Inter uspěl proti Veroně až v nastavení, AC Milán vyhrál v lize venku po třech měsících

AKTUALIZOVÁNO

Boloňa gólem v šesté minutě nastavení odvrátila druhou prohru v italské nejvyšší soutěži v řadě. S FC Janov v pátečním utkání 19. kola Serie A remizovala 1:1. Hosté vedli díky brance Alberta Gudmundssona, ale nakonec Lorenzo De Silvestri srovnal. Domácí tak díky němu uhájili neporazitelnost před vlastními fanoušky, která trvá od srpna loňského roku.

Outsider nakročil k dalšímu zisku již ve 20. minutě, kdy se po faulu na hranici šestnáctky dostal k přímému kopu z velmi solidní pozice. Standardky se ujal Gudmundsson a míč se mu podařilo trefit tak šikovně, že zapadl přesně k zadní tyči. Červenomodří sice potvrzovali roli výrazně lépe postaveného celku a svého soupeře na hřišti jasně převyšovali, jenže hosté se poměrně často dokázali uvolňovat do zajímavých brejkových situací, které musela hasit domácí defenziva. Krátce před odchodem do šaten měl srovnání na kopačce Joshua Zirkzee, jeho střelu z první ale lapil Josep Martínez.

Rossoblu pokračovali v jasné převaze i po návratu ze šaten, jenže přesnost jejich zakončení, když už se k nějakému dostali, byla tristní. Ještě čtvrthodinu před koncem totiž v rámci druhého poločasu neregistrovali ani jeden pokus mířící mezi tři tyče. To změnil až Michel Aebischer, s jehož skákavou ranou z první si ovšem poradil Federico Ravaglia. Krátce nato domácí dokonce dostali balon do sítě, přesné hlavičce Riccardo Calafioriho ale předcházel těsný ofsajd. Nakonec se ale Bologna přece jen dočkala. V páté minutě nastaveného času se po několikanásobném odrazu ve vápně dostal míč až k De Silvestrimu, jenž pohotovým zakončením pod břevno srovnal.

Verona sahala na zakletém San Siru po bodu. Oslavy Interu odstartovala hrubka brankáře

Fotbalisté Interu porazili v 19. kole Serie A Veronu 2:1. Lídra soutěže poslal do vedení už ve 13. minutě Lautaro Martínez, jenž vsítil svou 16. branku, což je takřka dvojnásobek než jeho nejbližší pronásledovatel v tabulce střelců Domenico Berardi ze Sassuola. Hellas se sice po změně stran stal prvním týmem po téměř třech měsících, který na stadionu Nerazzurri v lize skóroval, k bodům to však nevedlo. V nastaveném čase totiž po nejistém zákroku brankáře zajistil domácím výhru střídající Davide Frattesi. Mastini, kteří navíc v 99. minutě nedali penaltu, tak protáhli svou těžko uvěřitelnou bilanci, když na San Siru v Serii A ještě nikdy nezvítězili, a to ani v součtu s venkovními duely proti AC Milán.

Inter vstoupil do nového roku na prvním místě tabulky o dva body před druhým Juventusem, a to i přesto, že v posledním utkání s Janovem zaznamenal teprve třetí ztrátu z posledních 12 ligových zápasů. Stále však Nerazzurri prohráli od startu ročníku pouze jednou, do karet jim navíc hrála i zajímavá statistika. Od roku 2014 totiž neodešli z prvního ligového střetnutí v kalendářním roce jako poražení. Velkým favoritem byli i tentokrát, jelikož na jejich hřiště přijela Verona, která měla velké starosti se záchranou.

