BK MLADA BOLESLAV
4. 1. 2024 | Tomáš Taybner

Po jednodenní odmlce znovu doma, Bruslaři v pátek hostí České Budějovice

M l. B o l. – Extraligové zápolení v pátek pokračuje kompletním 33. kolem. Bruslaře ve ŠKOENERGO Aréně čeká souboj s českobudějovickým Motorem, kterému v tabulce patří šesté místo. Jihočeši především v prosinci vykazovali dobrou formu, v rámci celé soutěže byli v posledním měsíci loňského roku třetím nejlepším týmem. Domácí Boleslav jim má navíc co vracet, oba letošní souboje totiž dopadly lépe pro českobudějovické hokejisty. Páteční duel startuje tradičně v 17:30, vstupenky jsou k dispozici zde.

47. kolo

Bruslaři s Třincem znovu bojovali až do samostatných nájezdů, v nich uspěli hosté

Oceláři se ve ŠKOENERGO Aréně objevili po takřka dvouměsíční odmlce, předehrávku 47. kola stejně jako v posledním případě nakonec rozhodovaly samostatné nájezdy. Střelecký účet utkání otevřel v 17. minutě Daniel Kurovský tečí Marinčinova nahození, jenže už za 21 sekund přišla odpověď z hole obránce Filipa Pavlíka. Bojovný a důsledný výkon obou stran nenapomáhal střeleckým šancím, rozdíl tak měly udávat přesilovky. To se potvrdilo ve 30. minutě, kdy Daniel Voženílek po nabídce Růžičky využil nabídnutou početní převahu. Hubený náskok Třinečtí svým typickým způsobem strážili až do samotného závěru. V 59. minutě ale Mazanec před brankou podrthl domácího hráče a jediná přesilovka Bruslařů nakonec byla využita. V čase 59:50 se po obléhání třinecké klece prosadil Tomáš Fořt. Prodloužení nabídlo šance na obou stranách, ty však zůstaly nevyužity. Rozhodovala proto dovednostní soutěž, Oceláři proměnili hned čtyři z pěti nájezdů a zásluhou pokusu Daniela Voženílka v Mladé Boleslavi uzmuli dva body.

- 3 -
Tolik přesilových her viděli fanoušci ve ŠKOENERGO Aréně. Oceláři využili jednu ze dvou, Bruslaři byli stoprocentní.
David Bernad po utkání: „Zápas byl vyrovnaný, bodovat naplno jsme mohli jak my, tak oni. Prodloužení bylo asi spravedlivé.“

Motor se v Liberci zadřel ve druhém dějství, korekce z hole Tomana přišla pozdě

Českobudějovičtí hokejisté v posledním vzájemném klání pod Ještědem předvedli dobrý výkon, o jejich vítězství rozhodly první dvě třetiny. Na podobný počin chtěla Čihákova parta navázat i ve středu 3. ledna, jenže tentokrát to byl úplně jiný zápas. Skóre se poprvé měnilo až v čase 29:05, kdy se prosadil Oscar Flynn. Už za 34 vteřin na svého spoluhráče navázal Jakub Rychlovský a nepovedený úsek hry ze strany Motoru doznal svého vrcholu za další dvě minuty, když na 3:0 upravoval Adam Najman. Vzápětí viděli liberečtí fanoušci bitku čtyř hráčů, za domácí Tygry se bili Budík s Vlachem a za hosty Kondelík a Štich. Ve třetí části pak Motor vsadil vše do útoku, střelecká převaha přeci jen vyústila v gól Matěje Tomana z času 57:15. Ten ale přišel příliš pozdě, takže Jihočeši už v závěru neměli dostatek času na další korekce stavu. Poslední slovo nakonec stejně měli domácí, prázdnou klec trefil minutu před koncem Jaroslav Vlach. Tři body zůstaly v Liberci, Motor se domů vracel s prázdnou.

- 43 -
Tolik střel vyslali hráči Motoru na libereckého brankáře Krále, ten si nakonec neporadil jen s jedním kotoučem.
Asistent trenéra Jiří Hanzlík: "Soupeř potrestal naše chyby v rozehrávce a dostal se do třígólového vedení. Od té doby jsme paradoxně předvedli dobrý výkon."

Dva vzájemné zápasy, oba pro Motor

První letošní klání mezi Bruslaři a Motorem hostila 1. října mladoboleslavská ŠKOENERGO Aréna. Navzdory lepšímu rozpoložení domácího mužstva se ale zápas i skóre ubíralo jiným směrem. Úvodní trefu v 5. minutě zařídil Adam Kubík, hned v úvodu druhé části navyšoval Filip Přikryl a přibližně v polovině utkání ještě Jan Ordoš. Také úvod třetí periody patřil Jihočechům, už na 4:0 z jejich pohledu upravil Josef Koláček. Bruslaři sice v 50. minutě dokázali vstřelit gól naděje díky Filipu Pyrochtovi, odpověď Martina Beránka na sebe ale nenechala dlouho čekat. Finální podobu výsledku pak určil Tomáš Fořt, jenž v čase 19:57 jen kosmeticky upravil stav na 2:5.

To odveta na ledě Budvar Arény byla o poznání vyrovnanější a dramatičtější. Góly začaly padat až ve druhé třetině a jako první se znovu trefili hráči s písmenem 'M' na hrudi. V čase 24:27 otevíral Brant Harris střelecký účet listopadového duelu. V kolonce vstřelených gólů Bruslařů přibyl zápis v průběhu 35. minuty, kdy z přesilovky srovnával stav Róbert Lantoši, jenže také domácí si pomohli početní převahou a trefa Jáchyma Kondelíka dostala Motor zpět do vedení. Snaha Středočechů o vyrovnání nakonec vyústila ve změnu skóre na opačné straně kluziště, na 4:2 dával v 55. minutě Ondřej Kachyňa. Jiskru naděje zařídil za dvě minuty nato Tomáš Fořt, ale to bylo od hostů všechno. Českobudějovičtí tak slavili těsné vítězství 3:2.

Přetlačí Bruslaři na třetí pokus hokejisty z jihu Čech?

- Tomáš Fořt -

Vytáhlý útočník se proti Motoru trefil v obou zápasech letošní sezony, prosadí se i tentokrát?

Sestavy z posledního utkání:

BK Mladá Boleslav: Růžička (65. Novotný) – Pyrochta (A), Pavlík, Gewiese, Bernad, Jánošík (C), LintuniemiSkalický, Fořt, Lantoši (A) – Šmerha, Järvinen, RohdinMalát, Roman, RohlíkDvořáček, Pitule, Hradec

Banes Motor České Budějovice: HrachovinaGulaši, Hovorka, Štencel, Kachyňa, Pýcha, Vráblík, ŠtichKubík (A), Kondelík (A), OrdošBeránek, Harris, Gulaš (C) – Simon, Přikryl, ValskýChlubna, Toman, Koláček