Naši junioři dokázali nemožné, ocenil zisk bronzu na MS Hadamczik

foto Mistrovství světa hokejistů do 20 let, zápaso o 3. místo Finsko - Česko, 5. ledna 2024, Göteborg. Hráči ČR se radují z vítězství.

Praha - Gratulace k bronzovému úspěchu mohli přijímat po úžasném obratu v utkání o 3. místo na mistrovství světa hokejistů do 20 let v Göteborgu na sociálních sítích čeští reprezentanti. Obrat z 2:5 na 8:5 včetně posledních čtyř branek během 50 sekund v 59. minutě nadchl i prezidenta Českého hokeje Aloise Hadamczika, který jako trenér dovedl českou dvacítku v roce 2005 v americkém Grand Forks rovněž k třetímu místu.

"Hokej je krásný, protože nikdy nevíte, co se může stát. Naši junioři dokázali nemožné. Poklona celému týmu, gratuluji k bronzovým medailím. Děkuji všem fanouškům za podporu," napsal Hadamczik na síti X.

Čekání na úspěch od roku 2005 ukončili junioři až loni stříbrem v kanadském Halifaxu pod vedením Radima Rulíka a na současného kouče seniorské reprezentace navázal Patrik Augusta. Dvě medaile za sebou získala česká dvacítka naposledy v letech 2000 a 2001, kdy svěřenci Jaroslava Holíka dvakrát triumfovali.

Trojnásobný vítěz Stanleyova poháru a mistr světa z roku 1985 Jiří Hrdina, sleduje šampionát přímo v Göteborgu jako evropský skaut Dallasu. "Absolutně neuvěřitelné poslední tři minuty zápasu o bronz. Otočit zápas z 2:5 na 8:5 je parádní... Velká gratulace a myslím, že si kluci tenhle zápas budou pamatovat do konce života," reagoval Hrdina, který mohl brát večer v Göteborgu jako krásný dárek k dnešním 66. narozeninám.

Úspěch české dvacítky prožívali i hokejisté hrající v NHL či AHL. "Gratulace borci!!!" poblahopřál útočník Jakub Lauko z Bostonu, účastník tří juniorských MS. "Odcházíš na ranní rozbruslení a stav zápasu o bronz je 2:5. Za 25 minut se vracíš a stav je 8:5. Hokejový zázrak. Famózní. Neskutečný. Obrovská gratulace a klobouk dolů. Jste borci," napsal útočník Matěj Blümel hrající na farmě Dallasu v AHL, který je bronzovým medailistou z předloňského mistrovství světa ve Finsku.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 28.04.2024 ČTK