Úvodní minuty utkání patřily překvapivě hráčům ve žluto-modrých dresech. Do palebné pozice uvnitř pokutového území se probojoval Tomáš Suslov. Slovenský reprezentant však situaci nevyřešil optimálně a nastřelil pouze stojnou nohu Yanna Sommera. A tak se dostali ke slovu svěřenci Simoneho Inzaghiho. Henrikh Mkhitaryan si pomohl rychlou narážečkou a posléze oslovil nabíhajícího Martíneze, jenž zkušeně uklidil míč šajtlí na bližší tyč. Na druhé straně se do vzduchu zavěsil Milan Djurič, ale balon nasměroval přímo do rukavic švýcarského gólmana.

Po návratu z kabin mohl přidat uklidňující zásah Marcus Thuram. Syn slavného otce však ze vzdušného souboje vytěžil pouze hlavičku, která nechala Lorenza Montipa v klidu. Po kombinaci na jeden dotek přiťukl Martínez na hranici šestnáctky míč Hakanu Calhanogluovi, jehož tvrdý projektil skončil jen těsně vedle pravé tyče. V 74. minutě byl Inter za své nevyužité šance potrestán. Ondrej Duda dostal na pravé straně příliš mnoho prostoru, následně vyprodukoval střílený centr do pokutového území, na ten si naběhl čerstvě střídající Thomas Henry a kolenem usměrnil balon na místo určení. V nastaveném čase však Nerazzurri přece jen přetavili závěrečný tlak v kýžený gól. Hlavním hrdinou se stal Frattesi, jenž využil Montipova zaváhání a z dorážky rozvlnil síť. Zápletku mohl ještě přidat střelec Henry, ale z pokutového kopu orazítkoval pouze tyč.

Inter tak v roli favorita nezaváhal a doma získal tři body. Oba celky sehrají další ligový duel 13. ledna. Scaligeri změří síly s Empoli, Nerazzurri vyzvou Monzu.

Ženská sudí tentokrát Frosinone štěstí nepřinesla. Monza zaplatila za výhru ztrátou brankáře

Monza zvítězila v 19. kole Serie A na hřišti Frosinone 3:2. Hosté si v první půli vypracovali dvougólový náskok, o který se úvodní brankou a následnou asistencí zasloužil Dany Mota, jenž se rovněž postaral o poslední výhru Lombarďanů. Ti tak sice ukončili třízápasové čekání na vstřelenou branku i vítězství, kaňku na přesvědčivém výkonu však udělala gólmanská stálice Michele Di Gregorio, jenž musel na sklonku úvodního dějství střídat kvůli zranění. Domácím tak nepomohla ani rozhodčí Maria Sole Ferrieri Caputiová, která na tomto stadionu již řídila vítězný říjnový duel Canarini s Veronou.

S blížící se polovinou sezony mohlo být Frosinone spokojeno pouze s prvními měsíci mezi italskou elitou, v poslední době už to ale tak ideální nebylo. Během předchozích šesti kol totiž nasbíral pouze jeden klub méně bodů než celek z regionu Lazio, a to Empoli, které se topilo v sestupovém pásmu. Tentokrát na jeho půdu přijela trápící se Monza, která z předchozích sedmi klání vyhrála jen jednou.

U prvního zakončení byl hostující Andrea Colpani, který ale nedostál své pověsti střelce a přízemní ránu z hranice šestnáctky nasměroval mimo tři tyče. Jeho celek byl nicméně nebezpečný i nadále. Valentín Carboni prostrčil se štěstím míč na Motu a ten jej uklidil přes padajícího Stefana Turatiho na místo určení. Fotbalisté Frosinone poprvé vážně zahrozili až po půlhodině hry. K exekuci přímého kopu se postavil Abdou Harroui a prudkou střelou protáhl Di Gregoria, jenž se ale o chvíli později zranil při souboji s útočníkem soupeře. Už v jeho nepřítomnosti vybojoval balon na polovině hřiště Mota, aby posléze vyzval ke skórování Carboniho. Ten jeho nabídkou nepohrdl a levačkou zakončil kolem nohou Turatiho.

Po změně stran byl opět vidět Carboni, jenž se nejprve uvolnil a následně hledal svého oblíbeného parťáka Motu. Přihrávka na portugalského útočníka však nedoputovala, protože si ji nešťastným obranným skluzem srazil do vlastní sítě Matías Soulé. Canarini nicméně přispěchali s bleskovou odpovědí. Lví podíl na ní měl Harroui, který z ostrého úhlu nachytal Alessandra Sorrentina a mezi rukama nově příchozího gólmana procedil míč za brankovou čáru. V 75. minutě byl Danilo D’Ambrosio nucen zatáhnout za záchrannou brzdu a ve vápně stáhl k zemi unikajícího Giuseppeho Casa. K pokutovému kopu se postavil smolař Soulé, tentokrát ale střelou do protipohybu Sorrentina slavil úspěch.

Monza tak prolomila sérii tří ztrát v řadě a z Frosinone si odvezla plný bodový zisk. V následujícím kole se 13. ledna střetne s Interem, Giallazzurri vyzvou o dva dny dříve Atalantu.

Falconeho dravé skoky na výhru nestačily. Cagliari venku bodovalo poprvé od konce října

Cagliari vybojovalo v utkání 19. kola Serie A na stadionu Lecce remízu 1:1. O jediný přesný zásah domácích se postaral 23letý francouzský obránce Valentin Gendrey, jenž se v dospělém fotbale prosadil úplně poprvé. Jeho gól však vítězný punc nedostal, protože se po změně stran v dresu celku ze Sardinie nemýlil Gaetano Oristanio, jehož střelu vyrazil Wladimiro Falcone až za brankovou čarou. Rozdíl mezi oběma týmy tak zůstal šestibodový. Hosté zároveň přerušili sérii pěti venkovních porážek za sebou, nadále ovšem platí, že mimo svůj stadion v lize nevyhráli od konce loňské sezony. Jakub Jankto kvůli zdravotním problémům v nominaci Rossoblu scházel.

Na domácího trenéra Roberta D'Aversu, jenž prožil nešťastné sváteční období poté, co jeho tým utrpěl porážky bez vstřelené branky na hřištích Interu a Atalanty, byl vyvíjen stále větší tlak. Giallorossi vyhráli z posledních 14 střetnutí pouze jednou, což vedlo k propadu do druhé poloviny tabulky. Nepříjemnou bilanci si mohli spravit proti Cagliari, které se před tímto kolem po třech ligových ztrátách v řadě stále nacházelo v sestupovém pásmu.

Hosté tak šli do duelu s jasným cílem svou situaci vylepšit a už v páté minutě tomu mohl napomoct Alberto Dossena, jehož hlavička po centru z pravé strany jen těsně minula bránu. Krátce nato přišel vzruch i na druhé straně, když přetažený míč doputoval až k Joanu Gonzálezovi, ten ovšem z téměř nulového úhlu mířil jen do pozorného gólmana. Po nabitém úvodu následovala vcelku hluchá pasáž, kterou až po půlhodině hry protrhl domácí Gendrey. Francouzský obránce si ideálně naskočil na rohový kop a díky přesné hlavičce se mohl radovat z první trefy v dresu Giallorossi. Ve 38. minutě se v malém vápně šťastně odrazil míč k Nikolovi Krstovičovi a navzdory tomu, že před ním zívala poloodkrytá brána, místo gólu na 2:0 přišlo komické zakončení až kamsi k rohovému praporku.

I po změně stran působilo nebezpečnějším dojmem Lecce, jehož náskok mohl po hodině hry zvýšit Mohamed Kaba, když si uprostřed pokutového území naběhl na skákavý centr z pravé strany. Jeho zakončení z prvního doteku ale mířilo vysoko nad. Promarněné šance nakonec přišly domácí v 68. minutě draho. Nicolas Viola poslal ze standardní situace míč do ideálního prostoru ve vápně, kde jej nataženou levačkou zasáhl Oristanio. Ačkoliv Falcone dělal, co mohl, jeho pohotový zákrok přišel až za brankovou čarou. Rossoblu měli celý zbytek druhé půle k rozhodující trefě blíže než jejich soupeř, na konečné remíze už se ale nic nezměnilo.

Cagliari tak vybojovalo na hřišti Lecce pouze bod. Oba celky sehrají další ligový zápas 14. ledna. Giallorossi vyzvou Lazio, Rossoblu změří síly s Bolognou.

Fiorentina zahájila nový rok neslavně. Sassuolo nezastavily ani přísné verdikty sudích

Sassuolo zvládlo nad očekávání dobře duel 19. kola Serie A, v němž porazilo Fiorentinu 1:0. Hosté, v jejichž dresu se na konci střetnutí představil i Antonín Barák, usilovali o dotažení třetího AC Milán, na hřišti ovšem jejich ambice nebyly vůbec znát. Neroverdi poslal do vedení už v deváté minutě Andrea Pinamonti, na což nedokázali hosté v první půli odpovědět ani jednou střelou na branku. Po změně stran navíc rozhodčí odhalil sporný ofsajd po trefě Kristiana Thorstvedta a následně odpískal přísnou penaltu ve prospěch hostů. První výhru pro domácí celek od 26. listopadu však vychytal gólman Andrea Consigli.

Fotbalisté Sassuola měli radost z pohledu na tabulku naposledy v září, kdy porazili Inter a poté i Juventus. Od té doby ovšem započalo velké trápení, které vyústilo v propad až na 16. příčku, jen dva body od sestupového pásma. Ani tentokrát nebyly šance Neroverdi na vítězství příliš vysoké. Na jejich trávník totiž přijela Fiorentina, jež v posledních osmi soutěžních duelech nenašla přemožitele.

Hosté ale nezačali zápas vůbec dobře, když už v deváté minutě inkasovali první gól. Matheus Henrique našel krásným průnikovým pasem Marcuse Pedersena. Norský obránce poté zavezl míč až do pokutového území a přihrávkou pod sebe vybídl úplně volného Pinamontiho, jenž se v roli kanonýra nemýlil. Sassuolo pokračovalo v sympatickém výkonu i nadále, což o 10 minut později vyústilo v další zásah. Tentokrát jej však rozhodčí nemohl uznat, jelikož střelec Domenico Berardi se nacházel v ofsajdu. Hráči Fiorentiny svou předvedenou hrou neoslnili ani v závěru první půle, a do šaten tak odcházeli s jednogólovým mankem.

Jen pár okamžiků po startu druhého dějství mohlo být pro Fialky ještě hůře. Opět je však zachránil videorozhodčí, který po gólové střele Thorstvedta odhalil velmi sporné ofsajdové postavení Matheuse Henriqueho, jenž bránil ve výhledu brankáři. Tým z Toskánska neuznaný gól probudil a hráči v bílém začali na svého soupeře tlačit. To nakonec v 64. minutě vyústilo v pokutový kop, jelikož Gian Marco Ferrari zahrál ve vápně rukou. K penaltě se postavil Giacomo Bonaventura, kterého ovšem skvěle vychytal Consigli. Jen o tři minuty později se ke slovu opět dostal rozhodčí za monitorem. Lucas Martínez Quarta si našel balon na hranici malého vápna a prostřelil bezmocného Consigliho, do hry se však společně s M'Balem Nzolou zapojil z ofsajdu. La Viola nevyužila ke kýžené brance ani závěrečný velký nápor a musela se smířit s porážkou.

Sassuolo tak zaskočilo Fiorentinu a získalo tři body. V příštím kole se 16. ledna střetne s Juventusem, Fialky změří o dva dny dříve síly s Udinese.

AC Milán rozhodl rychlostí blesku Leaa. První venkovní výhru po třech měsících jistil Giroud

AC Milán zvítězil v 19. kole Serie A na hřišti Empoli 3:0 a upevnil si třetí místo v tabulce. Obranu nejhoršího domácího celku soutěže překonal už v 11. minutě Ruben Loftus-Cheek, jemuž po sprintu přes obránce nabídl míč Rafael Leao. První venkovní vítězství od začátku října v lize pak stvrdil z pokutového kopu Olivier Giroud, který vsítil svůj 10. gól v ročníku napříč všemi soutěžemi. To se mu povedlo v každé z posledních 14 sezon strávených v jedné z pěti nejlepších lig Evropy, čímž se nemohl chlubit žádný jiný hráč.

Vzájemné duely hrané na stadionu Empoli poskytovaly poměrně unikátní úkaz. Azzurri skórovali v sedmi předchozích takových kláních, ani jedno z nich však nedotáhli do vítězného konce, což se v konečném důsledku dalo říct o všech domácích zápasech proti Rossoneri kromě pohárového souboje z ledna 1986. AC Milán už za sebou měl v novém kalendářním roce jedno soutěžní střetnutí, v němž i za přispění talentovaného Chaky Traorého snadno proklouzl do čtvrtfinále Coppa Italia.

V deštivém počasí se od úvodního výkopu dařilo lépe hostům. Po neproměněných šancích Tijjaniho Reijnderse a Davideho Calabrii se v 11. minutě prosadil přízemní střelou k tyči Loftus-Cheek, jenž těžil z rychlosti a milimetrového pasu Leaa. Zajímavou možnost ke zvýraznění náskoku Rossoneri měl Theo Hernández, který individuální akci z levého kraje zakončil pouze slabou ranou doprostřed brány. AC se ovšem druhého gólu dočkalo záhy po odehrané půlhodině. Youssef Maleh trefil míč ve vápně rukou a Giroud dostal možnost zahrávat penaltu. Tu zkušený Francouz proměnil nechytatelným projektilem do horního rohu.

Empoli si svou první velkou příležitost vypracovalo v 51. minutě, kdy se ke střele přes obránce odhodlal Tommaso Baldanzi. Proti jeho pokusu ale bezpečně zasáhl Mike Maignan. Po hodině hry mohl přidat třetí gól Miláňanů Christian Pulišič, centr aktivního Leaa ale nasměroval pouze k připravenému brankáři domácích. V 71. minutě zahrozili opět Azzurri. Ránu Mattea Cancellieriho vyrazil Maignan a následnou dorážku zablokoval dobře postavený Hernández. Cancellieri usiloval o kontaktní gól i o chvíli později, brána AC mu ovšem zůstala až do závěrečného hvizdu zavřená. Naopak v 88. minutě ještě potěšil hostující kotel 19letý Traoré, který rozvlnil síť střelou na zadní tyč.

Také druhé soutěžní utkání AC Milán v roce 2024 tak skončilo vítězstvím. V příštím kole přivítá 14. ledna AS Řím, Empoli se o den dříve představí ve Veroně.

Zapata při jubileu asistoval u výhry Turína. Trápící se Neapol bez Osimhena opět vyhořela

Fotbalisté Turína zvítězili v 19. kole Serie A nad Neapolí 3:0. Na výhře domácího celku měl lví podíl Duván Zapata, jenž při svém 300. duelu v italské nejvyšší lize nahrával na úvodní dva góly Granaty. Zato úřadující šampion, jemuž scházel kanonýr Victor Osimhen a prakticky celý druhý poločas odehrál v oslabení, nevyužil žádnou ze svých možností a počtvrté za sebou v soutěžním utkání ani neskóroval. Český obránce David Zima sledoval první výhru Granaty nad Partenopei od roku 2015 pouze z lavičky náhradníků.

