Hronek si podruhé za sebou připsal v NHL dva body. Skórovali Gudas, Pastrňák i Kubalík

Obránce Filip Hronek gólem a nahrávkou pomohl Vancouveru k výhře 5:2 nad NY Islanders. Prosadil se také Radko Gudas, jenž se přesnou trefou podílel na vítězství Anaheimu nad Nashvillem 5:3. Nejproduktivnější Čech v NHL David Pastrňák dal v zápase s Arizonou 25. gól v sezoně, Boston i přes to padl 3:4 v prodloužení. K výhře nevedl ani zásah ottawského Dominika Kubalíka. Senators prohráli v Calgary 3:6.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prosadil se Radko Gudas, jenž se přesnou trefou podílel na vítězství Anaheimu nad Nashvillem 5:3

Prosadil se Radko Gudas, jenž se přesnou trefou podílel na vítězství Anaheimu nad Nashvillem 5:3 | Foto: Christopher Hanewinckel-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Hronek je s 34 body druhým nejproduktivnějším Čechem v aktuální sezoně, góly se mu ale zatím spíš vyhýbají. Na ledě NY Islanders český bek v 17. minutě otevřel skóre a prosadil se teprve potřetí v ročníku. Těsně po skončení přesilovky si našel místo v pravém kruhu a zápěstím trefil horní roh branky.

Druhý bod produktivní obránce přidal těsně po polovině zápasu. Od jeho nahození od mantinelu nikoho ze spoluhráčů před brankou nenašlo, hradecký rodák puk ale rychle vybojoval zpět a Elias Pettersson s J. T. Millerem exhibiční kombinací zvýšili na 3:0.

Hronek si výrazně polepšil i ve statistice +/- . V zápase zaznamenal tři kladné body a v ligovém srovnání je s bilancí +31 o jediný bod za spoluhráčem z prvního obranného páru Canucks Quinnem Hughesem.

Pošesté v sezoně se prosadil obránce Anaheimu Radko Gudas. Řízný bek se v úvodu třetí třetiny hned po návratu z trestné lavice dostal do samostatného úniku, v pro něj netradiční situaci sice neuspěl, puk ale opět získal a po rychlé otočce kolem branky ho zasunul za přesouvajícího se Juuseho Sarose.

Lukáš Dostál v brance Ducks odolával výpadům Nashvillu až do 46. minuty, v níž jeho neprůstřelnost prolomil Alexandre Carrier. V závěrečném tlaku se Predators prosadili ještě dvakrát, stav už ale pouze zkorigovali na konečných 5:3.

Pastrňák v 5. minutě otevřel skóre zápasu s Arizonou. Český útočník se v přesilové hře dostal k puku po přistrčení Pavla Zachy a ranou ze své tradiční pozice v levém kruhu překonal Connora Ingrama. Havířovský rodák zaznamenal 57. bod v sezoně a udržel čtvrté místo v ligové produktivitě.

Vítězství Arizony 4:3 v prodloužení gólem a asistencí řídili Clayton Keller a Dylan Guenther. Rozhodující branku v čase 64:04 obstaral Nick Schmaltz.

NHL

Buffalo - Seattle 2:5 (1:2, 1:3, 0:0)
Branky: 5. J. Skinner, 21. Tuch - 14. Gourde, 19. Dunn, 23. Wennberg, 32. Schwartz, 37. Beniers. Střely na branku: 38:26. Diváci: 14 628. Hvězdy zápasu: 1. Daccord, 2. Schwartz, 3. Borgen (všichni Seattle).

Toronto - San Jose 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Branky: 21. a 44. Marner, 17. Rielly, 18. Matthews, 23. Holmberg (Kämpf), 42. McCabe, 46. N. Robertson - 28. Thrun. Střely na branku: 45:23. Diváci: 18 364. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Nylander, 3. McCabe (všichni Toronto).

Tampa Bay - Los Angeles 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 53. Motte, 56. Hagel, 63. Perbix - 32. Danault, 35. M. Roy. Střely na branku: 29:21. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Perbix, 2. Hagel (obaTampa), 3. Roy (Los Angeles).

NY Islanders - Vancouver 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 32. a 56. Nelson - 17. Hronek, 19. Q. Hughes, 31. E. Pettersson (Hronek), 38. T. Myers, 59. Joshua. Střely na branku: 20:34. Diváci: 15 695. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. Hronek (oba Vancouver), 3. Nelson (NY Islanders).

Arizona - Boston 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky: 29. Keller, 37. Guenther, 41. Maccelli, 65. Schmaltz - 5. Pastrňák, 30. J. Boqvist, 46. DeBrusk. Střely na branku: 36:33. Diváci: 4600. 1. Schmaltz, 2. Guenther, 3. Ingram (všichni Arizona).

Nashville - Anaheim 3:5 (0:3, 0:1, 3:1)
Branky: 50. A. Carrier, 58. Tomasino, 60. Gurjanov - 12. R. Strome, 15. Vatrano, 18. McTavish, 24. Terry, 44. Gudas. Střely na branku: 42:33. Lukáš Dostál za Anaheim odchytal celý zápas, inkasoval tři branky ze 42 střel a úspěšnost zákroků měl 92,9 procenta. Diváci: 17 159. Hvězdy zápasu: 1. Dostál, 2. Terry, 3. LaCombe (všichni Anaheim).

Winnipeg - Columbus 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 31. a 44. Perfetti, 4. Dillon, 35. Morrissey, 50. Vilardi. Střely na branku: 23:29. Diváci: 12 512. Hvězdy zápasu: 1. Hellebuyck, 2. Perfetti, 3. Dillon (všichni Winnipeg).

Chicago - Edmonton 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Dickinson - 9. Draisaitl, 22. McDavid. Střely na branku: 26:15. Petr Mrázek za Chicago odchytal 57 minut a 40 sekund, inkasoval dvě branky z 15 střel a úspěšnost zákroků měl 86,7 procenta. Diváci: 19 756. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Dickinson (Chicago).

Calgary - Ottawa 6:3 (1:2, 1:1, 4:0)
Branky: 5. Zary, 24. Šarangovič, 41. Hanifin, 49. Coleman, 56. Šarangovič, 58. Coleman - 5. Bernard-Docker, 20. Kubalík, 33. B. Tkachuk. Střely na branku: 36:33. Diváci: 17 219. Hvězdy zápasu: 1. Hanifin, 2. Šarangovič, 3. Coleman (všichni Calgary).

St. Louis - Florida 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Branky: 4. B. Schenn - 43., 46. a 60. M. Tkachuk, 16. Stenlund, 22. Reinhart. Střely na branku: 30:31. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. M. Tkachuk, 2. Stolarz, 3. Reinhart (všichni Florida).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít