Plzeň deklasovala Olomouc 8:0, Pavlát vychytal třetí nulu

foto 47. kolo hokejové extraligy: HC Škoda Plzeň - HC Olomouc, 3. ledna 20243 v Plzni. Zleva: Petr Zámorský z Plzně, brankář Dominik Pavlát z Plzně, Jan Knotek z Olomouce.

Plzeň - Hokejisté Plzně deklasovali ve 47. kole extraligy Olomouc 8:0 a po dvou porážkách naplno bodovali. Dvěma góly se pod to podepsal útočník Ondřej Matýs, tři kanadské body za branku a dvě asistence nasbíral Petr Zámorský. Třetí čisté konto v sezoně udržel Dominik Pavlát. Hanáci nenavázali na sobotní výhru za Sparty a připsali si čtvrtou porážku z posledních pěti zápasů.

Domácí začali aktivně, brankář Sedláček ale zlikvidovat zakončení Söderlunda. Na druhé straně zkoušel otevřít skóre na brankovišti nekrytý Navráti, Pavláta ale nepřekonal. V 10. minutě udeřilo na druhé straně, když po Holešinského přihrávce skóroval pokusem bez přípravy z levého kruhu Matýs.

Rychle mohl odpovědět Bambula, zblízka ale dorážkou netrefil odkrytou branku. Kohouti promarnili i přesilovou hru, naopak je během ní od další pohromy uchránil pozorný Sedláček proti střele mezi kruhy osamoceného Lva.

Do prostřední části vstoupili lépe Indiáni a ve 23. minutě zvýšil bekhendovou dorážkou Pourova pokusu Rekonen na 2:0. O čtyři minuty později navíc před brankou nekrytý Indrák přidal s přispěním teče soupeře třetí gól. Střelecky aktivnější hosté nevyužili ani druhou početní výhodu a v největší příležitosti neuspěl po individuálním průniku tváří v tvář Pavlátovi Navrátil. Domácí trenéři následný nápor soupeře zmírnili oddechovým časem.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky sice domácí neproměnili svoji první přesilovku, ale po technickém přestupku olomoucké střídačky už početní výhodu využil ve 43. minutě po šikovném objetí branky Matýs. Poté Indiáni v poklidu zvládli oslabení a po jeho skončení ve 46. minutě definitivně zlomil odpor Kohoutů ranou od modré čáry Zámorský.

Dvě minuty na to nepovedenou pasáž hostů trvající necelých šest minut dokonal šťastnou trefou Hrabík. Zbytek hrací doby proměnili domácí v exhibici a díky nedisciplinovanosti soupeře bez větších potíží ubránili třetí čisté konto Pavláta v sezoně. Navíc v 57. minutě uspěl ranou od modré čáry exolomoucký Dujsík a o 30 sekund později na konečných 8:0 upravil po elegantním zakončení samostatného úniku Söderlund.

Hlasy trenérů po utkání:

Petr Kořínek (Plzeň): "První třetina z naší strany nebyla vůbec dobrá. Olomouc nás po úvodním přečíslení a naší brance prakticky k ničemu nepustila a hodně nás tam podržel brankář a měli jsme i štěstí. Dominik (Pavlát) nám dal šanci do dalšího průběhu. Věděli jsme, že se musíme zlepšit, to se nám povedlo a dali jsme ve druhé třetině i dvě branky. Před oddechovým časem soupeře jsme tam měli pasáž, kdy jsme dělali zbytečné věci. Třetí třetina se po čtvrtém gólu zklidnila a už jsme to dohráli. Jsou to pro nás strašně důležité body a jsme rádi za vítězství. Je to pro Olomouc až kruté, nám to tam napadalo."

Jan Tomajko (Olomouc): "Nehodnotí se mi to dnes lehce. Osm obdržených gólů není dobrá vizitka. Přitom jsme začali dobře, v první třetině jsme si vypracovali hodně šancí a i ve druhé třetině bylo utkání vyrovnané. Ale Plzeň nám dnes dala lekci z produktivity. V předbrankovém prostoru byla jasně lepší. My jsme jejich hráče neobsadili a nedostali jsme se v útoku k dorážkám. Nebyli jsme důrazní v zakončení, a proto nás to potrestalo. Od stavu 0:4 to byl od nás hodně špatný výkon. I když je skóre takové, tak se musí hrát do konce. Z toho jsme dnes zklamaný."

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 8:0 (1:0, 2:0, 5:0)

Branky a nahrávky: 10. Matýs (Holešinský, Dujsík), 23. Rekonen (Pour, Lev), 27. Indrák, 42. Matýs (Zámorský, Rekonen), 46. Zámorský (Jansa, Holešinský), 48. Hrabík (Zámorský, Straka), 57. Dujsík (Laakso, Straka), 58. Söderlund (Indrák, Piskáček). Rozhodčí: Šír, Cabák - Brejcha, Klouček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 3637.

Sestavy:

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Kvasnička, Dujsík, Laakso, Piskáček, Houdek - Rekonen, Lev, Pour - Matýs, Indrák, Söderlund - Schleiss, Jansa, Holešinský - Straka, Soukup, Hrabík. Trenér: Kořínek.

Olomouc: J. Sedláček - Ondrušek, Řezníček, Rutar, Švrček, T. Černý, Rašner, Škůrek - Klimek, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Nahodil, J. Káňa - Bambula, Macuh, P. Musil - Tomeček, Anděl, Menšík. Trenér: Tomajko.

ISSN: 1213-5003 © Copyright 5.05.2024 ČTK