Turín se nacházel v klidném středu tabulky, jen jeden tým celé soutěže přitom nastřílel méně branek. Navzdory mizerné ofenzivě Býci disponovali vyrovnanou bilancí šesti výher, remíz i porážek a například právě na Neapol ztráceli pouhé čtyři body. Pro úřadujícího mistra bylo průběžné osmé místo v tabulce obrovským zklamáním. Stejně se dal popsat i předchozí výsledek, když se Partenopei doma rozešli bez gólů s Monzou.

Utkání začali aktivněji domácí, ale střela Nikoly Vlašiče z osmé minuty mířila jen těsně vedle. Stejný hráč se o 13 minut později ocitl v ještě větší příležitosti, ovšem z hranice malého vápna vystřelil jen nad branku Pierluigiho Golliniho. Gli Azzuri o sobě poprvé dali vědět vzápětí, jenže Giacomo Raspadori nevyzrál na Vanju Milinkoviče-Saviče a při další možnosti italský útočník mířil jen do boční sítě. Ve 43. minutě se dočkali gólu Býci, když se po přímém kopu šťastně odrazil míč k Antoniu Sanabriovi, který jej už neměl problém uklidit za záda Golliniho.

Další problém nastal pro Partenopei v 50. minutě, když Pasquale Mazzocchi po pár minutách na hřišti nešetrně fauloval Valentina Lazara a po zásluze si od rozhodčího vysloužil červenou kartu. Granata o chvíli později využila přesilovku, když se Vlašič uvolnil na hranici vápna a svou střelou nedal brankáři hostů šanci. Turíňané nepolevovali a mohli zvýšit svůj náskok, avšak Sanabria a ani Zapata nedokázali zblízka prostřelit Golliniho. Mnohem úspěšnější byl Alessandro Buongiorno, jenž po rohovém kopu hlavičkoval naprosto přesně do pravého horního rohu branky.

Granata tak získala všechny body a sérii domácí neporazitelnosti protáhla na pět po sobě jdoucích zápasů. V příštím kole se představí 13. ledna v Janově, Neapol o den později přivítá Salernitanu.

Lazio na výletě do Udine opět uspělo. Římany vysvobodili sváteční střelci

Fotbalisté Lazia navázali na dobrou formu i v novém roce, když v 19. kole Serie A porazili Udinese na jeho půdě 2:1. Vyrovnaný duel gólově otevřel už ve 12. minutě Luca Pellegrini, pro kterého šlo o vůbec první zásah v nejvyšší italské soutěži. Tři body však hostům zařídila až trefa Matíase Vecina v 76. minutě duelu. Biancocelesti tak na hřišti bíločerných neprohráli od roku 2013 a zároveň se díky třetí výhře v řadě posunuli alespoň dočasně na šesté místo v tabulce. Domácí naopak zůstávají i nadále velmi blízko sestupovému pásmu.

Remízový specialista nejvyšší italské soutěže měl na svém kontě po 18 kolech už 11 nerozhodných výsledků. Kalendářní rok 2023 ale Bianconeri zakončili působivou výhrou nad Bolognou, která do té doby táhla sérii šesti klání v řadě bez porážky. Na triumf chtěl druhý nejstarší klub Itálie navázat proti Laziu, jež stále předvádělo výkony jak na horské dráze a v tabulce bylo až na devátém místě.

Biancocelesti se dokázali dostat do vedení už ve 12. minutě. Pellegrini si vzal na starost rozehrávku přímého volného kopu a na jeho střelu pod zdí nedokázal reagovat ani domácí bránu střežící Maduka Okoye. Mimo to ovšem diváci mnoho velkých šancí neviděli a spíše přibývalo ostrých a nedovolených zákroků, o čemž svědčilo pět udělených žlutých karet za první poločas.

Domácí vyrovnali v 59. minutě, když si míč po přímém kopu našel Walace a prostřelil bezmocného Ivana Provedela. Hosté si ale v 76. minutě vzali vedení zpět poté, co Felipe Anderson sklepl na Matíase Vecina a ten zamířil přesně na zadní tyč. Vítězství mohl definitivně potvrdit Felipe Anderson o pár okamžiků později, ale z pravé strany přestřelil. Mrzet ho to ovšem nemuselo, jelikož jeho kolega v bráně všechny ataky soupeře do závěrečného hvizdu ustál.

