8. 1. 2024 | Lukáš Chuchválek

Junioři zvítězili nad Libercem, nedovolili jim nic

II / 12. kolo, pondělí 8. 1. 2024
Liberec - Ml. Boleslav LIB - MBL
L i b e r e c – V zápase 12. kola nadstavby o pořadí do play-ff zavítali mladoboleslavští junioři na liberecký led za soupeřem, kterému se příliš nedaří a dostává hodně gólů. Ty Severočechům dávala i Mladá Boleslav a v podstatě počínaje první přesnou trefou měla zápas pevně pod kontrolou. Liberec si vypracoval několik nebezpečných šancí, ale David Hora to vzadu zavřel a připsal si na své konto vychytanou nulu.
Liberec: Schnattinger – P. Průšek, A. Král, Meisel, Jak. Seidl, Jarabko, Pilíšek, Rybář – Janata (A), J. Pérez (C), Handl – Pekař, Hois (A), S. Jansa – Šťástka, Křížek, Kofroň – Vološín, D. Pérez.
Ml. Boleslav: D. Hora – T. Moravec (A), J. Průšek, A. Vlasák, Š. Němec, Sypecký, Hrouda (C), Křivánek – Gardoň, Malínek (A), Hurt – Šindelář, Hradec, Zvagulis – M. Vojáček, Šachl, Teplý – Hruška, Kučera.
Branky a nahrávky: 7. Hradec (Šindelář, A. Vlasák), 23. Sypecký (A. Vlasák, Teplý), 25. Gardoň. Rozhodčí: Barek, Domský – Kajínek, Tuháček. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 66. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:3.

Komentář

Na začátku zápasu měli více ofenzívy domácí Bílí Tygři, avšak od třetí mnuty o sobě začali dávat vědět i Bruslaři a vynutili si přesilovou hru. Tu na počátku 7. minuty využil Vojtěch Hradec, který v předbrankovém prostoru dostal od soupeře dost místa na změnu letu kotouče vypáleného Davidem Šindelářem přímo do růžku. Pár vteřin po úvodní brance se situace otočila a přesilovou hru si zahráli i Severočeši. Jejich snaha o vyrovnání však přišla vniveč, přestože si Bruslaři prodloužili dalším faulem početní nevýhodu na téměř celé čtyři minuty. Na Davidovi Horovi si vylámali zuby Peréz a Janata. Boleslavi se snad zalíbilo hrát v oslabení, protože asi minutu po srovnání počtu hráčů na ledě šli znovu do čtyř. To znamenalo, že se prakticky polovina třetiny odehrávala na jednu branku, kterou David Hora uhájil před všemi pokusy libereckých šelem. Sami Bruslaři měli v druhé části třetiny ještě jednu přesilovku, ale tu rovněž nevyužili.

Úvodní brankou i ubráněnými oslabeními nabuzení Bruslaři zahájili druhé dějství aktivitou vpředu a byli záhy odměněni. Navýšení na 2:0 nejprve odmítl Matěj Gardoň, ale pak se odehrála pěkná souhra, kterou ukončil Jiří Sypecký, jenž z dálky propálil vše, co mu stálo v cestě. Ještě lépe bylo o dvě minuty později, když si spravil po předešlém nezdaru chuť Matěj Gardoň, jemuž se povedlo sebrat soupeřovu přihrávku ve vlastní třetině, rozjel se s pukem přes celé kluziště a puk poslal Schnattingerovi přímo nad lapačku pod horní tyč. Následoval pak závar před Schnattingerem, který ale dorážející Petr Šachl nepřetavil v gól. Horova nula byla ohrožena vzápětí při zrovna tak nebezpečném závaru na opačné straně kluziště. Domácímu celku však nepomohla ani následná přesilová hra ani další šance, když například Daniel Pekař při dorážce přehodil Davida Horu, ale kotouč těsně přeletěl horní tyčku. Tuto aktivitu si však sami kazili nepřesnostmi při střelách, ale často i při přihrávkách, zatímco Boleslav si hlídala své vedení.

Domácí celek zkusil štěstí, zda Bruslaři nezaspí nástup do posledního dějství, avšak svou akci dotáhli pouze na zakázané uvolnění. Po vhazování měl Schnattinger co dělat, aby zastavil Vojtěcha Malínka snažícího se procpat mu kotouč mezi betony. Ještě jeden podobný zákrok předvedl i proti Kristersovi Zvagulisovi. Severočeši reagovali několika svými šancemi, než jim ujel Vojtěch Malínek, jenž nastřelil horní tyčku. Šanci na snížení dostal Liberec skrze přesilovou hru, v níž obstála boleslavská urputná obrana. Ve hře v pěti proti pěti pak až do konce následovaly útočné akce na obou stranách, v nichž Liberec opět zrazovala koncovka a Boleslav si díky tříbrankovému vedení mohla dovolit soustředit se na bránění. To museli i v závěru, kdy šli znovu do čtyř. Závěr samotný byl prodloužen kvůli zranění domácího Daniela Pekaře, jež utrpěl v zápalu boje po buly za boleslavskou bránou.

Ohlasy trenérů

Valdemar Jiruš: V první třetině jsme špatně zareagovali v přesilové hře, když se soupeř dostal do vedení. Svoje šance jsme měli, ale neproměnili jsme je. Zaspali jsme vstup do druhé třetiny, kde nám soupeř odskočil. Branky jsme jim de facto darovali. Teď je naše bolest to, že je tým strašně nezodpovědný. Máme laciné ztráty kotouče a soupeř okamžitě naše kontry trestá. Měli jsme spoustu přesilových her, které jsme nevyužili. Nás to samozřejmě mrzí a myslím si, že v přesilovkách jsme mohli utkání naklonit na svou stranu. Ale jak jsem říkal před nadstavbou, začínáme s téměř novým týmem. Potřebujeme trochu čas, aby si to sedlo. Je to neúprosné, soutěž běží dál. Teď se potýkáme se sinusoidou, kde jsme dole, ale věřím, že se zase zpátky vrátíme do sedla a budeme dobří.