Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Karlovarsko Písecko Prachaticko Praha-město Strakonicko Táborsko

Liberečtí Bílí Tygři vyplenili Budvar arénu, Banes Motor na ně vůbec nestačil

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 08.01.2024 16:43

Hokejisté Banes Motoru České Budějovice utrpěli v nedělním ve 34. kole Tipsport extraligy na domácím ledě od Bílých Tygrů z Liberce výprask 1:8. Další zápas odehrají Jihočeši v pátek v Litvínově (17:30).

Banes Motor České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 1:8 (0:4, 0:1, 1:3)

Diváci v zaplněné Budvar aréně se v tomto duelu nestačili divit. Tak špatný výkon domácích hokejistů nemohl čekat nikdo. Již úvodní sólo Faško-Rudáše, který na Strmeně v brance Motoru nevyzrál, ukázalo, jakým směrem se bude vývoj utkání ubírat. Hosté byli jednoznačně lepší, jejich rychlost dělala nejisté obraně Jihočechů značné potíže. V 9. minutě pláchnul Douderovi dravý Flynn a otevřel skóre. Na druhé straně neproměnil sólo Koláček a Liberec znovu trestal. Ivan, Najman a Faško-Rudáš navýšili skóre po první třetině na hrozivých 0:4.

Do druhé části nastoupil do branky domácích Hrachovina a než se pořádně rozkoukal, lovil puk ze sítě, kdy přečíslení dva na jednoho zakončil Flynn. Motor pak hrál dvakrát přesilovku, ale nic z nich nevytěžil.

V závěrečné třetině Liberec domácí nešetřil a nasázel další tři góly. Šestý přidal při přesilovce po dalším zaváhání obrany Motoru Bulíř, sedmý Faško-Rudáš a Flynn poté završil hattrick. Až tři minuty před koncem zaznamenali domácí čestný úspěch, když se krásně pod horní tyčku trefil Simon.

Branky a nahrávky: 57. Simon (Valský) – 9. Flynn (A. Najman, Knot), 11. Ivan (Kelly Klíma, Birner), 16. A. Najman (Flynn), 17. Faško-Rudáš (Rychlovský, Ivan), 21. Flynn (Hawryluk), 47. Bulíř, 49. Faško-Rudáš (Filippi, Knot), 50. Flynn (Hawryluk). Vyloučení: 1:2, využití: 0:1. Rozhodčí: Sýkora, Ondráček – Brejcha, Gerát. Diváků: 6251.

Motor: Strmeň (21. Hrachovina) – Pýcha, Štencel, Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Štich – Gulaš, F. Přikryl, Ordoš – Kubík, Kondelík, M. Beránek – Valský, Toman, Simon – Kříž, Koláček, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Liberec: D. Král – Knot, McCoshen, Budík, Ivan, Aubrecht, Derner, A. Král – Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský – Hawryluk, A. Najman, Flynn – Kelly Klíma, Bulíř, Birner – Pérez, Šír, J. Vlach. Trenéři Pešán, J. Kudrna a Žabka.

Hlasy trenérů:

Ladislav Čihák (Motor): „Špatně jsme do utkání vstoupili a na ledě bylo jenom jedno mužstvo. Soupeř nás načapal a vůbec v ničem jsme se mu nevyrovnali. I takové zápas bývají, ale musíme se z toho poučit a co nejrychleji zapomenout, protože teď se bude hrát v rychlém sledu řada utkání. Je třeba pogratulovat soupeři, který nás ve všech směrech předčil.“

Boris Žabka (Liberec): „Velké poděkování do kabiny. Pro nás to byl důležitý zápas a pro soupeře krutý výsledek. Navázali jsme na dobrý výkon z utkání s Pardubicemi, i když jsme v něm nebodovali. Tentokrát nám tam napadaly góly, za což jsme moc rádi. Vítězství si hodně vážíme.“