Orli tak na půdě Bianconeri uspěli a odvezli si domů tři body. Oba celky sehrají další ligový duel 14. ledna. Lazio změří síly s Lecce, Udinese vyzve Fiorentinu.

Salernitana pomstu za pohárový debakl nedotáhla. Starou dámu poslal do extáze Vlahovič

Fotbalisté Juventusu v 19. kole Serie A na poslední chvíli utekli hrobníkovi z lopaty a ze hřiště Salernitany si odvezli výhru 2:1. Dlouho to vypadalo, že Stará dáma po suverénním pohárovém představení proti stejnému soupeři tentokrát ostrouhá, neboť domácí celek po gólu Giulia Maggioreho držel poločasové vedení. Stejný hráč však po změně stran viděl červenou kartu, hosté pak zásluhou Samuela Ilinga Juniora vyrovnali a v samém závěru strhl vítězství na jejich stranu Dušan Vlahovič. Bianconeri tak v tabulce stáhli ztrátu na vedoucí Inter zpět na dva body.

Od pohárového střetnutí v Turíně uplynuly pouhé tři dny a oba soupeři na sebe narazili znovu. Pokud Granata plánovala vytěžit z utkání proti gigantovi lepší výsledek než šestibrankový debakl, musela se v lecčems poučit. Navazovat však mohla na povedený úvod, jelikož na hřišti Juventusu už po necelé minutě vedla. Pak ale přišla gólová smršť domácích, s ní také jejich 11. výhra z posledních 14 soutěžních utkání a suverénní postup.

Salernitana chtěla dobrý začátek zopakovat i tentokrát. Ve čtvrté minutě střílel zpoza vápna Junior Sambia, jenže Wojciech Szczesny projektil mířený k levé tyči lapil. Na druhé straně se na centrovaný balon vyšplhal Weston McKennie, ovšem i Benoït Costil vytáhl povedený zákrok. Zebry zůstaly po většinu poločasu u míče, k vážnému zakončení se však nedopracovaly. Naopak v závěru první půle udeřili domácí. K rychlému protiútoku se připojil Maggiore, jenž z bodu pro penaltu zamířil přesně do levé šibenice.

Hosté nehodlali z utkání odejít s prázdnou, což ukazovali od začátku druhé půle. McKennie si naskočil na centr, ale hlavičku usměrnil jen vedle pravé tyče. V 53. minutě fauloval Maggiore před vlastním vápnem a vysloužil si od sudího druhou žlutou kartu. Salernitana tak ztratila jednoho muže, čehož hráči Staré dámy využili po hodině hry. Vlahovič sice netrefil balon ideálně, napomohl však k tomu, aby se odrazil až k Ilingu Juniorovi, jenž pumelicí prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Granata se mohla vzápětí vrátit do vedení, ale Szczesny výborně zakročil proti ráně Domagoje Bradariče. Dlouho to vypadalo, že hosté přesilovku nevyužijí naplno. Vše změnil až začátek nastavení, ve kterém si Vlahovič naskočil na centrovaný míč a rozhodl.

Salernitana tedy nedokázala gigantovi vrátit nedávný debakl a podruhé za sebou s ním padla. Jejím příštím soupeřem bude 14. ledna Neapol, Juventus o dva dny později vyzve Sassuolo.

