riiber (Nor.) 25:21,0, 2. Lamparter -1,0, 3. S. Rettenegger -3,3, 4. T. Rettenegger -36,9, 5. Rehrl (všichni Rak.) -49,5, 6. Geiger (Něm.) -53,6, ...44. Vytrval (ČR) -3:37,4.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 21 závodů): 1. Riiber 770, 2. Lamparter 670, 3. S. Rettenegger 535, 4. Graabak 532, 5. Schmid (Něm.) 403, 6. Ilves (Est.) 391, ...43. Vytrval 29, 54. Konvalinka (ČR) 4.

Ženy: 1. Mari Leinanová Lundová 14:46,0, 2. I. M. Hagenová -13,5, 3. Westvoldová Hansenová (všechny Nor.) -1:06,1, ...28. Koldovská (ČR) -8:25,4.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 15 závodů): 1. Westvoldová Hansenová 470, 2. I. M. Hagenová 460, 3. Mari Leinanová Lundová 364, ...27. Koldovská 41.