BK MLADA BOLESLAV
11. 1. 2024 | Tomáš Taybner

Klíčový duel s tabulkovým sousedem. Bruslaři v pátek hostí kladenské Rytíře

M l. B o l. – Tři body. Taková je mezera mezi čtrnáctým místem Bruslařů a třináctou příčkou, kterou okupuje Kladno. Hosté sice mají eso v rukávu v podobě dvou zápasů k dobru, vzájemné konfrontace konkurentů v boji o třinácté místo ale budou důležitější. Souboj v rámci 35. kola Tipsport extraligy ukáže, jaký z týmů je na tom aktuálně lépe a také rozhodne o tom, kdo bude do února vládnout Středočeskému kraji. Přijďte Bruslaře podpořit, utkání ve ŠKOENERGO Aréně odstartuje v 17:30. Nenechte si páteční klání ujít, pro fanoušky jsou připraveny tři rychlé soutěže obrazovkové soutěže a o ceny se bude soupeřit také v soutěži přestávkové. Vstupenky jsou k dispozici zde.

34. kolo

Bruslaři v Třinci neudrželi těsné vedení, druhý bod pak pro sebe urvali domácí

Poslední dva zápasy Bruslařů s Oceláři byly velmi vyrovnané a body se v obou případech dělily při nájezdovém rozstřelu. Podobný scénář měli 7. ledna vidět i fanoušci v třinecké Werk Aréně. Na ledě úřadujícího mistra oba týmy neproměnily své úvodní šance a nedařilo se ani při přesilových hrách. Na gól se nakonec čekalo až do 42. minuty, kdy bezbrankový stav zlomil Sebastián Malát. Bruslaři mohli přidat uklidňující trefu, jenže Järvinen ve vyložené šanci zakončil jen do tyčky. Ocelářům se pak při dalším střídání podařilo srovnat a Viliam Čacho poslal zápas do nastaveného času. Nemuselo se tak stát, kdyby v závěru Boleslavští znovu z dobré šance nevytěžili jen trefu brankové konstrukce. Do třetice mezi Třincem a Mladou Boleslaví došlo na prodloužení, tentokrát ale hra ve třech rozhodla. Druhý bod pro domácí Oceláře zařídil vytáhlý obránce Martin Marinčin, který z vlastního pásma provedl výpad před Růžičkovu branku a mladoboleslavského brankáře překonal.

- 14 -

Tolik vteřin potřebovali Oceláři na vstřelení rozhodující branky, úspěšné nakonec bylo sólo Martina Marinčina

Kladenští také vedli a nakonec prodlužovali, v nastaveném čase pro sebe rozhodli hráči Mountfieldu

Rytíři v neděli na domácím ledě počtvrté v sezoně bojovali o body s královéhradeckým Mountfieldem. Domácí hokejisté za bodovým ziskem vykročili už na startu 3. minuty, kdy se dostali do vedení po střele Devena Sideroffa a ještě lépe mohlo být v úvodu druhé části. Ta znovu vyšla lépe hokejistům v modrých dresech a Kladenští se dokonce chvíli radovali z vedení 2:0. Trefu Václava Vebera ale nakonec odvolali rozhodčí a v tu chvíli se zápas obrátil. Královéhradečtí se probrali a ještě do přestávky dokázali srovnat stav, když přesilovku využil obránce Tomáš Pavelka. Mountfield byl ve třetí části střelecky aktivnější, na obrat a kýžené tři body ale nedosáhl. Rozhodovat tak muselo prodloužení. V něm už se hostům z východu Čech zadařilo, druhý bod jim po přihrávce Okuliara vystřelil Kanaďan Christophe Lalancette.

- 18:34 -

Takový byl poměr střel v zápase, kladenský brankář Landon Bow při absenci svého kolegy Brízgaly dokázal své mužstvo podržet

V Boleslavi slavilo Kladno, odvetu rozhodovaly nájezdy

V letošní sezoně se o Středočeský kraj bojovalo už dvakrát. První souboj byl k vidění ve ŠKOENERGO Aréně na začátku října. Bruslaři sice díky Aaltonenovi brzy vedli, ale ještě v první třetině se Kladnu podařilo vývoj zápasu obrátit a na startu druhé odskočit do vedení 3:1. V čase 50:19 ale bylo opět vyrovnáno, přesilovku ranou z modré zužitkoval Zach Osburn - 3:3. Zdálo se, že zápas spěje do prodloužení, když v tu ránu přišla tvrdá rána pro Bruslaře. Tři body pro svůj tým zařídil Radek Smoleňák a to v čase 57:58.

Stejný hráč otevíral skóre v odvetném zápase na Kladně, Rytíři odskočili při přesilovce v 11. minutě. Aktivnější Bruslaři se vyrovnání dočkali až ve 28. minutě, bohužel se z něj neradovali ani dvě minuty, protože krátce nato vrátil Frolík domácímu týmu náskok. I podruhé ale přišla odpověď z hokejek hráčů v zelených dresech, gól Jana Stránského z času 45:22 nakonec poslal utkání do nastaveného času. Nakonec ale rozhodly nájezdy a v nich jediný úspěšný exekutor rozstřelu, Róbert Lantoši, jehož trefa přinesla Bruslařům bonusový bod.

Jak dopadne třetí klání? Umažou Bruslaři svou ztrátu na třináctou příčku?

Sestavy z posledního kola

BK Mladá Boleslav: Růžička – Gewiese, Pyrochta (A), Pavlík, Bernad, Lintuniemi, Jánošík (C), Štibingr – Lantoši (A), Järvinen, Skalický – Rohlík, Fořt, Malát – Rohdin, Roman, Dvořáček – Závora, Pitule, Hradec

Rytíři Kladno: Bow – Ticháček, Hejda, Slováček, Veber, Martenet, Voráček – Kusý, Klepiš, Tralmaks – Jágr, Pytlík, Jarůšek – Procházka, Melka (A), Smoleňák (C) – Bláha, Babka, Sideroff