Římané poskytli kritikům další munici, penaltový zásah Dybaly stačil proti Atalantě jen na bod

Atalanta vybojovala v utkání 19. kola Serie A před bouřlivým publikem na Stadio Olimpico remízu 1:1 s AS Řím. Celek z Lombardie si vytvořil náskok hned ze své první šance, kterou zakončil gólovým výskokem Teun Koopmeiners. Poté se však domácí dostali do tempa a po řadě velkých šancí jim zařídil bod proměněnou penaltou Paulo Dybala. Konečný výsledek nicméně Vlkům přílišnou radost neudělal, neboť za uplynulý měsíc zvítězili v lize jen jednou a nadále jim náleží až osmá příčka.

Oba týmy měly za sebou středeční pohárovou vsuvku, a zatímco Nerazzurri si suverénně poradili se Sassuolem, Vlci proti druholigovému Cremonese dlouho ztráceli a od blamáže je uchránily až branky Romela Lukaka a Dybaly. Následná kritika od veřejnosti nenechala chladným tradičního glosátora Josého Mourinha, jenž se nechal slyšet, že by si jeho tým zasloužil více respektu.

Ten mu však Lombarďané nedopřáli, protože se ujali vedení hned v osmé minutě, kdy zakončil jednoduchou akci po centru Alekseje Mirančuka hlavičkující Koopmeiners. Poté se hráči obou celků dopustili chyb ve středu hřiště a ve světlech reflektorů se ocitli oba brankáři. V prvním případě Lukaku nasměroval balon tvrdou střelou přímo do Marca Carnesecchiho a vzápětí vyslal ještě prudší projektil Charles De Ketelaere, kterého fantasticky vychytal Rui Patrício. AS spalovalo jednu za šanci za druhou, a tak si muselo pomoct až penaltou. Po nepřesvědčivém vyběhnutí Carnesecchiho schytal faul šlapákem dorážející Rick Karsdorp a následně se z bílého puntíku střelou k tyči nemýlil Dybala.

Do druhého dějství naskočil při své premiéře v dresu Římanů i 18letý host z Juventusu Dean Huijsen, jenž by měl vyřešit potíže Giallorossi ve středu obrany. A právě mladý Nizozemec dostal v 56. minutě pod tlak Emila Holma, který si divže nevstřelil vlastní gól. Carnesecchi pečlivě napravoval své zaváhání z první půle i nadále, protože po hodině hry se štěstím vykryl také volej Dybaly. V závěru se Mourinho snažil impulzivním způsobem namotivovat své svěřence k tlaku, hosté si ovšem remízový stav pohlídali. Svůj podíl na tom měl i Lukaku, který po přihrávce od Lorenza Spinazzoly nasměroval balon z nadějné pozice několik metrů nad bránu. Portugalský stratég navíc po celozápasových protestech v nastavení obdržel zaslouženou červenou kartu.

Duel těsných tabulkových sousedů tedy dospěl k dělbě bodů. Příštím ligovým soupeřem Římanů bude 14. ledna AC Milán, zatímco Atalanta o den později vyzve Frosinone.

Serie A - 19. kolo:

Boloňa - FC Janov 1:1 (90.+6 De Silvestri - 20. Gudmundsson)

Inter Milán - Hellas Verona 2:1 (13. Martínez, 90.+4 Frattesi - 74. Henry)

Frosinone - Monza 2:3 (57. Harrví, 75. Soulé z pen. - 18. Dany Mota, 45. Carboni, 56. vlastní Soulé)

Lecce - Cagliari 1:1 (31. Gendrey - 68. Oristanio)

Sassuolo - Fiorentina 1:0 (9. Pinamonti)

Empoli - AC Milán 0:3 (11. Loftus-Cheek, 31. Giroud z pen., 88. Traoré)

FC Turín - Neapol 3:0 (43. Sanabria, 52. Vlašič, 66. Buongiorno)

Udine - Lazio Řím 1:2 (59. Walace - 12. Pellegrini, 76. Vecino)

Salernitana - Juventus Turín 1:2 (39. Maggiore - 65. Iling-Junior, 90.+1 Vlahovič)

AS Řím - Bergamo 1:1 (39. Dybala z pen. - 8. Koopmeiners)